رفتن به مطلب
انجمن توسعه دهندگان موبایل

unfortunately stopped after repack rom مشکل در جابجایی فایلهای apk در رام ویرایش شده

ارسال های توصیه شده

با سلام خدمت اساتید محترم.

مشکل من فقط محدود به یک سری از مدلها میشه و درتمام گوشیها این مشکل رو ندارم.

جریان از این قراره که وقتی یک APK رو میخوام جابجا کنم پس از فلش رام و بالا اومدن گوشی اون اپلیکیشن یا وجود نداره یا به طور ناقص نشون داده میشه.

بحث کامپایل و دیکامپایل هم نیست چون apk اورجینال رو کپی میکنم (یعنی با یکبار کپی کردن برنامه به هم میریزه با اینکه پرمیشن هم درسته)

به عنوان مثال بنده اینجا اپ سیستمی ستینگ رو به پوشه دیگر کپی کردم

sudo cp /home/xda/Desktop/o/v2/PROJECT/system.img.mnt/priv-app/SecSettings2/SecSettings2.apk /home/xda/Desktop/o/SecSettings2.apk

و در اینجا همون اپ رو حذف کردم

sudo rm /home/xda/Desktop/o/v2/PROJECT/system.img.mnt/priv-app/SecSettings2/SecSettings2.apk

دوباره apk رو به جای اصلیش برگردوندم

sudo cp /home/xda/Desktop/o/SecSettings2.apk /home/xda/Desktop/o/v2/PROJECT/system.img.ext4.mnt/priv-app/SecSettings2/SecSettings2.apk

رام ریپک و فلش کردم ستینگ کار نکرد.

منظورم از این کار (انتقال اپ دست نخورده) این بود که بفهمم مشکل کارم در ویرایش apk نبوده و ایراد از یه جای دیگه است.

این هم نرم افزار کامرا که اورجینال و بدون دستکاری فقط جابجا کردم و به این روز افتاد.

77.jpg

اینو هم اضافه کنم که گوشی روت نمیشه وگرنه مدلهای مشابه که امکان روت داشتند با روت بروزر اپ ادیت شده و اورجینال جابجا کردم و هیچ مشکلی نداشتم.

لینک ارسال
  • مدیریت کل سایت

سلام و درود دوست عزیز .

ایراد کار شما در نوع مانت کردن و نوع دسترسی هست .

البته یه ایراد اساسی هم دارید که اپ سیستمی رو حذف میکنید درحالی که این غیر اصولیست.

برخی از مدل ها به دلایل اینکه حساسیت در فایلهای وابسته سیستمی دارند که CAMERA هم از نوع اپلیکیشن وابسته هست بعد از حذف شدن دسترسی فایل از دست میره .

شما دو راه دارید :

1. از روش REPLACE استفاده کنید و به اپ پریمیشن 777 تنظیم کنید.
  2. یک پچ کاستوم UPDATE.ZIP بسازید و از طریق کاستوم ریکاوری اپتون رو رایت کنید.

بهترین روش جایگزینی :

برای مثال اپتون رو در پوشه project مموری کارت کپی کنید . سپس این دستورات را در adb تایپ کنید

• اول مانت میکنیم :

>adb shell su -c "mount -o rw,remount /system

• سپس با این دستور اپمون رو جایگزین اپ اصلی میکنیم.

>[/font][font=IranSans]adb shell su -c "cat /sdcard/project/SecSettings2.apk > /system/priv-app/local setting/SecSettings2.apk"[/font][font=IranSans]

بجای local setting آدرس پوشه را وارد کنید.

میتوانید بجای کپی از مموری کار با دستور adb اول به cache گوشی اپلیکیشن را کپی کنید سپس با دستور بالا رایت کنید

برای ساخت update.zip هم میتوانید از ابزارها و سورس کدهای موجود در سایت استفاده کنید و update.zip بسازید

موفق باشید

اگه این پست بهت کمک کرد دنبال دکمه تشکر نگرد . بجاش تو هم به جامعه آزادت کمک کن.

لینک ارسال

ممنون از پاسختون.

اما مدلهایی که من به مشکل برمیخورم گوشیهای سامسونگ سفارش شرق آسیا هستند که معمولا روت و کاستوم ریکاوری در اینها مشکل یافت میشه.

