رفتن به مطلب
انجمن توسعه دهندگان موبایل

اموزش باکس z3x از مبتدی تا حرفه ای

e30-851

ارسال های توصیه شده

سلام در این پست قصد دارم از ب بسم الله این باکس البته اونقدر که در توانم هست رو برای عزیزان بیان کنم که ایشالا برای دوستان مورد استفاده قرار بگیره و هر کدوم از دوستان دوست داشتن لطفا کمک کنند.یاعلی

سه چیز رو هیچ وقت یادت نره

1- به همه نمی تونی کمک کنی

2- همه چیز رو نمی تونی عوض کنی

3-همه تو رو دوست نخواهند داشت

اسماعیل عطایی کچویی

چهارشنبه - ۲ اردیبهشت ۱۳۹۴

الأربعاء - ٣ رجب ١٤٣٦

Wednesday - 2015 22 April

لینک ارسال

خب بریم اول از همه روی نصب کردن ای باکس

اموزش نصب باکس z3x

1- دانلود اخرین ورژن shell که در حال حاضر این نسخه می باشد. دانلود

2- دانلود درایور ها و با توجه به راهنما اقدام به نصب کنید دانلود

راهنما: برای نصب درایورها طبق مراحل زیر عمل کنید.

1- فایل دانلود شده را اکسترکت کنید.

2- فولدر Smart Card Drivers رو باز کرده و Cypress reader drivers installer.exe رو نصب کنید.

3- درایور های موجود در فولدرهای Rockey200 و usb ccid رو طبق نسخه ویندوز سیستمتون نصب کنید. (x86: 32bit - x64: 64bit)

- باکس را به کمک کابل USB به کامپیوتر متصل کنید.

- اگه باکس درایور خواست و سیستم نتونست اون رو شناسایی کنه، با توجه به نوع ویندوزی که روی سیستمتون نصبه به صورت زیر عمل کنید:

ویندوز XP : به محض وصل کردن باکس به سیستم، پنجره ای به نام Update Wizard باز میشه. گزنیه Advanced رو انتخاب کنید و بعد آدرس C:\Program Files\Z3X\Box Drivers رو وارد کنید و بر روی Next کلیک کنید و منتظر اتمام عملیات بمونید.

ویندوز7 : به محض وصل کردن باکس به سیستم در صورت متصل بودن سیستم به اینترنت، ویندوز به صورت خودکار دنبال درایورها میگرده و با کمی صبر متوجه میشید که نمیتونه درایورها رو پیدا کنه. پس:

به Control Panel مراجعه کنید و به بخش Devices and Printers برید.

اینجا مشاهده میکنید که 2 سخت افزار ناشناس وجود داره. یکی Smart card و یکی Z3X BOX

برای شناساندن Z3X BOX به سیستم:

1- روی آیکُنِش راست کلیک کنید و Properties رو انتخاب کنید. به بخش Hardware برید و گزینه Properties رو بزنید.

2- به بخش Driver مراجعه کنید و گزینه Update Driver رو بزنید.

3- گزینه دوم یعنی (Browse my computer for DRIVER SOFTWARE) رو انتخاب کنید و بعد آدرس C:\Program Files\Z3X\Box (در ویندوز 32bit) و آدرس C:\Program Files (x86)\Z3X\Box (در ویندوز 64bit) انتخاب کنید و در آخر بر روی Next کلیک کنید.

4- اما اگه در نسخه 64bit باز هم باکس شناسایی نشد، باید آدرس درایورهایی که چند لحظه پیش دانلود کردید رو بدید تا باکس شناسایی بشه (X:\Z3X Drivers [Driver for Win7 64bit)

برای شناساندان Smart card به سیستم:

1- روی آیکُنِش راست کلیک کنید و Properties رو انتخاب کنید. به بخش Hardware برید و گزینه Properties رو بزنید.

2- به بخش Driver مراجعه کنید و گزینه Update Driver رو بزنید.

