رفتن به مطلب
انجمن توسعه دهندگان موبایل

درخواست از ایلیای عزیز

ارسال های توصیه شده

سلام ایلیا جان...یه درخواستی دارم که چنوقته میخام به شما بگم...من شما رو چندین سال میشناسم وکاملا با نحوه مدیریتتون آشنایی دارم....اما بنظرم سایت جی اس ام دولوپرز داره از هدف اصلی خودش دور میشه..یادمه روز اولی که این سایت ایجاد شد شما گفتی این سایت برای کمک به همکاران هستش و اینکه تعمیرکاران بدون هزینه بیان و ازتجربیات هم استفاده کنن...اون ابتدای کار هم واقعا سختگیری میکردید و باید حتما 10 پست مفید میزد طرف تابتونه به بخش های اصلی سایت دسترسی داشته باشه اما حالا طرف بایه ثبتنام ساده میتونه تمام تجربیاتی که ما تعمیرکارا در طول مدت کارمون بدستش اوردیم رو راحت برداره واستفاده کنه ...درسته بعضی اموزش ها هم کپی شده از سایت خارجی هست اما همونم چیزی نیس که ما بخایم بصورت فارسی شده و تست شده در اختیار کاربر عادی یا یه نفر ک اصلا سر رشته ای از موبایل نداره قرار بدیم...ممکنه اینا حرف دل من یا یه تعداد همکار دیگم باشه...

شاید شما بگی خب کسی که دنبال این مطالب باشه جای دیگه میتونه پیدا کنه و ما باید طرز فکرمون رو اصلاح کنیم...اما من میگم ما هم نباید اطلاعات رو به این راحتی در اختیار کاربر خانگی قرار بدیم...ما نسبت به حقوق تعمیرکارا مسعول هستیم...کاش میشد اون فیلتر اولیه رو فعال کرد...کاش فقط لینک های دانلود رو مخفی نکنید وکلا تاپیک باز نشه برای کسی ک ویژه نیست...کاش بازم بزرگان جی اس ام دولوپرز به گروه ملحق بشن و بخاطر در خطر دیدن شغلشون اینجا رو ترک نکنن....ممنون که وقت گذاشتی و خوندی ایلیا جان....اینا فقط یه پیشنهاد بود امیدوارم برداشت بد نشه نسبت به حرفام...

لینک ارسال
  • پاسخ 20
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ
  • مدیریت کل سایت

سلام و درود بر شما .

ممنون از بابت نقد و پیشنهاد مودبتون ... بعضیا میان جوری نقد میکنن که آدم شک میکنه که این نقد هست بیشتر شبیه تخریب میمونه و اما خدمتتون عرض میکنم.

سیاست مدیریتی هیچوقت پایدار نیست و ما با در نظر گرفتن جامعه امروزی تصمیم میگیریم بخش های مورد نیاز رو تغییر بدیم .

ببینید قبلا باید کاربر 10 تا پست ارسال میکرد تا اکانتش فعال میشد و خیلی وقتا ما به تعمیرکار بودنش شک میکردیم و میذاشتیم بیشتر پست بزنه تا موضع کاربر روشن بشه

ولی با گذشت زمان متوجه اشتباهات سیاست کاری شدیم براتون اشتباهات رو بازگو میکنم امیدوارم متوجه ایراد کار بشید.

تعمیرکاران نرم افزار همیشه نیازشون آنی هست یعنی مشتری اومده راه هایی که خودش قبلا تجربه کرده رو تست کرده و به جواب نرسیده حالا میاد اینترنت سرچ میکنه اولش به سایت ما میخوره و میبینه باید 10 تا پست اونم مفید ارسال کنه کاربر در این لحظه وقت نداره بیاد فعالیت کنه چون باید کار مشتری رو راه بندازه صفحه ما رو میبنده میره صفحه دیگه میبینه آموزش یا فایل فروشی هست (در صورتی که اون سایت فروشنده آموزش یا فایل اومده از این سایت کپی کرده و تو سایتش گذاشته) برای اینکه مشتری رو از دست نده پرداخت میکنه و کارشو راه میندازه و بعدا هم بخواد بیاد فعالیت کنه بعضیا نمیتونن چون اصلا اشنایی با آداب فروم رو ندارن و نمیدونن اصلا فعالیت اینترنتی چیه .

