رفتن به مطلب
انجمن توسعه دهندگان موبایل

آموزش ویدیوئی کامپایل و دیکامپایل نرم افزارهای سیستمی و غیر سیستمی با ابزار apktool

ارسال های توصیه شده

• مدیریت کل سایت

آموزش ویدیوئی کامپایل و دیکامپایل نرم افزارهای سیستمی با ابزار apktool

نرم افزار هایی را که قصد کار روی آن را دارید به همراه نرم افزارهای کنترل کننده مورد نیاز برای نصب(در آموزش قبلی با هر یک از این نرم افزارهای در برندهای مختلف آشنا شده اید) به پوشه apktool کپی کنید.

دانلود نرم افزار apktool

داخل پوشه apktool کلید shift موجود در کیبورد را گرفته و کلیک راست کنید.سپس گذینه open command window here را انتخاب کنید حال برای شما یک صفحه cmd باز خواهد شد

از دستور زیر برای نصب نرم افزارهای کنترل کننده استفاده کنید.

Apktool if filename.apk

New-Bitmap-Image-57.bmp

گذینه apktool if دستور نصب فایل میباشد. برای نصب هر فایلی از دستور if استفاده میشود.

گذینه filename.apk نام فایلی که قصد نصب آن دارید هستش این نام میتواند framework-res.apk ، systemui.apk و یا هر فایل دیگری باشد.

پس از نصب فایلهای ذکر شده با لاگهای زیر مواجه خواهید شد.

خطای نصب نشدن apk سیستمی و دلیل آن :

New-Bitmap-Image-58.bmp

گاهی اوقات پس از نصب با لاگ تصویر بالا مواجه میشوید.در صورتی که پس از نصب همچین لاگی برای شما نشان دهد به این معنی هست که فایل نصب نشده است و میتواند به دلایل زیر باشد.

1- رامی که قصد ویرایش آن را دارید قابلیت ریسورس را نداشته باشد.

2- ابزار apktool دارای باگ باشد یا نسخه apktool پایین باشد.

لاگ مربوط به نصب موفقیت آمیز:

New-Bitmap-Image-59.bmp

پس از نصب نرم افزارهای مورد نیاز ، نوبت به دیکامپایل و کامپایل میرسد.برای این منظور نرم افزارهای سیستمی مدنظر خود را به پوشه apktool کپی کنید.سپس از دستور زیر در صفحه cmd برای دیکامپایل نرم افزارهای مورد نیاز استفاده کنید.

Apktool d filename.apk

دستور apktool d : از این دستور برای دیکامپایل استفاده میشود

دستور filename.apk : بجای این دستور نام فایلی که میخواهید دیکامپایل استفاده کنید.

در صورتی که دیکامپایل موفقیت آمیز باشد پوشه ای با همان نام نرم افزار در فولدر apktool و فایلی با اسم apktool.yml به همراه دیگر فایلها در پوشه مربوطه ایجاد می شود.

New-Bitmap-Image-60.bmp

New-Bitmap-Image-61.bmp

عدم وجود فایل yml در پوشه نرم افزار دیکامپایل شده ، ناقص بودن دیکامپایل را نشان میدهد. این مشکل میتواند به دلایل زیر باشد .

1- فایلهای نصبی به درستی نصب نشده باشد .

2- رام مربوطه قابلیت ریسورس را نداشته باشد.

3- ابزار apktool دارای باگ و یا نسخه پایینتری باشد.

پس از دیکامپایل و انجام ویرایشات مربوطه نوبت به مرحله کامپایل میرسد.برای کامپایل کردن دستور زیر را در محیط cmd تایپ کنید.

Apktool b foldername

دستور apktool b: این دستور مربوط به کامپایل فولدر دیکامپایل شده میباشد.

دستور foldername : این دستور نام پوشه ای که استخراج کرده اید میباشد،بجای این دستور باید نام پوشه ای که قصد کامپایل آن را دارید تایپ کنید.

New-Bitmap-Image-62.bmp

پس از کامپایل موفقیت امیز نرم افزار، داخل پوشه ای که دیکامپایل شده بود یک پوشه با نام dist ایجاد خواهد شد و نرم افزار کامپایل شده در این پوشه قرار خواهد گرفت.

New-Bitmap-Image-63.bmp

آموزش به صورت ویدیوئی از لینک زیر خدمت دوستانً@*&،454

آموزش ویدیوئی کامپایل ، دیکامپایل ، حل مشکل force close بعد از کامپایل با ابزار apktool

اگه این پست بهت کمک کرد دنبال دکمه تشکر نگرد . بجاش تو هم به جامعه آزادت کمک کن.

لینک ارسال
  • مدیریت کل سایت

توضیحات مربوط به کامپایل و دیکامپایل نرم افزارهای سیستمی در آموزش قبلی مطرح شد و تمامی مراحل کامپایل و دیکامپایل نرم افزارهای غیر سیستمی نیز به شیوه آموزش قبلی میباشد.منتها کار روی نرم افزارهای غیر سیستمی به دلیل وابسته نبودن نرم افزار، نیازی به نصب برنامه های خواصی نمیباشد.

