رفتن به مطلب
انجمن توسعه دهندگان موبایل

آموزش ساخت رام Resurrection Remix

ارسال های توصیه شده

logo-.jpg

با سلام

رام Resurrection Remix یکی از رامهای با امکانات فراوان اندروید می باشد

این رام تقریبا تمام امکانات رامهای دیگر را در خود دارا می باشد

Resurrection Remix را دارایی گزینه های بسیار فراوانی برای شخصی سازی است

با ما باشید با چگونگی ساخت این رام بی نظیر

قبل از شروع آموزش به چند نکته زیر دقت کنید

این آموزش با لینوکس اوبنتو 64 می باشد

نیاز به آشنایی با دستورات لینوکس دارد

آموزش بصورت ساده و مبتدی نمی باشد

نیاز به دانلود بیشتر از 20 گیگ هست در آموزش پس نیاز به اینترنت قوی با یک سیستم قوی دارد

در وهله اول برای نصب محیط مورد نیاز

کد زیر را برای جاوا نصب کنید

>$ sudo apt-get install openjdk-8-jdk

برای بقیه نیز کد زیر را وارد کنید

>$ sudo apt-get update && sudo apt-get install git-core gnupg flex bison gperf libsdl1.2-dev libesd0-dev libwxgtk2.8-dev squashfs-tools build-essential zip curl libncurses5-dev zlib1g-dev openjdk-8-jre openjdk-8-jdk pngcrush schedtool libxml2 libxml2-utils xsltproc lzop libc6-dev schedtool g++-multilib lib32z1-dev lib32ncurses5-dev lib32readline-gplv2-dev gcc-multilib maven tmux screen w3m ncftp

خوب بریم برای گرفتن سورس رام

یه پوشه برای repo درست کنید

>$ mkdir ~/bin

اکنون مسیر زیر را بدهید

>$ PATH=~/bin:$PATH

خوب اکنون باینریهای repo را دانلود نمایید

>$ curl http://commondatastorage.googleapis.com/git-repo-downloads/repo > ~/bin/repo

دسترسیهای لازم را به باینریها بدهید

>$ chmod a+x ~/bin/repo

یک مسیر برای ذخیره و همگام سازی باینریها بسازید

>$ mkdir ~/RR
 $ cd ~/RR

اکنون نیاز به دانلود فایلهای اصلی Resurrection Remix می باشد با کد زیر

>$  repo init -u https://github.com/ResurrectionRemix/platform_manifest.git -b nougat

دقت کنید در آخر کد بالا ما کدهای اندروید نوقا 7.1.2 را زدیم

سورس را اکنون ساین کنید با کد زیر

>$  repo sync -f --force-sync --no-clone-bundle

دقت داشته باشید اینجا با کد بالا شروع به دانلود 20 گیگ سورس می باشد

پس باید منتظر بمانید تا سورس کامل دانلود و ساین شود

برای ساخت سریعتر باید CCache را بسازید

با کد زیر CCache آماده می شود

>$ echo "export USE_CCACHE=1" >> ~/.bashrc

>$ ~/RR/prebuilts/misc/linux-x86/ccache/ccache -M 50G

در کد بالا 50 گیگ حجم برای کش انتخاب شده هر چقدر حجم بیشتری بزنید ساخت سریعتر می شود

برای ساخت رام Resurrection Remix کد زیر را وارد کنید

>$ cd ~/RR
 $ . build/envsetup.sh && brunch <device>

نام دستگاه و ورژن اندروید را خودتان وارد کنید

برای پیدا کردن فایل زیپ رام خود به مسیر زیر بروید

>$ cd ~/RR/out/target/product/<devicename>/

اگر فایل زیپ را پیدا نکردید کد ساختن را دوباره وارد کنید

در آخر برای پاکسازی کد زیر را وارد کنید

>$ cd ~/RR
 $ make clean
 $ repo sync --force-sync

تمام موفق باشید

لینک در پرتال

لینک ارسال
  • 2 ماه بعد...
در در 17 خرداد 1396 در 17:34، mohsen8 گفته است :