کسی که دنبال مطلبی هست اونو به دست میاره حالا تاوانشو با پول پس میده یا رایگان به دست میاره (چن سال پیش اینجوری انواع اقسام وبلاگ یا سایت فروش نرم افزاری موبایل نبود ولی الا بیشتر شده و نیاز بود ما هم بروز باشیم) ولی به دست میاره حالا این وسط اونی که ضرر میکنه ما هستیم چون دلال سودشو برده و کاربر به خواستش رسیده

بعدش اینجا کاربر درسته به دست میاره ولی پول الکی میریزه تو حلقوم دلال و برای دلال دزدی اطلاعات عادی میشه چون انقدر میدزده و میفروشه میگه سنگ مفت گنجشک مفت

و ما با در نظر گرفتن موارد بالا به این نتیجه رسیدیم که سیاست قبلی جواب نمیده و بیشتر باعث بروز فساد و تحت فشار افتادن تعمیرکار ضعیف میشه برای همین لازم بود تغییر پیدا کنه

حالا میگید کاش بزرگان جی اس ام دوباره بیان فعالیت کنند ....

تو این مرجع اعضای بسیاری هست که بارعلمیشون بالاست و روزانه فعالیت دارند و فکر کنم منظور شما قدیمیا هستن که اینجا فعالیت داشتن . اینا هر کدومشون به دلایل خودشون از ما یا کلا از این کار جدا شدن ولی شکرانه اعضای بهتر و بی حاشیه تری اضافه شدند و امیدوارم شما کاربران قدر اینا رو بدونید.

امیدوارم تونسته باشم بهتر روشن کنم موضوع رو

و اینکه بدونید اینجا شعارش جامعه مجازی موبایل هست یعنی اختصاص یه عده نیست و ما از اول اینو نمیخواستیم و خواستارمون این بود همه بتونن اینجا فعالیت کنند

موفق باشید

اگه این پست بهت کمک کرد دنبال دکمه تشکر نگرد . بجاش تو هم به جامعه آزادت کمک کن.

لینک ارسال

با سلام .فرمایش ایلیا جان کاملا درسته .فک کنم تنها سایتی که توی ایران اینقد مطالب نایاب رو بصورت رایگان ارایه میده همین سایت خودمون هست که واقعا جای تشکر داره از مدیریت و عوامل سایت ..جنبه مثبتش اینه که هم کمک به تعمیرکارای تازه کار هست هم کسی که دنبال اموزش هست...ولی جنبه منفی .وقتی بطور مثال یک نفرگوشیش رو ریست کنه وبا قفل frp مواجه بشه با یه سرچ ساده میتونه انواع مدلها برای حذف frp رو پیدا کنه پس دیگه نیازی نیست گوشی رو به تعمیرگاه ببره چیزی که من بارها دیدم حتی مشتری داشتم اومده توضیح هم میداده واسم..و این به ضرر منه تعمیر کار هست ..من نمیخوام خدایی نکرده توی کار مدیریت دخالت کنم فقط یه نظر دارم اونم اینه توی سایت نظرسنجی کنید بین اعضا برای vip کردن سایت یا تعداد پست برای کاربر ویژه شدن رو به 50 پست مفید ببرید.ومطالب از دسترس کاربر عادی خارج باشه...بازم میگم این فقط یه نظر بود..خیلی خیلی هم از زحمات اعضای سایت تشکر میکنم.

گرگــ ها را دوستـــــ دارم ،

مرگــــ را می پذیرند ،

امـــا ..

تن به قلاده نمیدهند ..

