رفتن به مطلب
انجمن توسعه دهندگان موبایل

اطلاعاتی درباره ویروس جدید اندروید برای گوشیهای خاموش

ILYA20

ارسال های توصیه شده

• مدیریت کل سایت

بنام حق

با این ویروس اندرویدی ، شاید دفعه بعد که گوشی موبایل اندرویدی تان را خاموش می کنید مجبور شوید باطری آن را هم در بیاورید تا مطمئن شوید که واقعاً خاموش شده است.

شرکت فروشنده محصولات امنیتی، AVG، به تازگی توانسته است یک ویروس اندرویدی را کشف کند که پس از اینکه قربانی می خواهد گوشی خود را خاموش کند، مراحل خاموش شدن گوشی را بصورت قلابی نمایش می دهد تا بتواند پس از آن بدون مزاحمت در گوشی شما گشت و گذار کند و اطلاعات قربانی را سرقت کند.

16.jpg

طبق گزارش تیم تحقیقاتی شرکت AVG، پس از آلوده شدن گوشی به این ویروس، وقتی که کاربر دکمه خاموش/روشن گوشی را فشار می دهد یک پنجره جعلی نمایش داده می شود و پس از آن این ویروس تظاهر می کند که گوشی در حال خاموش شدن است.

11.png

پس از آن با اینکه صفحه نمایش گوشی خاموش می شود اما در واقع گوشی روشن است و در این حالت ویروس می تواند با بیرون تماس تلفنی برقرار کند ، با دوربین گوشی عکس بگیرد و بسیاری کارهای دیگر انجام دهد.

البته این ویروس فقط گوشی هایی که روت شده و یا اجازه دسترسی سطح بالا به نرم افزار می دهد را آلوده می کند. همین موضوع باعث می شود تعداد زیادی از گوشی ها که کاربران آنها ، گوشی هایشان را دستکاری نمی کنند از خطر آلوده شدن به این ویروس در امان باشند.

هز چند که گوگل نرم افزارهایی که مخرب هستند را از لیست نرم افزارهای گوگل پلی حذف می کند اما این از سوی دیگر سایت های زیادی هستند که اقدام به ارائه نرم افزارهای اندرویدی می کنند و همین سایت ها و نرم افزارهای آنها می تواند جایگاه خوبی برای آلوده کردن گوشی ها باشد

مرجع : hackersnews.ir

موفق باشید و ماندگار

اگه این پست بهت کمک کرد دنبال دکمه تشکر نگرد . بجاش تو هم به جامعه آزادت کمک کن.

لینک ارسال

سلام

ایلیا جان ممنون از اطلاعات خوبت اما یه سوال. کل ویروسهای جدید خودشونو وارد فایلهای سیستمی میکنند بنابراین یه جورایی برای خودشون دسترسی به روت مهیا کردن درسته؟ پس چطور این ویروس به این زرنگی نمیتونه دسترسی به روت پیدا کنه؟

لینک ارسال
  • مدیریت کل سایت
سلام

ایلیا جان ممنون از اطلاعات خوبت اما یه سوال. کل ویروسهای جدید خودشونو وارد فایلهای سیستمی میکنند بنابراین یه جورایی برای خودشون دسترسی به روت مهیا کردن درسته؟ پس چطور این ویروس به این زرنگی نمیتونه دسترسی به روت پیدا کنه؟

درود شهرام جان ..

دنیای ویروس رو خیلی گسترده کردن ...

این ویروس ها اول پریمیشن دسترسی به سیستم رو محیا میکنند به عبارتی گوشی قربانی را روت کرده و خودشون رو به عنوان نرم افزار سیستمی جا میزنند ...

جالبیش اینجاست خیلی هاشون جدیدا حتی در بخش های app هم نرم افزار مدیریت ندارند و فقط به صورت پچ کارشون رو انجام میدن ... و تقریبا غیر قابل حذف میشه تا اینکه فیرمور رایت کنید ..

موفق باشید

اگه این پست بهت کمک کرد دنبال دکمه تشکر نگرد . بجاش تو هم به جامعه آزادت کمک کن.

