رفتن به مطلب
انجمن توسعه دهندگان موبایل

سوالات جامع کوک کردن رامهای اندروید

ارسال های توصیه شده

سلام

علت اینکه نمیتونیم خود فایل فلش رو باز کنیم و ویرایش کنیم چیه؟

و باید یه گوشی باشه تا فایل های فریمورک رو از خود استخراج کرده و سپس کوک کنیم؟

و یا اگه همچین امکانی هست ممنون میشم توضیح بدید

لینک ارسال
  • مدیریت کل سایت
سلام

علت اینکه نمیتونیم خود فایل فلش رو باز کنیم و ویرایش کنیم چیه؟

و باید یه گوشی باشه تا فایل های فریمورک رو از خود استخراج کرده و سپس کوک کنیم؟

و یا اگه همچین امکانی هست ممنون میشم توضیح بدید

درود بر شما ...

برای ویرایش بخش های مختف رام هیچ نیازی به گوشی نیست شما میتوانید بعد از استخراج فایل مربوطه را ویرایش کنید...

طبق اموزشهای درج شده فریمور را استخراج کنید و ویرایش ها را طبق اصول انجام دهید ...

موفق باشید

اگه این پست بهت کمک کرد دنبال دکمه تشکر نگرد . بجاش تو هم به جامعه آزادت کمک کن.

لینک ارسال
درود بر شما ...

برای ویرایش بخش های مختف رام هیچ نیازی به گوشی نیست شما میتوانید بعد از استخراج فایل مربوطه را ویرایش کنید...

طبق اموزشهای درج شده فریمور را استخراج کنید و ویرایش ها را طبق اصول انجام دهید ...

موفق باشید

مثلا الان من رامی رو که اندروید 4.4.2 هست رو ویرایش میکنم و دقیقا همون رام روی گوشی هست الان اگه فایل های فریمورک و ستینگ رو جایگزین در رام گوشی با روت اکسپلورر کنم باید تغییرات اعمال شده روی رام رو ببینم؟

همین کارو میکنم و اما هنگام کپی کردن فریمورک خطاهای پشت سر هم متوقف شده است دریافت میکنم

آیا برای دیدن تغییران باید ریپک کرده و با اودین رایت کنم؟

لینک ارسال

و یه سوال دیگه

آیا برای دیدن تغییرات و یا هر گونه اعمال باید فایل های کنترل کننده سیستمی یا همان فریمورک و غیره که همون اول استخراج میکنیم رانیز کنار فایل ستینگ و فایل های ویرایشی نیز به محل خود کپی کنیم؟

در کل بگم که آیا فایل های کنترل کننده freamwork-res.apk نیز هنگام ویرایش مثلا settings.apk مورد ویرایش قرار میگیرند که ما نمیبینیمو باید اونا هم جایگزین فایل قبلی شوند؟

لینک ارسال
  • مدیریت کل سایت
مثلا الان من رامی رو که اندروید 4.4.2 هست رو ویرایش میکنم و دقیقا همون رام روی گوشی هست الان اگه فایل های فریمورک و ستینگ رو جایگزین در رام گوشی با روت اکسپلورر کنم باید تغییرات اعمال شده روی رام رو ببینم؟

همین کارو میکنم و اما هنگام کپی کردن فریمورک خطاهای پشت سر هم متوقف شده است دریافت میکنم

آیا برای دیدن تغییران باید ریپک کرده و با اودین رایت کنم؟

برخی از رامها باید از طریق کاستوم ریکاوری رایت بشه و برخی دیگر نیز نیازی به اینکار نمیباشد...

ضمنا نرم افزار نقش اساسی در این مورد دارد که چجوری پارتیشن رو مانت و جایگزین فایل مربوطه کند.

سعی کنید از اخرین نسخه روت اکسپلور استفاده کنید. متوقف شدن و ریبوت شدن بعد از ریپلیس فایل فرامورک حتمیست ...

ضمنا سعی کنید از نرم افزار تیم ما استفاده کنید به روش تعیین نوع فشرده سازی ...

موفق باشید

اگه این پست بهت کمک کرد دنبال دکمه تشکر نگرد . بجاش تو هم به جامعه آزادت کمک کن.

لینک ارسال
برخی از رامها باید از طریق کاستوم ریکاوری رایت بشه و برخی دیگر نیز نیازی به اینکار نمیباشد...

ضمنا نرم افزار نقش اساسی در این مورد دارد که چجوری پارتیشن رو مانت و جایگزین فایل مربوطه کند.

سعی کنید از اخرین نسخه روت اکسپلور استفاده کنید. متوقف شدن و ریبوت شدن بعد از ریپلیس فایل فرامورک حتمیست ...

