رفتن به مطلب
انجمن توسعه دهندگان موبایل

اولین پرواز آزمایشی تاکسی پرنده در دوبی


ارسال های توصیه شده

یک تاکسی پرنده در دوبی اولین پرواز آزمایشی بدون سرنشین خود را با موفقیت انجام داد.

به گزارش ایسنا و به نقل از گیزمگ، دوبی در حال تبدیل شدن به یکی از مدرن*ترین و به*روزترین شهرهای جهان است.

 

قرار داشتن بلندترین آسمان*خراش جهان و استفاده از تجهیزات مدرن آتش*نشانی و راه*اندازی شبکه حمل و نقل هوایی شهری سبب شده که نام دوبی با پیشرفت*های علمی و فناوری گره خورده است.

 

در جدیدترین اقدام مسئولان این شهر حاشیه خلیج فارس، یک "ولوکوپتر"(Volocopter) هجده ملخی با ظرفیت دو سرنشین در آسمان دوبی اولین پرواز آزمایشی خود را انجام داد که در آینده به عنوان شبکه تاکسی پروازی خودکار این شهر مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

 

به گفته مقامات دوبی این سامانه ویژگی*های منحصربفرد قابل توجهی دارد که می*تواند کیفیت بسیار بالایی از حمل و نقل هوایی شهری را برای شهروندان فراهم کند.

 

سیستم شارژ این وولوکوپترها از نوع شارژ سریع است و می*تواند طی دو ساعت به طور کامل شارژ شود و به علاوه 9 سیستم باتری مستقل در آنها تعبیه شده است.

 

شیخ حمدان ولیعهد امیر دوبی شخصا این پرواز آزمایشی را آغاز و مشاهده کرده است و در رابطه با روند اتصال این شبکه به دیگر وسایل حمل و نقل عمومی در دوبی اطلاعاتی کسب کرده است.

 

همانند بسیاری از برنامه*های هوشمند حمل و نقل شخصی، مسافران قادرند مسیر حرکتی خود را با استفاده از یک اپلیکیشن هوشمند در گوشی همراه خود مشاهده کنند.

 

شکل*گیری کامل این شبکه در پنج سال آینده انجام خواهد شد.

لینک ارسال
×
×
  • اضافه کردن...