رفتن به مطلب
انجمن توسعه دهندگان موبایل

اموزش بکاپ ترمیم بوت روت گوشیهای چینی

ارسال های توصیه شده

با سلام خدمت تمام عزیزان

این پست را زدم تا تجربیاتی که در این چند وقت با گوشیهای چینی را داشتم برای دوستان بزارم و امیدوارم دوستان تجاربشون را که در این زمینه دارن در ادامه همین پست به اشتراک بزارن

1:اموزش بکاپ گرفتن از گوشیهای سالم و مشکلاتی که برای دوستان بعد از رید پیش میاد سوالاتی که واسه دوستان پیش میاد قبل وبعد فلش

بهترین راه بکاپ گرفتن از یه گوشی سالم چیه volcano یا mtkdroidtool ؟

یه فایل با ولکانو رید گرفتم از کجا بدونم فایل سالمه؟

یه فایل با ولکانو رید گرفتم میخواهم تبدیل به scaterکنم بهترین راه حل چیه؟

گوشی را با فایل رید ولکانو فلش زدم اما گوشی خاموش شد میخواهم دوباره فلش بزنم بوت نمیشه؟

گوشیم را با irootوkingزدم روت نشده بهترین روش روت گوشیهای چینی؟

دوستان همکاری کنن تا یه پست توپ باشه

تاپایان اموزش ها شکیبا باشید

با ما بروز باشد

اولین سایت در زمینه اموزش کوک رام

بروزترین سایت در زمینه رامهای نایاب تبلت ها و گوشیهای چینی

خرید اشتراک سالیانه

دانلود رامهای کوک شده ونایاب

اموزشهای تخصصی

http://gsm-developers.ir/

لینک ارسال

سلام و تشکر از صدرای عزیز :xxx

یه مورد من طبق تجربه بگم - دانگل خوب BEST (البته نسخه چینیش نه اون نوکیا ) هم هست که کارش عالیه - هم از لحاظ بکاپ گیری و هم رفع مشکلات گوشی های چینی

قابلیت های به روز بودن و اپدیت های جدید CPU

- پاک کردن ویروس ها

- رفع مشکل بیس باند UNKNOW BESBAND و سریال به راحتی ( قابلیت بسیار جالبه که حتی گوشی داشتم با فایل فلش بیس باند برنگشته ولی این دانگل قدرتمند درستش کرده )

- قابلیت بکاپ گیری از تبلت هایی ROKCHIP - رمز برداری - ریست فکتوری

-کمی ضعیف بودن روی SPD عمل کرده و CPU 6820 که خیلی معروفه رو پشتیبانی نمی کنه

- CPU RDA هم پشتیبانی میشه

خلاصه اگه چینی طرفتون میاد از این دانگل قدرتمند غافل نشید

=P~

رفاقت کشکه و دوغ

لینک ارسال

با سلام وتشکر از mr-aliکه در مورد رید گرفتن با دانگل چینی bestتوضیحاتی دادن من این دانگل را ندارم اما با توضیحاتی که تو سایتها خوندم ر مورد رید گرفتن واقعا عالیه

اما در مورد کسانی که باکس volcanoدارن در مورد رید گرفتن فایل میخواستم چند توضیح مختصر بدم که دوستان به مشکل بر نخورن

ابتدا این پست را بخونن http://gsm-developers.ir/thread6695.html

و یه نکته دیگه دوستان دقت کنن زمانی گوشی دستشون میاد سعی کنن با mtk droid toolهم از گوشی یه بکاپ بگیرن برای مبادا دلیلش را هم برای دوستان میگم

زمانی که با ولکانو رید میگیرید فایل رید گرفته را یه بار با mtk droid که در این لینک اموزشش هست یا merapi tool اکسترکت کنند دلیلش هم اینه که بعضی از گوشیها

وقتی ازشون رید میگیری فایل وقتی میخواهی مثلا با merapiاکسترکت کنی دوتا فایل بیشتر نیست یه فایل scaterویه فایل user dataکه زمانی گوشی را با این فایل فلش کنی گوشی بوتش میپره و خاموش میشه بعد هرچی سعی کنی نه با ولکانو فلش میگیره نه sp flashtool

پس در این مورد دقت کامل را بگیرید تا مثل من دچار همچین مشکلی نشید تا مجبور به بازکردن گوشی وترمیمش کنید همیشه اول سعی کنید با فایلهای تست شده گوشی را فلش کنید که خدا نکرده وقتتون را هدر ندین واگر دچار همچین مشکلی شدین روش ترمیمش را درپست بعد برای دوستان شرح میدم انشالله

