رفتن به مطلب
انجمن توسعه دهندگان موبایل

آموزش اضافه کردن زبان فارسی به گوشیهای سفارش چین و اروپا سامسونگ(بدون باکس یا رام کوک شده)

mohsen8

ارسال های توصیه شده

با سلام

گوشیهای متفاوت و زیادی در بازار ایران پیدا می شه که هم کاربرا هم نرم افزار کارها رو اذیت میکنن از بابت اضافه کردن زبان فارسی

این آموزش برای گوشیهای است که در خود سیستم گوشی اصلا زبان فارسی وجود ندارد

معمولا رام کوک شده استفاده میکنن ولی هم زمان بره هم ممکن مشکلاتی داشته باشه

این آموزش رو شاید خیلی از دوستان بدونن و شاید بصورت ناقص درج شده باشه

اول کار بگم که این روش صددرصد بدون مشکل نیست و باید رام تست بشه تا سیستم بدون هیچ مشکلی بیاد بالا

برای گوشیهای که مثلا آخرشون یک W دارند یا گوشیهای جدیدی که الان فراوان هستند مانند A7108 این روش جواب میده

برای گوشیهای قدیمی دارایی اندروید 4 نیازی به باز کردن بوتلودر نیست ولی برای گوشیهای جدید باید بوتلودر رو با برنامه Crom باز کنید و تیک OEM هم فعال باشه

>http://www.gsm-developers.com/wp-content/uploads/2017/02/CROM.zip

برنامه رو دانلود اینترنت گوشی وصل باشه خودش کارشو میکنه

البته خودم حدود 4 سال پیش برای اندروید 4 که انجام میدادم برای گوشیهای سفارش آمریکای جنوبی یا اروپا فقط به سخت افزار گوشیها دقت میکردم یکی باشه بعد رام فلش میکردم جواب میداد یا فقط سیستم رو فلش میکردم

در ورژنهای بالاتر بخاطر تغییرات امنیتی زیادی که سامسونگ داده فقط سیستم را نیاز داریم

پس اکنون یک گوشی داریم بدون فارسی مثلا A7108 دو سیمکارت میرم فریمور A710FD را دانلود میکنم

فریمور A710FD را استخراج کنید با 7Zip یا winrar فرقی ندارد

فقط فایل سیستم رو با برنامه زیر به tar تبدیل کنید

>http://www.gsm-developers.com/wp-content/uploads/2017/02/tar-Tool.zip

فقط فایل رو داخل پوشه برنامه کپی کنید و روی فایل ImgToTar.MD5 بکشید و منتظر بمانید تا فایل آماده بشه

فایل آماده را با اودین فلش کنید و بعد حتما یکبار فکتوری رسیت بکنید

برای اندروید 4 راحت جواب میده اما در اندروید بالاتر باید رامها از نظر پچ امنیتی تاریخشون تقریبا یکی باشه تا مشکلی پیش نیاد

باید رام مختلف تست بکنید تا به رامی برسید که هیچ مشکلی نداشته باشه

بعنوان مثال در تایپیک زیر یکی از دوستان رام فارسی اندروید 5 متناسب با A7108 را تست کرده بودند

>http://forum.gsm-developers.com/thread12918.html#post47065

هر کسی که تست کرد با این روش نتیجه گرفت مشخصه رام خود را بگذارد تا دیگران استفاده کنند

می توانید هم وقتی فایل سیستمی جواب داد با بقیه فایلها ادغام کنید و با ویرایش فایل سیستم با آموزشهای سایت اسم خودتونو درج کنید میشه رام کوک شده:u_1f61b:

موفق باشید

لینک ارسال

سلام دوستان

من الان حدودا 3 تا رام a510fd را روی a5108 امتحان کردم و با ارور NAND Write Start مواجه شدم! و بعد اون گوشی بالا نمیاد تا این که رام رسمی a5108 را فلش کنم!

ایراد کارم کجاست؟

ایا قسمتی از دستور عمل را اشتباهی میرم؟

درضمن 2 عدد رام با تاریخ های متفاوت و یکی دیگه با تاریخ رام 5108 مطابقت داره که همشونم ارور دادند

ممنون میشم راهنماییم کنید

لینک ارسال
  • مدیریت کل سایت
سلام دوستان

من الان حدودا 3 تا رام a510fd را روی a5108 امتحان کردم و با ارور NAND Write Start مواجه شدم! و بعد اون گوشی بالا نمیاد تا این که رام رسمی a5108 را فلش کنم!

