به انجمن خوش آمدید

برای دسترسی به تمام ویژگی های ما، ثبت نام کنید. پس از ثبت نام و ورود به سیستم، شما قادر به ایجاد موضوعات، پاسخ به موضوعات موجود، ارسال اعتبار به اعضای دیگر خود، رسیدن پیام شخصی خود، به روز رسانی وضعیت پست، مدیریت نمایه خود و خیلی بیشتر خواهد بود. پس از ورود به سیستم، این پیام حذف خواهد شد.

ali.jahani

تفاوت RAM و ROM و eMMC و Flash

پست های پیشنهاد شده

سلام و خسته نباشید به همه دوستان.

من تازگی شروع کردم به یادگیری تعمیرات سخت افزاری ، چند تا سوال داشتم هرچیم گشتم جواب درستی پیدا نکردم.

وقتی مشخصات یه گوشی رو میبینم نوشته :

RAM : چهار گیگابایت 4GB

ROM : صد و بیست و هشت گیگابایت 128GB

سوالم اینه الان آی سی رم هم تو موبایل داریم؟ کجای برد قرار گرفته چون من هرچی سرچ کردم چیزی به اسم رم موبایل پیدا نکردم.

سوال بعدیم اینه رام چیه؟ همون آی سی فلش هست؟

سوال بعدیم، eMMC چیه؟ همون آی سی فلشه؟

من واقعن گیج شدم بین این 4 مورد.

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
در 17 ساعت قبل، ali.jahani گفته است :

سلام و خسته نباشید به همه دوستان

درود  و تشکر بابت پیوستنتون به جمع ما

من تازگی شروع کردم به یادگیری تعمیرات سخت افزاری ، چند تا سوال داشتم هرچیم گشتم جواب درستی پیدا نکردم.

وقتی مشخصات یه گوشی رو میبینم نوشته :

RAM : چهار گیگابایت 4GB

دقیقا مثل رم کامپیوتر ، فقط تفاوت در سایز و شکل ظاهری

ROM : صد و بیست و هشت گیگابایت 128GB

رام ،  باید گفت این نوشته اشتباهه  ، رام نباید نوشته میشد ، باید مینوشتن : هارد یا حافظه ی داخلی و یا همون EMMC

سوالم اینه الان آی سی رم هم تو موبایل داریم؟

بله تقریبا داریم تو بعضی مدلها رم و سی پی یو ، یک آی سی مشترکه و در بعضی مدل ها هم رم روی سی پی یو سوار شده ( آی سی های دو طبقه )

کجای برد قرار گرفته چون من هرچی سرچ کردم چیزی به اسم رم موبایل پیدا نکردم

سوال بعدیم اینه رام چیه؟ همون آی سی فلش هست؟

سوال بعدیم، eMMC چیه؟ همون آی سی فلشه؟

من واقعن گیج شدم بین این 4 مورد

لینک به ارسال
در 20 ساعت قبل، axar_mobile گفته است :

مرسی از لطفت آقا رضا. 

امکانش هست چندتا گوشی معرفی کنین که دارای آی سی رم باشن بصورت جداگانه. میخوام قطعاتش رو ببینم.

من نمیدونم چرا اینجوریه . یه مغازه میری داره مشخصات رو به مشتری میگه. بعد میگه رامش 3 گیگه. حافظه داخلیش 128 گیگه.

جالب اینجاست که تو خود سایت سامسونگ زده rom مثلا 128 گیگ و ram 3 گیگ!

خدا بخیر کنه.

دم شما گرم.

لینک به ارسال
در 5 ساعت قبل، ali.jahani گفته است :

مکانش هست چندتا گوشی معرفی کنین که دارای آی سی رم باشن بصورت جداگانه

samsung a910f , iphone se , iphone 11 pro , samsung m307f , n9760, g850f , a700f, j710f

و خیلی از مدل های دیگه

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   بازگردانی قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.