3- گزینه دوم یعنی (Browse my computer for DRIVER SOFTWARE) رو انتخاب کنید و بعد گزینه Let me pick from a list of device on my computer رو بزنید.

4- در لیست نمایش داده شده به دنبال Smart cards بگردید و آن را انتخاب کنید و بر روی Next کلیک کنید.

در آخر در صورت درست انجام دادن مراحل بالا باید درایورها کاملا نصب شده باشن

ادامه دارد......

اسماعیل عطایی کچویی

الأربعاء - ٣ رجب ١٤٣٦

لینک ارسال

خب بعد از اینه موفق به نصب باکس و برنامهshell شدین این برنامه رو اجرا کنید و برای صحت از نصبتون پس از اجرای برنامه shell به تب settings and hardwaer tools رفته و گزینه show card info رو بزنید تا مشخصات باکس؛ ورژن کارد و اکتیوش بیاد و هنگام مشاهده این پیام شما تا اینجا رو با موفقیت اومدین اینم عکسش

2.jpg

بعد از این وارد تب support files بیشین و از گزینه software به قسمت samsung BOX بشین و اخرین نسخه samsung tool و samsung editor و 2g tools دانلود کنید اینم عکسش خدمت شما3.jpg

راستی یه نکته برای اینکه سرعت دانلود تون بهتر بشه گزینه Browser رو در پایین برنامه شل انتخاب کنید که بتونید با idm دانلود کنید از اینم براتون عکس گرفتم خدمتتون Snapshot_2015-04-10_134520.jpg

بعد از دانلود و نصب این برنامه ها به تب shell بر گردین و در قسمت پایینه گزینه Refreshرو بزنید تا تمامی مدل های موجود باکس براتون ابدیت بشن4.jpg

خب بعد از این مراحل می تونید با کلیک رو گزینه ساسونگ و دیدن منوی کناری که حروف بدی شده و از حرغ Aتا ZV داخلش مجود هست و با توجه به مدل دستگاه حرف رو انتخاب و مدل رو انتخاب می کنید و با دابل کلیک ویا زدن گزینه Run وارد پنجره جدیدی میشین که بعدن براتون توضیح میدم من در اینجا به صورت پیشفرض N7100 رو براتون انتخاب میکنم

اینم عکس اخر دانلود

نکته در بعضی مواقع دیده شده پس از انتخاب مدل گوشی و زدن run باکس ارور میده و بالا نمیاد که برای رفع مشکل باید از کابل جدا کرده و دوباره باکس رو وصل کنید

5.jpg

اسماعیل عطایی کچویی

الأربعاء - ٣ رجب ١٤٣٦

لینک ارسال

حالا کم کم داریم وارد بخش های مهم میشیم که بعضی از دوستان کم لطفی میکنن و میگن باکس بدیه و یا گوشی زیاد خاموش میکنه به نظر منه بنده حقیر باکس توپیه به خصوص ساپورتش فقط رو بعضی مدل ها یکم قلق داره که در این پست بهتون میگم ولی اول از همه باید تب های موجود با کارایشون رو براتون توضیح بدم پس سریع بریم سراغ اموزش

در اول از همه چیز من به صورت پیش فرض تمام کارهایی که می خوام با باکس انجام بدم با دو گوشی e1200 و n7100براتون انجام میدم

مدل های که داخل تب shellانتخاب میکنید شامل 2005 تا 20015 میشن و وقتی وارد مدل های جدیدتر میشین و انتخاب می کنید به راحتی می تونید در گوشه سمت راست زبان فارسی رو انتخاب کنید تا یکم ایکون ها برای شما آشنا تر بشن

اول عکس قرار میدم و بعد هم خدمتون بر اساس شماره گذاری که شده عرض میکنم کارش چیه و بیشترین کاربردشون کجا هستش

