رفتن به مطلب
انجمن توسعه دهندگان موبایل

ارسال های توصیه شده

درود بر همه دوستان

سامسونگ A510 یا همان A5 2016 یک میان رده جذاب و با کیفیت از سامسونگ است که با وجود گذشت حدود 3 سال از معرفی هنوز هم جذاب و کار آمد است.

شاید با گذشت زمان و معرفی اندروید اوریو و پای ، ظاهر نرم افزاری A5 2016 کمی کهنه بنطر بیاید.

اما امروز من میخوام یک رام کاستوم با اندروبد 9.0 یا همان pie را برای این گوشی بهتون میعرفی کنم.

SAMSUNG Galaxy A5 2016 Pie 9.0 rom 

ارائه شده توسط lineageOS

⛔ در مراحل نصب داده های برنامه ها از بین میرود و حتی ممکن است تمام اطلاعات شخصی نیز از بین برود.

⛔ قبل از شروع به نصب از اطلاعات ضروری خود پشتیبانی گیری کنید.

⚠ فایل ها و تمام مراحل اموزش کاملا تست شده با این وجود مسولیت اشتباهات حین نصب و یا هرگونه مشکل به عهده خود شماست.

خب بریم سراغ آموزش نصب

پیش نیاز ها

کاستوم ریکاوری TWRP  مخصوص A510

twrp-3.3.0-0-a5xelte 

نرم افزار فلشر Odin3

Odin3_v3.12.7

دانلود فایل رام کاستوم مورد نظر

lineage-16.0-20190909-userdebug-a5xelte-signed.zip 

آموزش نصب را در دو مرحله خلاصه کردم:

مرحله اول: نصب کاستوم ریکاوری TWRP

قبل از شروع به نصب TWRP فایل رام کاستوم دانلود شده را در حافظه دستگاه کپی کنید.

گوشی را به حالت Download  برده و به کامپیوتر وصل کنید

برنامه Odin3  را باز کنید و به تب Options بروید و تیک گزینه Atuo Reboot را بردارید

در قسمت AP فایل TWRP را که با فرمت tar دانلود کرده اید را انتخاب کنید و Start را بزنید

Annotation 2019-09-09 190453.png

پس از رایت فایل توسط اودین ، گوشی را روشن نکنید و مستقیما با گرفتن کلید های ترکیبی به Recovery ببرید.

اگر همه مراحل بالا را به درستی انجام دهید وارد محیط TWRP میشوید

مرحله دوم: نصب رام با استفاده از TWRP

پس از وارد شدن به محیط TWRP  به بخش Wipe بروید و در قسمت advanced wipe تیک گزینه های Dalvik Cache , System , Data و Cache را بزنید و در انتهای صفحه فلاش swipe to wipe را به آخر بکشید تا دستگاه اماده نصب رام جدید شود.

twrp-101-install-custom-rom.w1456.jpg

پس از انجام advanced wipe دوباره به صفحه اصلی TWRP بازگردید و به بخش install بروید و در انجا فایل رام کاستومی را که در ابتدا در حافظه دستگاه ذخیره کرده بودید را انتخاب کنید و برای تایید نصب ، فلاش موجود در صفحه را تا اخر بکشید.

پس از اتمام نصب گزینه wipe cache را بزنید و در پایان هم گزینه reboot to system را بزنید و از اندروید pie لذت ببرید.

?توجه داشته باشید که رام نصب شده خام است و شما برای استفاده از خدمات گوگل باید Gapps را به وسیله TWRP نصب کنید.

❔اگر هنگام نصب سوال یا مشکلی داشتید زیر همین پست مطرح کنید ، حتما پاسخ میدم ☺

دنیــــــا...

دو روزه 

نه بیشتر!

لینک ارسال

سلام اندروید 9.0 اشتباه تایپی بود 

دنیــــــا...

دو روزه 

نه بیشتر!

لینک ارسال
در در 20 شهریور 1398 در 11:32، amirsdn گفته است :

سلام و خسته نباشید

آیا این کاستوم رام باگی هم داره ؟ 

سلام و درود با خیال راحت نصب کن هیچ باگی نداره

دنیــــــا...

دو روزه 

نه بیشتر!

لینک ارسال
در در 20 شهریور 1398 در 13:56، viper27 گفته است :

سلام

عزیز اندروید 8 یا 9 ؟

سلام 

اندروید 9.0 هستش به اشتباه تایپ شده 8.0

دنیــــــا...

دو روزه 

نه بیشتر!

لینک ارسال
  • ILYA20 عنوان را به اندروید 9.0 برای سامسونگ A5 2016 تغییر داد
  • مدیریت کل سایت
در 9 ساعت قبل، dehdar1999 گفته است :

سلام 

اندروید 9.0 هستش به اشتباه تایپ شده 8.0

ویرایش شد

اگه این پست بهت کمک کرد دنبال دکمه تشکر نگرد . بجاش تو هم به جامعه آزادت کمک کن.

لینک ارسال
در 11 ساعت قبل، saeed40 گفته است :

سلام نمیشه رام کاستومو دانلود کرد

سلام و درود

از این صفحه دانلود کنید دوست عزیز

https://download.lineageos.org/a5xelte

دنیــــــا...

دو روزه 

نه بیشتر!

لینک ارسال
  • 2 هفته بعد...

سلام من تا مرحله ... وارد شدن به محیط TWRP  به بخش Wipe بروید و در قسمت advanced wipe تیک گزینه های Dalvik Cache , System , Data و Cache را بزنید و در انتهای صفحه فلاش swipe to wipe را به آخر بکشید تا دستگاه اماده نصب رام جدید شود...... انجام دادم الان هر رامی نصب میکنم .نصب نمیشه الان تو محیط twrpگیر کردم و گوشیم بدون سیستم امله باید کارکنم؟

لینک ارسال

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

• اضافه کردن...