نام دستگاه و ورژن اندروید را خودتان وارد کنید

برای پیدا کردن فایل زیپ رام خود به مسیر زیر بروید

میشه این قسمت رو کمی باز کنید و توضیح بدید که نام دستگاه و ورژن کدوم اندروید ( اندرویدی که الان رو گوشیمون نصبه ؟) رو کجا وارد کنیم ؟ و قسمت پیدا کردن فایل زیپ رام خود : یعنی فایل زیپ رام استوک یا کاستوم گوشی خودمون رو باید از قبل داخل لینوکس داشته باشیم ؟ و با این کد مسیر رام رو پیدا کنیم ؟ الان من برا گوشی خودم رام زیپ استوک یا کاستوم ندارم . فقط رام فلش تولز دارم چاره کار چیه ؟ 

لینک ارسال
در 12 دقیقه قبل، saberkhan73 گفته است :

میشه این قسمت رو کمی باز کنید و توضیح بدید که نام دستگاه و ورژن کدوم اندروید ( اندرویدی که الان رو گوشیمون نصبه ؟) رو کجا وارد کنیم ؟ و قسمت پیدا کردن فایل زیپ رام خود : یعنی فایل زیپ رام استوک یا کاستوم گوشی خودمون رو باید از قبل داخل لینوکس داشته باشیم ؟ و با این کد مسیر رام رو پیدا کنیم ؟ الان من برا گوشی خودم رام زیپ استوک یا کاستوم ندارم . فقط رام فلش تولز دارم چاره کار چیه ؟ 

منظور از به جای دستگاه نام دستگاه به کد بالاش اشاره کردم

build/envsetup.sh && brunch <device>

اون device منظور هست بجای اون نام رام حالا هر چی می خوایید وارد کنید ورژن اندروید هم زدید یا نه فرقی نداره

اون زیر هم گفته منظور بعد از ساخت به مسیر زیر برید فایل زیپ رامی که ساختید رو پیدا میکنید(چون کد آخری نوشته بیلد یعنی ساختن بعد ساختن میرید به این مسیر رام خودتون رو پیدا می کنید)

آموزشها در سطح خیلی مبتدی نیستند این توضیحات کوتاه به کدها مربوط هستند..آموزش از منبع خود سورس رام هست

لینک ارسال
در 6 ساعت قبل، mohsen8 گفته است :

منظور از به جای دستگاه نام دستگاه به کد بالاش اشاره کردم

build/envsetup.sh && brunch <device>

اون device منظور هست بجای اون نام رام حالا هر چی می خوایید وارد کنید ورژن اندروید هم زدید یا نه فرقی نداره

اون زیر هم گفته منظور بعد از ساخت به مسیر زیر برید فایل زیپ رامی که ساختید رو پیدا میکنید(چون کد آخری نوشته بیلد یعنی ساختن بعد ساختن میرید به این مسیر رام خودتون رو پیدا می کنید)

آموزشها در سطح خیلی مبتدی نیستند این توضیحات کوتاه به کدها مربوط هستند..آموزش از منبع خود سورس رام هست

وقتی تمام این مراحل رو کامل انجام دادیم و رام درست شد راحت میشه از طریق ریکاوری رو گوشی نصبش کرد؟ بدون اینکه از قبل اطلاعاتی از سخت افزار و نرم افزار گوشی ما داخل رام باشه ؟ یعنی این رام با هر گوشی کار میکنه ؟ از نظر باگ چطور میشه ؟ ببخشید دیگه من کمی تازه کارم . 

لینک ارسال
در 15 ساعت قبل، saberkhan73 گفته است :

وقتی تمام این مراحل رو کامل انجام دادیم و رام درست شد راحت میشه از طریق ریکاوری رو گوشی نصبش کرد؟ بدون اینکه از قبل اطلاعاتی از سخت افزار و نرم افزار گوشی ما داخل رام باشه ؟ یعنی این رام با هر گوشی کار میکنه ؟ از نظر باگ چطور میشه ؟ ببخشید دیگه من کمی تازه کارم . 

سلام بنده گفتم آموزش مبتدی نیست یه سر برید پرتال آموزش ساخت رام از منبع رو بخونید اون آموزش مقدیمه این آموزش هم هست سورس دستگاهتون رو هم باید اوکی کنید دوست عزیز رام که برای هر گوشی نیست باید مختص گوشی خودتون درست کنید

لینک ارسال

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

• اضافه کردن...