رفتن به مطلب
انجمن توسعه دهندگان موبایل

رترکتور استرنوم


kian2137

ارسال های توصیه شده

رترکتور استرنوم  مدل  One For All : ( One For All Sternum Retractor )

این ابزار که اکارتور خودکار  یا گیره خوکار استرنوم نیز نامیده میشود ، برای باز کردن قفسه سینه در عمل قلب باز استفاده میگردد. جراح توسط این دستگاه میتواند در منطقه عمل جراحی از دید و اکسپوز مناسب برخوردار گردد . رترکتور استرنوم مدل one for all  در میان تمامی رترکتورهای موجود از جایگاه ویژه ای برخوردار است.  رترکتور مدل one for all   قادر است اکسپوز ناحیه  قلب را به طور همزمان برای پیوند شریان و عروق کرونری نیز فراهم کند . همچنین طراحی منحصر بفرد این رترکتور و همچنین رترکتور ممری Mammary که توسط کمپانی گایستر Geister  انجام شده   باعث به حداقل رسیدن آسیب در بافتهای میان سینه ای Mediastinum   شده و مانع از بروز خطرات مهلک ناشی از تخریب این بافتهای بسیار مهم میشود و  از اینرو  نسبت به سایر رترکتورها  از مزایای قابل ملاحظه ای برخوردار است. در آزمایشهای متعددی که توسط مرکز فیزیک پزشکی و مهندسی پزشکی و گروههای جراحی قلب و آسیب شناسی دردانشکده پزشکی دانشگاه وین روی تیغه های منحنی رترکتور (  curved blad) در مقایسه با تیغه های مستقیم  (blad  straight ) و تحلیل تاثیرات آن بر بافتهای میان سینه ای انجام  گرفت مشخص شد که نیروهای گسترده  و مخرب در نوع منحنی بسیار کمتر از نوع مستقیم میباشد   ( رجوع شود به مجله ی GTS جراحی قلب و عروق جلد 146 شماره 6 صفحه ی 1381 ) . کمپانی گایستر Geister  با رعایت و در نظر گرفتن الزامات بهینه طراحی محنی تیغه های رترکتور استرنوم ، در طراحی و ساخت تیغه ممری هم خدمات چشمگیری انجام داده است که جراحان قلب باز کارآزموده  به این مزیت ها کاملا آگاهی دارند.

تیغه ممری (blad Mammary ) در رترکتور استرنوم مدل One For All  بگونه ای طراحی شده که فشار مخرب را از روی بافتهای Mediastinum برداشته و آنرا به قسمتهای دیگری از بدن منتقل میکند .

رترکتور One For All  برای اولین بار در ایران توسط شرکت نیاکان رونق پارس تولید گردید و  پس از گذراندن آزمونهای بالینی و مکانیکی و اخذ مجوز فروش از اداره تجهیزات پزشکی با برند و علامت تجاری  نیاطب به جامعه جراحان قلب باز تقدیم گردید.

لینک ارسال

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

×
×
  • اضافه کردن...