رفتن به مطلب
انجمن توسعه دهندگان موبایل

منظور از dump دقیقا چیه و چه ویژگیهای داره

iran_gsm

ارسال های توصیه شده

درود خدا قوت اساتید عزیز ممنون میشم یه راهنمایی در مورد دامپ بفرمایید و اینکه چه ویژگی نسبت به فایل فلش داره

ایا شماره سریال و اطلاعات روی دستگاه هم ذخیره هست روی دامپ

نحوه تشخیصش چیه و فرمتش چیه

یا کدوم باکس ها قادرن مثلا از سری mtk دامپ بگیرن

لینک ارسال
  • مدیریت کل سایت
درود خدا قوت اساتید عزیز ممنون میشم یه راهنمایی در مورد دامپ بفرمایید و اینکه چه ویژگی نسبت به فایل فلش داره

ایا شماره سریال و اطلاعات روی دستگاه هم ذخیره هست روی دامپ

نحوه تشخیصش چیه و فرمتش چیه

یا کدوم باکس ها قادرن مثلا از سری mtk دامپ بگیرن

درود بر شما ...

دامپ به منظور بکاپ کامل از هارده که دامپ گفته میشه و بیس باند و سریال و فایلهای شخصی و... هم شامل دامپ میشه ....

فرمت دامپا معمولا bin هستش ولی قطعا تفاوتی نمیکنه که باکسا با چه فرمتی بعد دامپ ذخیره کنند ...

دامپ مدیاتک همون READ FLASH هستش و تقریبا تمامی باکسها همه ادرس پارتیشن هارد رو بکاپ میگیرند و با فرمت BIN ذخیره میکنند ...

در چیپست مدیاتک میتوانید دامپ هر باکسی را در باکس دیگری استفاده کنید ...

لازم به ذکر است برای دامپ گیری از هارد چیپست مدیاتک نیاز به بوت سالم گوشی میباشد تا بتونه ادرس پارتیشن هایی مثل SYSTEM / DATA و ... را هم بخونه

البته بستگی به ابزار شما داره تا بتونه بوتلودر گوشی رو بخونه و هارد رو رید بگیره ... در برخی گوشیهای سامسونگ و سونی که با چیپست های مدیاتک ارایه میشن با ابزارهایی مثل وولکانو و ... قابل بوت نیستند و این از ویژگی های منحصر بوتلودر چیپست مدیاتک سونی و.. میباشد

این موضوع قابل بحث طولانی هستش و بنده مختصری توضیح دادم

باز هم دوستان اطلاعات ناقص یا اشکالات رو تصحیح کنند ...

موفق باشید

اگه این پست بهت کمک کرد دنبال دکمه تشکر نگرد . بجاش تو هم به جامعه آزادت کمک کن.

لینک ارسال
  • 1 سال بعد...

سلام

من تا الان با فایل دامپ کار نکردم. یک فایل دامپ برای هواوی دانلود کردم شامل فایل های زیره :

boot1

boot2

extcsd

userarea_512MiB

میخواستم یه توضیحی در مورد این فایل ها بدین ممنون

لینک ارسال
  • مدیریت کل سایت
سلام

من تا الان با فایل دامپ کار نکردم. یک فایل دامپ برای هواوی دانلود کردم شامل فایل های زیره :

boot1

boot2

extcsd

userarea_512MiB

میخواستم یه توضیحی در مورد این فایل ها بدین ممنون

این فایل ها فقط مربوط به بوتلودر دیوایس هستند و فقط با این فایل ها میتوانید گوشی را بالا بیارید بعدش یک فول فلش کامل بزنید

فول دامپ محسوب نمیشه ولی دامپ بوتلودر هستش

موفق باشید

اگه این پست بهت کمک کرد دنبال دکمه تشکر نگرد . بجاش تو هم به جامعه آزادت کمک کن.

لینک ارسال

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

• اضافه کردن...