رفتن به مطلب
انجمن توسعه دهندگان موبایل

اضافه کردن زبان غیر فارسی به رام کوک شده

ارسال های توصیه شده

سلام

اگه ما بخواییم زبانی بغیر از فارسی مثلا ترکی به رام اضافه کنیم در پوشه های فریمورک میتوانیم یه پوشه جدید با زبان دلخواه که مانند سایر زبانها کد زبان کشور نداره ایجاد کنیم؟

مثلا برای فارسی پوشه های values-fa-rIR , values-fa استفاده میکنیم و برای نمایش در انتخاب زبانها کد زیر را اضافه میکنیم

<?xml version="1.0" encoding="utf-8"?>

<resources>

<integer-array name="maps_starting_lat_lng">

<item>32427908</item>

<item>53688046</item>

</integer-array>

<integer-array name="maps_starting_zoom">

<item>4</item>

</integer-array>

</resources>

یک نکته دیگه که وقتی گوشی رو روشن میکنیم برای انتخاب زبان ما هیچ کجا خود کلمه فارسی را ننوشتیم و اما به زبانها کلمه فارسی اضافه شده و فکر میکنم بخاطر استفاده از پوشه ها با نام های کد زبان کشور ایران و فارسی در داخل فایل فریمورک هست؟حدثم درسته؟

و فایل ایکس ام ال ر و که ویرایش میکنیم تا فارسی اضافه بشه کد های از پیش تعیین شده هستن؟

یا میشه مثلا هنگام بالا آمدن گوشی به جای فارسی کلمه پارسی یا هر کلمه دلخواه را نوشت؟اگه میشه از کجا؟

یه سوال دیگه

میشه string.xml یه زبان دیگه رو تغییر داد مثلا زبان چینی رو تغییر بدی و هنگام انتخاب زبان چینی گوشی فارسی بشه؟

لینک ارسال

الان من میخام ریپک کنم این ارور رو میده؟

1.jpg

یه جاشم متوجه نشدم

حجم پوشه سیستم رو باید وارد کنم یا حجم خود فایل اورجینال system.img که اکستراکت کردم؟

با افزایش حجم مشکلم حل میشه اما دیگه فایل توی اودین رایت نمیشه و هنگام رایت سیستم ارور میده

الان باید چکار کنم؟

2.jpg

لینک ارسال
  • مدیریت کل سایت

اگه ما بخواییم زبانی بغیر از فارسی مثلا ترکی به رام اضافه کنیم در پوشه های فریمورک میتوانیم یه پوشه جدید با زبان دلخواه که مانند سایر زبانها کد زبان کشور نداره ایجاد کنیم؟

مثلا برای فارسی پوشه های values-fa-rIR , values-fa استفاده میکنیم و برای نمایش در انتخاب زبانها کد زیر را اضافه میکنیم

درود ...

بله هیچ مشکلی نیست میتوانید پوشه با لقب دلخواه قرار دهید ولی نباید نامش بیشتر از دو رقم باشه مثل values-fa

یک نکته دیگه که وقتی گوشی رو روشن میکنیم برای انتخاب زبان ما هیچ کجا خود کلمه فارسی را ننوشتیم و اما به زبانها کلمه فارسی اضافه شده و فکر میکنم بخاطر استفاده از پوشه ها با نام های کد زبان کشور ایران و فارسی در داخل فایل فریمورک هست؟حدثم درسته؟

القاب زبان ها به صورت کد در دیتابیس رام اندروید قرار داده شده . مثلا شما با قرار دادن کد fa خودش خودکار مینویسه فارسی یا مثلا en مینویسه انگلیسی چون این القاب در دیتابیس تعریف شده است شما مثلا درج کنید ir دیگه این نمیشه لقب و همچین لقبی در دیتابیس تعریف نشده است که زبانی رو کامل بنویسه در اینصورت فقط ir رو تو لیست زبان نشون میده

ضمنا مثلا اگر از کد ir استفاده بشه باید تمامی apk ها رو باز کنید و values-fa رو به values-ir تغییر دهید در غیر اینصورت از زبان دیفالت استفاده خواهد کرد..

میشه string.xml یه زبان دیگه رو تغییر داد مثلا زبان چینی رو تغییر بدی و هنگام انتخاب زبان چینی گوشی فارسی بشه؟

بله امکانپذیره

اگه این پست بهت کمک کرد دنبال دکمه تشکر نگرد . بجاش تو هم به جامعه آزادت کمک کن.

لینک ارسال
  • مدیریت کل سایت
الان من میخام ریپک کنم این ارور رو میده؟

1.jpg

یه جاشم متوجه نشدم

حجم پوشه سیستم رو باید وارد کنم یا حجم خود فایل اورجینال system.img که اکستراکت کردم؟

با افزایش حجم مشکلم حل میشه اما دیگه فایل توی اودین رایت نمیشه و هنگام رایت سیستم ارور میده

الان باید چکار کنم؟

2.jpg

برای این مشکلتون تایپک جداگانه ایجاد کنید و نظم پست های ارسالی را رعایت کنید ...

سپاس

اگه این پست بهت کمک کرد دنبال دکمه تشکر نگرد . بجاش تو هم به جامعه آزادت کمک کن.

لینک ارسال
برای این مشکلتون تایپک جداگانه ایجاد کنید و نظم پست های ارسالی را رعایت کنید ...

سپاس

با تشکر

ممنون از پاسخ صریح و کاملتان

چشم اونم در پست جداگانه میپرسم

دریافت ارور حجم هنگام ریپک و رایت نشدن فایل بعد از ریپک شدن

لینک ارسال

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

• اضافه کردن...