رفتن به مطلب
انجمن توسعه دهندگان موبایل

ساعتی که با خنک کردن مچ دست تمام بدن را خنک می*کند


ارسال های توصیه شده

محققان موفق به توسعه یک ساعت به نام Aircon Watch شدند که می*تواند با خنک کردن تنها قسمتی از بدن مانند مچ دست،تمام بدن را خنک کند.

به گزارش ایسنا و به نقل از گیزمگ، این اولین بار نیست که محققان موفق به تولید چنین فناوری شدند؛ زیرا در سال 2013 مهندسان "موسسه فناوری ماساچوست" (MIT)، نمونه اولیه یک دستبند را تولید کردند که می*توانست با ارائه پالس*های حرارتی به یک مبدل حرارتی آلیاژ مسی که در درون آن قرار داشت، کل بدن را چند درجه گرمتر یا سردتر کند.

 

سازندگان Aircon Watch برای ساخت این ساعت به مطالعه دانشگاه استنفورد در سال 2012 که درباره تنظیم دما در بدن انجام شده، روی آوردند.

 

این تحقیق منجر به ساخت یک دستگاه ساده به نام " the glove" شده بود که می*توانست درجه حرارت بدن را با ایجاد یک خلاء که خون را به سطح کف دست می*رساند پایین آورد، سپس از آب سرد برای خنک کردن خون قبل از بازگشت به قلب استفاده می*کرد.

 

بنابراین علم نشان می*دهد که چنین چیزی ممکن است، اما دستیابی به آن در آزمایشات آزمایشگاهی و تولید یک محصول تجاری، امری کاملا متفاوت است.

 

با این وجود، تیم Aircon Watch معتقد است که توانسته به این فناوری دست یابد.

 

 

این دستگاه که در بند یک ساعت تعبیه شده پالس*های گرما و سرما را ارائه می*دهد و سازندگان آن ادعا می*کنند که می*تواند در سیگنالی که سیستم عصبی به قسمتی از مغز می*فرستد که مسئول تنظیم دمای بدن است، تداخل ایجاد *کند.

 

این امر باعث اختلال در سیستم عصبی شده و به Aircon Watch اجازه ایجاد تغییرات جزئی در دمای بدن را طبق دلخواه کاربر می*دهد.

 

این ساعت دارای یک صفحه نمایش OLED و یک باتری 400 میلی آمپر کار بوده و با استفاده از این باتری می*تواند چهار ساعت حالت خنک*کنندگی و هشت ساعت حرارت ارائه دهد.

 

 

 

این ساعت در حال حاضر برای جمع*آوری منبع مالی در وب*سایت Kickstarter قرار گرفته و اگر همه چیز طبق برنامه*ریزی پیش برود، این فناوری تا ماه دسامبر عرضه خواهد شد.

لینک ارسال
×
×
  • اضافه کردن...