در برخی نرم افزارهای مارکتی به دلیل بسته بودن سورس apk توسط توسعه دهنده قابل دیکامپایل شدن نیست.

اگه این پست بهت کمک کرد دنبال دکمه تشکر نگرد . بجاش تو هم به جامعه آزادت کمک کن.

لینک ارسال
  • 1 ماه بعد...

با سلام و سپاس

استاد عزیز خسته نباشید

برنامه ای در این باب قبلا باهاش کار میکردم بدون مشکل اما امروز هرچه تلاش کردم نتونستم کار کنم یادم رفته بود شیوه کار کردنش رو اگه ممکنه برنامه رو میزارم اینجا اموزش کار کردنش رو بهمون بدید هم خودم و هم دیگر عزیزان استفاده کنند

بسیار سپاس گذارم

مردان بزرگ و خوش قلب دکمه تشکر را خواهند زد

لینک ارسال
  • مدیریت کل سایت

درود بر شما .

دوست عزیز اینگونه نرم افزارها همان apktool هستند ولی اومدن دستورات مبنی بر کامپایل و دیکامپایل رو در یک نرم افزار کد کردن و فقط کاربر با کلیک بتونه کامپایل و دیکامپایل کنه .

ضمنا اینها انقضا میشن و فکر کنم این ابزارم شده چون به مرور نسخه های متعددی از apktool برای رفع انواع مشکلات ارایه میشود.

موفق باشید

لینک ارسال
  • 1 سال بعد...

سلام

من تمام مراحل رو انجام دادم و درست بود و تونستم فایل رو هم به درستی ویرایش و کامپایل کنم . اما مشکلی که هست فایل خروجی روی گوشی اندروید نصب نمیشه مشکل کجاست

لینک ارسال
  • مدیریت کل سایت
سلام

من تمام مراحل رو انجام دادم و درست بود و تونستم فایل رو هم به درستی ویرایش و کامپایل کنم . اما مشکلی که هست فایل خروجی روی گوشی اندروید نصب نمیشه مشکل کجاست

روی اندروید نباید نصب بشه باید روت کنید گوشی رو سپس با روت اکسپلور جایگزین کنید

لینک ارسال
  • 2 هفته بعد...

با سلام و سپاس

خسته نباشید استاد

زمانی که فایل apk رو دیکامپایل میکنم فایلی بنام apktool.yml در پوشه مربوطه ایجاد میشه

و ورژن های مختلف apktool.jar رو دانلود کردم و جواب نداد

بدون هیچ دستکاری کامپایل میکنم apk مربوطه رو خراب میکنه

ممنون میشم راحلش رو بگید

هیچ وقت به خودت مغرور نشو برگ ها همیشه وقتی می ریزند که فکر می کنند،طلا شده اند.

میایی پست رو میبینی یک دونه Untitled.jpg.2201151327b1cc5d63a39c27185207f6.jpg از اینارو بزن روحیه بگیرم

My Telegram

لینک ارسال
  • مدیریت کل سایت

با سلام و سپاس

خسته نباشید استاد

زمانی که فایل apk رو دیکامپایل میکنم فایلی بنام apktool.yml در پوشه مربوطه ایجاد میشه

و ورژن های مختلف apktool.jar رو دانلود کردم و جواب نداد

بدون هیچ دستکاری کامپایل میکنم apk مربوطه رو خراب میکنه

ممنون میشم راحلش رو بگید

درود

apktool نرم افزار apkstopFixer رو اپدیت کنید سپس با اون نرم افزار اقدام به کامپایل کنید

ضمنا نگفتید موقع نصب چه خطایی میده یا اینکه نرم افزارتون سیستمی هست یا غیر سیستمی ؟

لینک ارسال
  • 2 هفته بعد...

با سلام و خسته نباشید من زمانی که فایل SecSettings2.apk رو باز میکنم و (اسمم رو فقط اضافه میکنم در تنظیمات) وقتی اپ رو دکامپایل میکنم وقتی وارد تنظیمات میشم و میخوام ساعت رو تنظیم کنم متوقف میشه تنظیمات

حتی اگر SecSettings2 رو باز کنم و ببندم بدون هیچ تغییری باز همین مشکل برام پیش میاد

لطفا منو راهنمایی کنید ممنون

apktool.jar هم به اخرین ورژن اپدیت کردم برنامه هم بدون هیچ خطا یی دکامپایل میشه فقط من توی یکی از اموزش هاتون خوندم که برنامه باید ساین بشه این کار رو هم کردم باز همین خطا رو دارم

وقتی اسمم رو از طریق build.prop وارد میکنم مشکلی نیست ولی وقتی وارد string.xml میکنم وارد تنظیمات زمان میشم خطا متوقف شد میزنه و میپره بیرون

لینک ارسال

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

• اضافه کردن...