ادامه دارد

با ما بروز باشد

خرید اشتراک سالیانه

اموزشهای تخصصی

لینک ارسال

با سلام

این روش برای گوشیهای سری mtk هست

دوستان اکه دقت کرده باشین در پست بالا شرح دادیم در مورد پریدن بوت گوشی اما اموزش ترمیم

دوستان من فعلا در مورد دوتا گوشی که فلش زده بودم و هر دوتاشون خاموش شدن به خاطر فایلهاشون که با ولکانو رید گرفتم و برام تجربه شد عکس تهیه کردم هر دو گوشی از سری ویکا هستن vika l1-3و vika v2 که هر دو بردشون کاملا شبیه هم هستن وپینهاشون فرقی نداره البته فایل v2را نداشتم وهنوز خاموشه

در پست بالا توضیح دادم اینم اضاف کنم زمانی گوشی بوتش میپره که ازتمام بخش های فایل رید گرفته نشده وبا فایل اشتباه فلش خورده باشه که در اینصورت پارتیشن preloaderرایت نشده باشه حالا به هر صورت یه بکاپ به روشهای بالا از یه گوشی سالم بکاپ گرفتین یا فایل سالم پیدا کردین گوشی را باز کنین و برای راحتی کار فقط برد را با منبع تغزیه به کامپیوترمتصل کنید

ابتدا فلش تولز را باز کنین وفایل مورد نظر را انتخاب کنید

حالا یه پنس را بگیرین و دنبال یه پینوت به نام kloبگردین که در برد ویکا این نام بود شاید برای بقیه گوشیها فرق داشته باشه بعد از اینکه این پینوت را پیدا کردین با پنس اون نقطه را به gnd اتصال بدین اکه سیستم گوشی را شناخت و sp flash tool عملیات را شروع کرد

پس شما کارتون را درست انجام دادین و اکه درست نشد دنبال پینوت مشابه بگردین واکه پیدا کردین اون را با سیم اتصال بدین مثل عکس زیر که پینوت دوتاگوشی که در بالا ذکر کردم به همین صورت میباشد

رنگ قرمز در عکس اتصالی هست که من دادم ودرسته ویه gndهم با رنگ سبز مشخص کردم که میتونید از اونم استفاده کنید چون نزدیکتر به kloهست

81.jpg

پست بعدی انشالله در مورد روت گوشیهای چینی که به راحتی روت نمیشن

موفق باشید

ادامه دارد

با ما بروز باشد

خرید اشتراک سالیانه

اموزشهای تخصصی

لینک ارسال

سلام و تشکر از صدرای عزیز بابت این تاپیک و بحث تخصصی که راه انداخته و من به شخصه لذت میبرم

یه نکته دیگه اضافه کنم اونم اینکه با دانگل بست وقتی بکاپ کارخونه ای میگیری من تا حالا ندیدم یه فایل یوزر دیتا و ... رو بکاپ نگیره و کارش درسته

نکته دوم اینکه بکاپی که به فرمت خاص خودش میگیره اونم واقعا عالیه و تا حالا شده گ وشی زیر دستم خاموش بشه با این بکاپ گوشی به راحتی روشن شده

نمونه بکاپ گرفته شده : =P~

32.png

یه مطلب دیگه راجب به این دانگل اونم اینکه انگار یه گزینه داره که PRELOAD خراب شده رو ترمیم میکنه ( اگه درست خونده باشم راجبش ) آقا صدرا اگه جایی خوندی این مطلب رو اینجا هم اطلاع بده یا من گوشی اومد دستم تست میکنم و اعلام نتیجه میکنم

منتظر پست های بیشتر شما :xxx =P~

رفاقت کشکه و دوغ

لینک ارسال

اینقدر خوب درمورد این دانگل توزیع دادی انشالله تا فردا سفارش میدم خیلی مشتاقش شدم اکه دانگل را داشتم به قصد هم بود یه گوشی را به فنا میدادم و این گزینه را تست میکردم:dddddd انشالله بخرمش چون خیلی به درد بخوره فعلا دارم رو چند تا گوشی هوهاویی وچینی کارایی میکنم انشالله موفق شدم چندتا پست توپ میزارم

با ما بروز باشد

خرید اشتراک سالیانه

اموزشهای تخصصی

لینک ارسال

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

• اضافه کردن...