6.jpg

1 Model »»» این گزینه مشخص کننده مدل گوشی شما هستش و می تونید مدل گوشیتون رو هم از اینجا عوض کنید

2 COM Port»»» این گزینه نماینگر پورتی که باکس شما بهش وصل شده و بیشتر بعضی اوقات هم برای فلش با کابل z3x و باکس در کمک با دانلودر استفاده میشه که بعدا دقیق بهتون میگم

3 Speed »»» این گزینه مربوط به سرعت رایت میشه و گزینه مهمی که در بعضی مواقع برای خاموش نشدن یا روشن کردن گوشی خاموش باید بالا و یا پایینش کنید

4 IMEI »»» و گزینه 4 هم مربوط به سریال گوشی میشه:( که کاربرد خوبش برای مواقعی که سریال پریده و آنتن ندارین و مواقع بدشم بیخیال /:)؛ اموزش تعویضشم ایشالا در پست های بعدی

5 Sarial Number »»» مربوط به سریال نامبر که روی کارتون پشت گوشی و داخل تنظیمات هستش

6 Bluetooth ID »»»مربوط به ایدی بلوتوث

7 HW REV »»»

8 MSL Code »»»

9 CSC Code »»»

10 Language »»» در این تب می تونید زبان گزینه ها رو تغییر بدین

11 Server news »»» با زدن تیک این گزینه به شما یه رید از لینک ها و اخبار میده

12 jobs »»» تب قسمت رید گرفتن از گوشی

13 settings model »»» این بت امکانات بیشتر برای فلش به شما میده

14 options »»» این تب امکان تصویر و داشتن صدا رو به شما میده البته در ورژن 2005

15 About »»» این تب به شما مدل هایی که ساپورت میشه و چه کارهایی روش انجام میشه رو بیان میکنه

16 Read Info »»» اطلاعات گوشی رو نشون میده. این اطلاعات ممکن است شامل : سریال IMEI ، کد امنیتی گوشی و ... باشه

17 Firmware »»» بعد از انتخاب و وارد کردن فایل های فلش، برای انجام عملیات فلش از این کلید استفاده میشه

18 Boot »»» اینم برای ترمیم بوت استفاده میشه که البته من تا الان فقط برای کوربی ازش استفاده کردم

19 Read »»» ای گزینه از فایل های گوشی بکاپ می گیره و براتون با پسوند bin ذخیره

20 Erase EEP »»» برای پاک کردن حافظه EEPROM یا E2PROM گوشی استفاده میشه.

21 Direct Unlock »»» برای ریست کردن قفل شیکه و قفل امنیتی استفاده میشه و اکثر اوقات هم ک جواب داده برا من

22 Custom »»» ای مورد هم برای ترمیم سریال گوشی استفاده میشه خرابی سریال گوشی یعنی صفر شدنش واین موقع گوشی سیم کارت رو نمیشناسه و نمیتونه به شبکه متصل بشهb-(

23 Repair EEP »»» از گزینه هم برای ترمیم EEPROM یا همون E2PROM استفاده میکنن

24 Special »»» و این هم برای ترمیم EEPROM و همچنین ترمیم Loader های داخل گوشی کاربرد داره

25 format ffs »»» کار برد این گزینه

EEPROM

26 Read »»» برای گرفتن بک آپ از حافظه E2PROM استفاده میشه

27 Write »»» برای رایت کردن E2PROM جدید روی گوشی کاربرد داره

Cal.Data

28 Read »»»

29 Write »»»

A1 A2 »»» این دو قسمت به نوع گوشی بیشتر هم میشن و مربوط به فایل فلش هستن و با وارد شدن به پوشه فایل فلش به صورت خود کار فایل با پسوند مورد نیاز نمیایش داده میشه

A3 A4 »»» با زدن گزینه قسمت انتخاب محل فایل فلش برای شما نمایان میشه

A5 »»» اگه توجه کنید نوع کابل مورد نیاز بهتون معرفی میشه

A6 »»» میزان فلش و باقی مونده تا پایان فلش رو بهتون نشون میده

با اجازه یکم خستگی در کنم الان باقیش میگم

ادامه دارد..............