لینک ارسال
  • مدیریت کل سایت
با سلام .فرمایش ایلیا جان کاملا درسته .فک کنم تنها سایتی که توی ایران اینقد مطالب نایاب رو بصورت رایگان ارایه میده همین سایت خودمون هست که واقعا جای تشکر داره از مدیریت و عوامل سایت ..جنبه مثبتش اینه که هم کمک به تعمیرکارای تازه کار هست هم کسی که دنبال اموزش هست...ولی جنبه منفی .وقتی بطور مثال یک نفرگوشیش رو ریست کنه وبا قفل frp مواجه بشه با یه سرچ ساده میتونه انواع مدلها برای حذف frp رو پیدا کنه پس دیگه نیازی نیست گوشی رو به تعمیرگاه ببره چیزی که من بارها دیدم حتی مشتری داشتم اومده توضیح هم میداده واسم..و این به ضرر منه تعمیر کار هست ..من نمیخوام خدایی نکرده توی کار مدیریت دخالت کنم فقط یه نظر دارم اونم اینه توی سایت نظرسنجی کنید بین اعضا برای vip کردن سایت یا تعداد پست برای کاربر ویژه شدن رو به 50 پست مفید ببرید.ومطالب از دسترس کاربر عادی خارج باشه...بازم میگم این فقط یه نظر بود..خیلی خیلی هم از زحمات اعضای سایت تشکر میکنم.

ببینید وقتی تصمیمی برای یه مسئله مهم گرفته میشه باید منافع عزیزان و دیگر کزینه ها سنجیده بشه و جمع آوری کنیم که انجام دادن اینکار به زیانش می ارزه یا نه!

اینکه میفرمایید با یه سرچ ساده میتونه دسترسی پیدا کنه اینو قبول دارم ولی درک و انجام دادن محتوا چطور؟ بنده دوستی دارم که برنامه نویس هست ولی از پس فلش گوشیش بر نمیاد و میاورد براش کار دلخواهش رو اعمال میکردم یا تعمیر ... درسته کسایی هستن میان مطلبی رو از یه سایتی میخونن و دست و پاشکسته درک میکنن و میارن پیش شما و ادعای تعمیر گوشیشون رو میکنن ولی اینها مهم نیست مهم اینه که نتونسته انجام بده اورده پیش شما همینطور منطق اینو میگه کاسب باید از لحاظ دانایی چند لول از مردم در ضمینه شغلیش بالا باشه پس سطح تواناییتون رو ببرید بالا

ارایه 10 پست مفید هم برای کاربرا سخت بود و نمیتونستن انجامش بدن شما میفرمایید 50 تا بکنیم ؟ این یعنی سایت رو محدود به 10-20 نفر کنیم چون از صد نفر یکیشون به سختی میتونن این قوانین رو اجرا کنند .

همانطوری که ذکر کردم باید خیر و زیان رو اندازه گیری کنیم بعد تصمیم بگیریم. زیانش بیشتر برای ماست چون ما اکانت توسعه دهنده میفروختیم یا اکانت انجمن ولی از خیرش گذشتیم

ما نمیتوانیم حق تازه کاران نرم افزاری که دنبال درآمد هستند پایمال کنیم و همینطور سایز جیب کلاه بردار ها رو بزرگ کنیم... کسی که سود میکنه میاد اون 50 تا رو هم پست میزنه بعد محتوا رو تو وبلاگش یکی یکی محصول میکنه و کسی که تازه کار هست از پس ارایه تجربه مفید بر نمیاد (حالا به هر دلایلی ولی ما تجربه کردیم)

پس زیان قوانین سابق از قوانین فعلی به مراتب بیشتر و باعث تولید فساد و ظلم میشه

اگه این پست بهت کمک کرد دنبال دکمه تشکر نگرد . بجاش تو هم به جامعه آزادت کمک کن.

