رفتن به مطلب
انجمن توسعه دهندگان موبایل

اوبونتو نصب شد، حالا چه کنم؟

ارسال های توصیه شده

در این مقاله قصد داریم کارهایی را که یک کاربر ایرانی معمولا پس از نصب توزیع اوبونتو گنو/لینوکس انجام می*دهد را شرح دهیم. فرض شده که نصب اوبونتو بدون مشکل بوده و سیستم شما به اینترنت متصل است.

1. قبل از هرچیز به تنظیمات سامانه می*رویم.

2. از تنظیمات سامانه، منابع نرم*افزاری را انتخاب می*کنیم.

67.png

۳. از زبانه*ی نرم افزار اوبونتو، نوع نرم*افزاری را که می*خواهیم به سیستم خود اضافه*کنیم مشخص می*کنیم. به یاد داشته باشید که دسته*های Main و Universe شامل نرم افزارهای آزاد هستند و دسته*های Main و Restricted توسط کنونیکال پشتیبانی می*شوند.

68.png

۴. از زبانه*ی به*روزرسانی می*توانید نوع به*روزرسانی*هایی که برای نرم*افزار خود می*خواهید و نحوه*ی اعمال آن*ها را مشخص کنید. به*روزرسانی*ها پیش از رفتن در شاخه*ی Update به Proposed می*روند. backports شامل نسخه*های جدید نرم*افزار برای نسخه*های قدیمی*تر اوبونتو است که شامل پشتیبانی کنونیکال نمی*شوند.

69.png

۵. با زدن تیک ثبت اطلاعات آماری می*توانید به اوبونتو در شناخت بسته*های پرهوادار کمک کنید.

70.png

۶. حال به مدیر به*روزرسانی بروید.

۷. در این*جا می*توانید مخازن را برای یافتن به*روزرسانی*های نرم*افزار نصب شده بررسی کنید. توجه داشته باشید که انجام این عمل برای بار نخست، ممکن است مدت زیادی به طول بینجامد.

71.png

۸. با زدن دکمه*ی نصب به*روزرسانی*ها، نرم*افزاری که به*روزرسانی*های آنان موجود هستند، بارگیری و نصب می*شوند.

72.png

۹. درصورتی که لینوکس شما به*روزرسانی شده باشد بهتر است یک بار رایانه*ی خود را راه*اندازی مجدد کنید تا با لینوکس جدید بالا بیایید.

73.png

۱۰. دوباره به تنظیمات سامانه بروید و این بار پشتیبانی زبان را انتخاب کنید.

74.png

۱۱. دکمه*ی نصب/زدودن زبان*ها را بزنید.

75.png

۱۲. از لیست حاضر تیک جلوی زبان فارسی را بزنید و تغییرات را اعمال کنید.

76.png

13.. برای استفاده از ۵ گیگابایت فضای ابری رایگان اوبونتو می*توانید اوبونتو وان را راه*اندازی کنید.

77.png

14. در صورتی که رایانه*ی شما برای کار با قطعه*ای نیاز به راه*انداز انحصاری داشته باشد، می*توانید آن را از قسمت راه*اندازهای اضافه پیدا و نصب کنید.

78.png

15. به مرکز نرم*افزاری اوبونتو بروید.

79.png

16. بسته*ی Ubuntu restricted Extras را برای نصب فونت*های مایکروسافت، کدک*های پخش صوت و تصویر، پخش*کننده*ی فلش ادوبی و جاوا نصب کنید.

80.png

حالا اوبونتوی شما آماده به کار است...

موفق باشید...

لینک ارسال
ممنون میشم لینک دانلود اوبونتو که خودتون نصب کردید رو قرار بدید تا دانلود کنم

درود خدمت بهمن جان

بنده dvd گرفتم ولی چشم سعی میکنم لینک دانلود هم قرار بدم تو اولین فرصت...

لینک ارسال
درود خدمت بهمن جان

بنده dvd گرفتم ولی چشم سعی میکنم لینک دانلود هم قرار بدم تو اولین فرصت...

ممنون پس dvd هم هست میخرم فقط بهم بگید چه ورژنی چی رو بخرم مثلا برای سون هزار نوع هست 32 64 و....

Bahman59547@Gmail.com

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

لینک ارسال
ممنون پس dvd هم هست میخرم فقط بهم بگید چه ورژنی چی رو بخرم مثلا برای سون هزار نوع هست 32 64 و....

http://forum.gsm-developers.ir/thread1950.html

بهمن جا از شما بعید بود...سرچ ....

رفاقت کشکه و دوغ

لینک ارسال
  • 2 هفته بعد...
سلام خدايي يكيتون لينك سالم اوبونتو رو بديد بقران گيجم كرده اي برنامه .اصلا نصب نميشه

ی سرچ ساده تو گوگل کافی نسخه 64 رو دانلود کن

بعد با نرم افزار yumi روی فلش بوت کن بنصب

لینک ارسال
سلام خدايي يكيتون لينك سالم اوبونتو رو بديد بقران گيجم كرده اي برنامه .اصلا نصب نميشه

دانلود Ubuntu v15.04 x86/x64 - لینوکس اوبونتو

اینم سایت اصلیش

Index of /releases.ubuntu.com/

ی سرچ ساده تو گوگل کافی نسخه 64 رو دانلود کن

بعد با نرم افزار yumi روی فلش بوت کن بنصب

از چه نظر میگید 64 بهتره ؟ @-) بگید ما هم بدانیم

رفاقت کشکه و دوغ

لینک ارسال
دانلود Ubuntu v15.04 x86/x64 - لینوکس اوبونتو

اینم سایت اصلیش

Index of /releases.ubuntu.com/

از چه نظر میگید 64 بهتره ؟ @-) بگید ما هم بدانیم

علی جان من گفتم 64 بهتره اصلا حرفی از خوب بدش زدم.....؟/؟؟؟

لینک ارسال

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

• اضافه کردن...