ضمنا سعی کنید از نرم افزار تیم ما استفاده کنید به روش تعیین نوع فشرده سازی ...

موفق باشید

تنظیمات کلا بعد از replace حذف میشد که با آموزش شما و تغییر میزان فشرده سازی مشکل حل شد

اما با جایگزینی فریمورک گوشی روی آرم میمونه ولی بدون اینکه فریمورک رو بزنم فقط تنظیماتو جایگزین میکنمو و بدون مشکل کار میکنهً@*&،4645645

لینک ارسال
  • مدیریت کل سایت
و یه سوال دیگه

آیا برای دیدن تغییرات و یا هر گونه اعمال باید فایل های کنترل کننده سیستمی یا همان فریمورک و غیره که همون اول استخراج میکنیم رانیز کنار فایل ستینگ و فایل های ویرایشی نیز به محل خود کپی کنیم؟

در کل بگم که آیا فایل های کنترل کننده freamwork-res.apk نیز هنگام ویرایش مثلا settings.apk مورد ویرایش قرار میگیرند که ما نمیبینیمو باید اونا هم جایگزین فایل قبلی شوند؟

بستگی به نوع تغییرات داره ...

اگه برای پورت کردن فارسی میخواید باید به فایل فرامورک نیز فارسی ساپورت کنید ...

همانطوری که در اموزش ها عرض کردم فایلهای سیستمی اکثرا نقش وابسته را عمل میکند....

مثلا فایل settings برای اجرای نقش ها از فایلای مختلفی دستور میگیرد ..

به عنوان مثال برای تنظیم بک گراند ، نور و ... صفحه از systemui.apk دستور میگیرد و تغییرات را در systemui انجام میدهد. یا برای نشان دادن زبانها از فایل framework-res.apk دستور میگیرد و در صورت تغییر هر یک از زبان توسط کاربر ان تنظیمات را در framework گوشی اعمال میکند ...

موفق باشید

لینک ارسال

بله کامل متوجه شدم

مثلا اون رامی که برای i9507v کوک کرده بودین و فایل های ویرایشی رو از طریق ریکاوری کاستوم جایگزین کردین

نمیشه اونو در همون حالت به فایل اودین در آورد؟

این قسمت منظورتونو متوجه نشدم

لینک ارسال
  • مدیریت کل سایت
تنظیمات کلا بعد از replace حذف میشد که با آموزش شما و تغییر میزان فشرده سازی مشکل حل شد

اما با جایگزینی فریمورک گوشی روی آرم میمونه ولی بدون اینکه فریمورک رو بزنم فقط تنظیماتو جایگزین میکنمو و بدون مشکل کار میکنهً@*&،4645645

احتمالا فایلهای فارسی که در framework-res اضافه میکنید به صورت مجاز نیست ... توصیه میکنم محتوای فارسی که اضافه میکنید با دیگر زبانها مقایسه کنید و در صورت اضافه بودن حذف کنید ...

ضمنا این فایل را نیز طبق اموزش نوع فشرده سازی کامپایل کنید .

این دو موارد را با دقت اعمال کنید مشکلی پیش نمیاید ...

لینک ارسال
بستگی به نوع تغییرات داره ...

اگه برای پورت کردن فارسی میخواید باید به فایل فرامورک نیز فارسی ساپورت کنید ...

همانطوری که در اموزش ها عرض کردم فایلهای سیستمی اکثرا نقش وابسته را عمل میکند....

مثلا فایل settings برای اجرای نقش ها از فایلای مختلفی دستور میگیرد ..

به عنوان مثال برای تنظیم بک گراند ، نور و ... صفحه از systemui.apk دستور میگیرد و تغییرات را در systemui انجام میدهد. یا برای نشان دادن زبانها از فایل framework-res.apk دستور میگیرد و در صورت تغییر هر یک از زبان توسط کاربر ان تنظیمات را در framework گوشی اعمال میکند ...

موفق باشید

ممنون از توضیحات کاملتون

پس من اگه فقط بخوام در خود تنظیمات و بخش درباره تلفن تغییرات انجام بدم تغغییری لازم نیست در فریمورک بدم

ببخشید سوالاتم پی در پی و زیاده اما ابهاماتی دارم تو ذهنم که برای پیشروی و یادگیری پایه لازم دارم

اگه ما خود freamwork-res رو ویرایش کنیم بهتره که سطح فشرده رو در روی این فایل نیز روی صفر قرار بدیم تا مشکلی پیش نیاد؟

و سوال دیگه اینکه برای ویرایش فایل های سیستمی ما نیاز به نصب فایل فریمورک apktool داریم !!آیا برای ویرایش خود فایل فریمورک نیاز به نصب پیش نیازی نیست؟

لینک ارسال

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

• اضافه کردن...