لینک ارسال

نظر همه دوستان هم اقا ایلیا هم بقیه دوستان درسته اما نظر شخصی بنده هم با اقا حمید یکی هست متاسفانه دیدم دوستانی میان فایلهای مارو برمیدارن و به اسم خودشون تو سایتها میفروشن چیزی ک ب شخصه براش زحمت کشیدیم و شاید چند روز وقت برای حل مشکل گذاشتیم و بخاطر اینکه همکاری دوباره همون وقت رو صرف نکنه تو انجمن مطرح شده بعد یکی اومده فایل یا اموزش رو براحتی برداشته وب اسم خودش با ی قیمت بسیار زیاد داره میفروشه این برای اون کسی ک این فایل رو گذاشته بسیار ناراحتت کننده است و همین باعث میشه تا بیشتر فایلها و اموزشها دیگه تو انجمن یا سایتی قرار داده نشه

هفت سالی می شد که راه نرفته بودم. پزشک پرسید : این چوب ها چیست ؟ گفتم : فلجم.

گفت : آنچه تو را فلج کرده . همین چوب هاست. سینه خیز . چهار دست و پا . قدم بردار و بیفت.

چوب های زیبایم را گرفت . پشتم شکست و در آتش سوزاند.

حالا من راه می روم … اما هنوز هم وقتی به چوبی نگاه می کنم . تا ساعت ها . بی رمقم

5teamgsm 

لینک ارسال

دوستان عزیز شما حق دارید نمیخوایید زحمتتون به راحتی دسترس یه عده کاربر خانگی یا کاربر عادی بشه.

ولی اینم در نظر بگیرید کار ایلیا درسته چون کسی که میخاد فایل هارو کپی کنه و بفروشه یا مطالب رو کپی کنه فرقی براش نداره 10 تا مطلب بزاره و اینکارو بکنه یا با ثبت نام همون اولش بتونه اینکارو انجام بده .فقط از استاد ایلیا خواهش دارم مطالب رو طبقه بندی کنند مثلا بحث های فوق تخصصی برای یه سری از اعضا قابل مشاهده باشه و هرکاربری دسترسی نداشته باشه اینجوری حداقل ارزش کار یه سری از اعضا حفظ میشه .وقتی کاربر عدی یا خانگی هم میاد استفاده کنه نهایتش چند تا پست بدردش میخوره مثل ما نیست که همه موارد براش مهم و قابل استفاده باشه من خودم چندین بار مجبور شدم پولای زیادی برای یه اموزش خیلی عادی بدم چون تحت فشار مشتری بودم بازم

بازم از همه عزیزان بایت زحماتشون تو این سایت ممنونم چون خیلیا تونستن از این سایت رایگان استفاده های خوبی بکنند

تنها زمانی قادریم از بالا به کسی نگاه کنیم که بخواهیم او را از زمین بلند کنیم

لینک ارسال
درود

منم نظراتو خوندم خیلی نکته های خوبی داشت

اما نظر شخصی بنده اینه که انجمن یه قسمت vip لازم داره که هر کسی دسترسی نداشته باشه

سلام

من هم با نظر مدیر عزیز موافقم یه قسمت vip لامزمه

لینک ارسال
  • مدیریت کل سایت

با توجه به نظرسنجی که در کانال تلگرامیمان ایجاد کردیم 80 درصد کاربران از ایجاد محیط سکرت در انجمن مخالفت دارند

Telegram: Contact @gsm_developers

لینک ارسال

با کسب اجازه از ایلیای عزیز باید بگم اون 80 درصد حتما کاربر ویژه نیستن

من با کلیت انجمن کاری ندارم که باید عمومی باشه

اما باید یه قسمت vip باشه تا تعمیرکاران تجربیات نابشونو قرار بدن و حتما تضمینی باشه که دوباره در دسترس عموم قرار نگیره تا تعمیرکاران بیش از پیش در انجمن خودشون به فعالیت بپردازن

لینک ارسال

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

• اضافه کردن...