الان گوشی که روش کار میکنم g5520 هست و من راهی به غیر از ویرایش مستقیم رام برای تغییرات فایل سیستم ندارم.(تمام راه حلهای شما نیازمند روت و یا کاستوم ریکاوری است)

فرمودید نوع مانت کردنم مشکل داره و اینکه اپ سیستمی رو نباید حذف کنم، میشه توضیح بدید در این موارد؟

لینک ارسال
  • مدیریت کل سایت
ممنون از پاسختون.

اما مدلهایی که من به مشکل برمیخورم گوشیهای سامسونگ سفارش شرق آسیا هستند که معمولا روت و کاستوم ریکاوری در اینها مشکل یافت میشه.

الان گوشی که روش کار میکنم g5520 هست و من راهی به غیر از ویرایش مستقیم رام برای تغییرات فایل سیستم ندارم.(تمام راه حلهای شما نیازمند روت و یا کاستوم ریکاوری است)

فرمودید نوع مانت کردنم مشکل داره و اینکه اپ سیستمی رو نباید حذف کنم، میشه توضیح بدید در این موارد؟

.

در برند سامسونگ فکر نکنم مدلی باشه که ریکاوری براش وجود نباشه . البته مدلایی هست که ریکاوری مخصوص براش ساخته نشده اما لازم نیست واقعا ریکاوری براش ساخته بشه .

شما یک مدل که پردازنده ، نمایشگر ، نسخه اندروید که نزدیک به گوشی شما باشه میتوانید ریکاوری اون رو استفاد کنید یا پورت کنید به گوشی خودتان.

ببینید اپ سیستمی برخی مدل ها بعد از حذف شدن امظای اون نرم افزار از بین میره و وقتی شما نرم افزار جدید یا مجدد جایگزین میکنید به دلیل اینکه ارتباط با پچ ها و فرامورک های وابسته ندارد نمیتونه قابلیت اجرا از خودش نشون بده.

پس تنها راه حل میمونه گوشی نباید در حالت آماده بکار نرم افزار رو حذف کنید.الی روش بالا که در یک ثانیه اینکار رو میکنه و به سیستم این اجازه رو نمیده پردازش کنه . پس از انجام روش بالا یک بار ریبوت کنید بدون اینکه کار دیگه ای انجام بدید.

قضیه مانت هم شما بعد از اینکه اپتون رو جایگزین کردید و دسترسی تنظیم کردید باید پارتیشن مربوطه را unmount کنید

موفق باشید

اگه این پست بهت کمک کرد دنبال دکمه تشکر نگرد . بجاش تو هم به جامعه آزادت کمک کن.

لینک ارسال

به جای rm/cp فقط از cp استفاده کردم.

به جای اپ اورجینال اپ دستکاری شده کپی کردم برای اینکه بفهمم بعد از جایگزینی چه اتفاقی می افته، البته از نحوه دیکامپایل/کامپایل مطمئنم و مشکلی در این کار نمیبینم.

با پرمیشن 777 و بدون اون تست کردم.

بعد از جایگزینی آنمانت کردم.

متاسفانه مشکل سرجاشه.

لینک ارسال
  • مدیریت کل سایت
به جای rm/cp فقط از cp استفاده کردم.

به جای اپ اورجینال اپ دستکاری شده کپی کردم برای اینکه بفهمم بعد از جایگزینی چه اتفاقی می افته، البته از نحوه دیکامپایل/کامپایل مطمئنم و مشکلی در این کار نمیبینم.

با پرمیشن 777 و بدون اون تست کردم.

بعد از جایگزینی آنمانت کردم.

متاسفانه مشکل سرجاشه.

.

این متد رو نیز تست کنید.

برای مثال اپتون رو در پوشه project مموری کارت کپی کنید . سپس این دستورات را در adb تایپ کنید

• اول مانت میکنیم :

>adb shell su -c "mount -o rw,remount /system

• سپس با این دستور اپمون رو جایگزین اپ اصلی میکنیم.

>[font=IranSans]adb shell su -c "cat /sdcard/project/SecSettings2.apk > /system/priv-app/local setting/SecSettings2.apk"[/font]

بجای local setting آدرس پوشه را وارد کنید.

لینک ارسال

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

• اضافه کردن...