ایراد کارم کجاست؟

ایا قسمتی از دستور عمل را اشتباهی میرم؟

درضمن 2 عدد رام با تاریخ های متفاوت و یکی دیگه با تاریخ رام 5108 مطابقت داره که همشونم ارور دادند

ممنون میشم راهنماییم کنید

درود.

فایل a510fd رو آنپک کنید سپس طبق bit رام a5108 ریپک کنید تا ارور nand write را دریافت نکنید.

موفق باشید

اگه این پست بهت کمک کرد دنبال دکمه تشکر نگرد . بجاش تو هم به جامعه آزادت کمک کن.

لینک ارسال
درود.

فایل a510fd رو آنپک کنید سپس طبق bit رام a5108 ریپک کنید تا ارور nand write را دریافت نکنید.

موفق باشید

میشه یکم دقیق تر و ساده تر راهنمایی کنید؟ منظورتون از انپک کردن رام 510fd یعنی همون فریمور 510fd را باز کنم و طبق bit رام a5108 ریپک کنم؟ (این قسمت دوم را اصلا متوجه نشدم که باید چکار کنم تا با ارور nand write مواجه نشم!)

لطفا راهنمایی کنید چون من دفعه ی اولم هست میخوام این کار را انجام بدم و پای همه چیزش هستم چون خیلی علاقه دارم:u_e414::u_e414:

لینک ارسال
میشه یکم دقیق تر و ساده تر راهنمایی کنید؟ منظورتون از انپک کردن رام 510fd یعنی همون فریمور 510fd را باز کنم و طبق bit رام a5108 ریپک کنم؟ (این قسمت دوم را اصلا متوجه نشدم که باید چکار کنم تا با ارور nand write مواجه نشم!)

لطفا راهنمایی کنید چون من دفعه ی اولم هست میخوام این کار را انجام بدم و پای همه چیزش هستم چون خیلی علاقه دارم:u_e414::u_e414:

سلام با استفاده از آموزشهای موجود در سایت مشکلتون رو حل کنید از لینک یر استفاده کنید

>http://forum.gsm-developers.com/forum507.html

لینک ارسال
درود.

موفق باشید

سلام

دوستان همه خسته نباشید

من طبق اموزش ویدیویی انپک و ریپک کردن پیش رفتم و فایل system.img رام a510fd را انپک کردم و به راحتی انپک شد!

اما وقتی خواستم ریپک کنم برنامه فایل system new.img را به صورت خودکار حذف میکنه و توی هیچ کدوم از فایل ها هم وجود نداره!!!

اما من اخرش متوجه اینکه چطوری طبق bit رام a5108 ریپک کنم را نشدم!!!

لطفا راهنمایی کنید

در ضمنJDK هم نصبه

لینک ارسال

سلام

مرسی بابت راهنمایی

اما رامی که مهندس حامد قرار دادند اندروید 5.1.1 هست و من رام 6.0.1 را میخوام درست کنم( اگرم درست شده باشه حاضرم بخرم، اما بازم علاقه دارم که خودم هم درست کنم)

بنابر این بحث سر هزینه کردن نیست!

لینک ارسال
سلام

مرسی بابت راهنمایی

اما رامی که مهندس حامد قرار دادند اندروید 5.1.1 هست و من رام 6.0.1 را میخوام درست کنم( اگرم درست شده باشه حاضرم بخرم، اما بازم علاقه دارم که خودم هم درست کنم)

بنابر این بحث سر هزینه کردن نیست!

شما که فایل رو ریپک و آنپک کردید از این آموزش میتونید برای فارسی سازی استفاده کنید البته خود سیستم گوشیتون رو فارسی کنید یا یک راه حل سریعتر بدم که اونو تست کنید همیشه جواب نمیده در آموزش زیر برنامه های که باید فارسی کنید رو از رام A510fd کپی کنید توی رام خودتون یا راحتر بجای فارسی کردن کامل فقط فایلهای که فارسی میخوان رو باز کنید و از رام 510fd کپی کنید بر روی رام 5108 خودتون

>http://forum.gsm-developers.com/thread11214.html

لینک ارسال

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

• اضافه کردن...