لینک ارسال

درسته ایلیا جان منم دقیقا منظورم همین بود که چرا این ویروس زرنگه دسترسی به روت نداره؟

ضمنا یه گوشی بود که با برنامه و روت و دردسر ویروسهاشو حذف کردم روشن خاموش هم کردم دیدم مشکل رفع شده حتی بعد از وصل کردن به نت با خیال راحت گفتم حالا یه وایپ هم بکنم که دیگه اثری ازشون نمونه و با کمال تعجب بعد از وایپ کردن از ریکاوری دیدم مثل قایلهای سیستمی بازسازی شدند :dddddd:dddddd

و جالب تر اینکه دیگه با همون روش هم نتونستم حذفشون کنم =((

لینک ارسال
درسته ایلیا جان منم دقیقا منظورم همین بود که چرا این ویروس زرنگه دسترسی به روت نداره؟

ضمنا یه گوشی بود که با برنامه و روت و دردسر ویروسهاشو حذف کردم روشن خاموش هم کردم دیدم مشکل رفع شده حتی بعد از وصل کردن به نت با خیال راحت گفتم حالا یه وایپ هم بکنم که دیگه اثری ازشون نمونه و با کمال تعجب بعد از وایپ کردن از ریکاوری دیدم مثل قایلهای سیستمی بازسازی شدند :dddddd:dddddd

شهرام جان این نوع ویروس ها جدیدا رو گوشی ها میاد و از طریق نت هم وارد گوشی میشه. والله بحث تخصصیشو که ایلیا عزیز بهتر میدونه ولی این ویروس وارد فایل های سیستمی میشه و با وایپ کردن هم از بین نمیره. حتی گاها برخی از گوشی ها که با تک فایل اطلاعاتشون پاک نمیشه هم نمیشه با فلش تک فایل حلش کرد و تنها راه حلش فلش 4فایل و یا همون فول فلش هست.

به کسانی که به شما حسودی میکنند ، احترام بگذارید

زیرا اینها کسانی هستند که صمیمانه پذیرفته اند شما از آنها برترید....

:dddddd:dddddd

لینک ارسال
  • مدیریت کل سایت

شهرام جان این ویروس بعد از پیدا کردن اجازه دسترسی فایل

install-recovery.sh را در فولدر bin گوشی جاسازی میکنه و این فایل کدنویسی شده به هنگام وایپ کردن در حالت ریکاوری و ... دوباری ویروس ها رو install میکنه ...

تنها راه حل به نظرم همون رایت فیرمور هستش زیرا ویروس ها خیلی گسترده شدن و باکسها و نرم افزارهای ارایه شده تنها تعدای رو قادر به حذف میشن و برای پشتیبانیشون نمیتونن کاری انجام بدن ...

به نظر من این کار هکرها یجور ضربه به سیستم عامل اندرویده و برای امنیتشه و با اینکارهاشون کاربرا رو دلسرد میکنن از این سیستم عامل سورس ...

حالا نمیشه نظر خواصی داد این سیستم عامل برپایه لینوکسه و سورس (متن باز ) هست و گوگل با اجازه دادن دسترسی به توسعه دهنده ها باعث دردسرهای بسیاری شده و در اینده نیز خدا میدونه چه بلایی به سر این سیستم عامل میاد ...

بدرود

لینک ارسال

بنده جا داره اینجا تشکری کنم از این ویروس ها که دست نرم افزار کارهای قلابی وایپر را رو کرده و نون را سر سفره تعمیرکارا اورده:))

همیشه انقدر خوبی کن که وظیفه نشه لطف باشه

لینک ارسال
  • مدیریت کل سایت
بنده جا داره اینجا تشکری کنم از این ویروس ها که دست نرم افزار کارهای قلابی وایپر را رو کرده و نون را سر سفره تعمیرکارا اورده:))

درود مهدی جان

بله هر چی باشه برتری ما تعمیرکارا حفظه و جای خودشو داره ...

قبلا یه ویروسی اومده بود به اسم fbi این ویروس رو طوری طراحی کرده بودن هکرها کاربر فکر میکرد توسط سازمان بین المللی هک شدن و یه بخش برای پرداخت جریمه گذاشته بود که با پرداختش پول به حساب هکرها میرفت ولی به تازگی دیگه از این بخش پرداخت ها هم خبری نیست و اونجوری که پیداست هکرها انتی این ویروس ها رو ارایه نمیدن و یقینا قصد تخریب سیستم عامل اندروید را دارند ...

موفق باشید

لینک ارسال

سلام ممنون از اطلاعات خوبتون

به نظر من خیلی خوب شد تعمیر کار از ت.... کار مشخص شد طرف با 5 تومن وایپ میکرد میگفت فلش کردم حالا ما 30 تومنممیگیریم مشتری میگه باشه تازه قر هم نمیزنه دستت شون درد نکنه خدا رو شکر نه بخدا پولش به خاطر این که همه برای ما تعمیرکار شده بودن

Bahman59547@Gmail.com

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

لینک ارسال

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

• اضافه کردن...