اسماعیل عطایی کچویی

الأربعاء - ٣ رجب ١٤٣٦

لینک ارسال

اینم عکس از قسمت گوشی های جدید که براتون از کاربرد ها و ترمیم سریال و فلش و............. میگم البته گوشی های ساده چون نکته زیاد داره بعد از اتمام ای پست شروع میشه

11.jpg-

از اونجایی که این باکس زمان زیادی ازش میگذره که داخل بازاره و مدل های گوشی هم در حال ابدیت شدن این باکس برای عقب نمودن از دیگر رقبا و موندن در رقابت لیست گوشی ها رو اضافه کرد اما برای این کار یک پیش فرض اساسی گذاشت و اونم rootبودن گوشی اندرویدی شما که باید بگم با این کار گوشی شما از گارنتی خارج میشه

رفتن به حالت دانلودینگ با باکس z3x

گوشی رو روشن وصل کنید وبا زدن گزینه رفتن به حالت فلش و کیک روی گزینه فلش گوشی شما به حالت فلش میره راه دیگشم گرفتن کلید های ولوم پایین - هوم - پاور با هم

11.jpg

اسماعیل عطایی کچویی

الأربعاء - ٣ رجب ١٤٣٦

لینک ارسال

سلام

شرمنده اینجا پست میدم ولی یه نکته بگم برای وقتی که هر کاری میکنید Smart card توی دیوایس منیجر نصب نمیشه و یا با پیغام هایی عجیب و غریبی مثل دوباره نصب کردن درایو و ... بر خورد می کنید بگم =))

مثل مشکل من که اینطوری حلش کردم

ابتدا تو دیوایس منیجر قسمت مورد نظر راست کلیک و update rriver (گزینه اول)

روی قسمت Browse my computer for driver software کلید کنید و سپس گزینه let me pick from a list of .... رو بزنید گزینه have disk و سپس به پوشه زیر برید

C:\Program Files\Z3X\Card Drivers\FT2K_32 و فایل Rockey5.inf رو بهش بدید و تمام .

بعدم دوباره یه اسمارت کارت دیگه رو می بینید نصب نشده که به روش بالا برید ولی این دفه بدون هیچ مشکلی فقط پوشه زیر رو بزنید و next رو بزنید تا خود ویندوز 7 براتون بقیه کار رو انجام بده .

C:\Program Files\Z3X\Card Drivers

خووووووووووووووووووووووووووووش باشید =))

رفاقت کشکه و دوغ

لینک ارسال

در این پست خواستم نحوه فلش کامل گوشی S3600i رو بگم

چون این مدل یکم بد قلق هستش یا یکم دچار مشکل میشه

برای فلش این گوشی مدل رو S3100 انتخاب بکنید و فایل فلش S3600i رو بچینید

با خیال راحت فلش بزنید.

این روش توسط بنده کامل تست شده هستش

لینک ارسال
  • 1 سال بعد...
این چه مدل دیگه هر لینکی برای بارگیری گذاشتین اطلاعیه بخش وی.... همه آدرس لینکها همین درست کنین لطفا. یه جا نوشتین به روال عادی برگشته پس این چیه؟ً@*&،6569

درود دوست گرامی این یکی از اولین پستهای من بود ک وارد فروم شدم قرار دادم و اون موقع سرور نداشتیم الان هم داخل سرور هم داخل فروم لینک ها موجود هستم اما باز هم من اینا رو به روز میکنم در ضمن شما برای استفاده باید کاربر ویژه بشین.

اسماعیل عطایی کچویی

الأربعاء - ٣ رجب ١٤٣٦

لینک ارسال
  • 7 ماه بعد...

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

مهمان
این موضوع برای عدم ارسال قفل گردیده است.
  • اضافه کردن...