رفتن به مطلب
انجمن توسعه دهندگان موبایل

چند سوال مهم درباره کوک رام

ارسال های توصیه شده

با سلام و احترام

چندین سوال در رابطه با کوک رام داشتم :

1.رام های چین از google play service پشتیبانی نمی کنند، چجوری رامی که داریم کوک می کنیم رو بهش google play service اضافه کنیم ؟

2.برخی رام های چین مشکل USSD دارند و زمانی که شما می خواهید شارژ خود را ببینید . .شارژ بخرید یا هر کار دیگه ای با USSD ارور میدن .. باید چی کار کرد ؟

3.بعضی رام ها 4G یا 3G رو ساپورت نمی کنند چجوری باید اضافه کنیم ؟

برای مثال هم این 3 مدل رو در نظر بگیرید الان دارم روی این 3 مدل کار می کنم و هر 3 سوال بالا کاملا به این 3 مدل مرتبطه :

A7108

A9100

J7109

لینک ارسال
  • مدیریت کل سایت

جواب 1):

از gapp استفاده کنید

The Open GApps Project

جواب 2):

این رامها محدودیت منطقه ای دارند برای همین با کد و پچ های خواصی قابل حل هستند . این مدلها با اپراتور کشور خودشون همچین مشکلاتی ندارند

جواب 3):

مدلایی که قابلیت سخت افزاری 4g و 3g را دارند در رامشون هم این قابلیت فعال هستش و اضافه کردن شبکه به صورت نرم افزاری هیچ تغییری در عملکرد گوشی اعمال نمیکنه

موفق باشید

اگه این پست بهت کمک کرد دنبال دکمه تشکر نگرد . بجاش تو هم به جامعه آزادت کمک کن.

لینک ارسال

ممنونم از پاسخگویی

تا جایی که بنده اطلاع دارم استفاده از gapps به این صورت می باشد که شما فایل zip متناسب با نسخه اندروید و پردازنده دانلود و از طریق ریکاوری کاستوم فلش می کنید

حال بنده منظورم اینه که این رو از قبل داخل رام قرار بدیم و کاربر که رام رو فلش کرد این مشکل رو نداشته باشه که بخواد فایل gapps هم فلش کنه

این صفحه رو مشاهده کنید :

دانلود رام فارسی سامسونگ A7 A7108 اندروید 6.0 پورت شده توسط Hunterpars

پس رام شما هم بعد از دانلود باید یک بار با فایل gapps سرویس گوگل بهش اضافه شه ؟

یا خیر فلش که می کنید رام رو این سرویس رو دیگه داره گوشی

کلید حل مشکل من هم همین مثاله ..

ممنون میشم بنده رو راهنمایی کنید.

***اشتراک گذاری اطلاعات تنها دلیل پیشرفت ***

لینک ارسال
ممنونم از پاسخگویی

تا جایی که بنده اطلاع دارم استفاده از gapps به این صورت می باشد که شما فایل zip متناسب با نسخه اندروید و پردازنده دانلود و از طریق ریکاوری کاستوم فلش می کنید

حال بنده منظورم اینه که این رو از قبل داخل رام قرار بدیم و کاربر که رام رو فلش کرد این مشکل رو نداشته باشه که بخواد فایل gapps هم فلش کنه

این صفحه رو مشاهده کنید :

دانلود رام فارسی سامسونگ A7 A7108 اندروید 6.0 پورت شده توسط Hunterpars

پس رام شما هم بعد از دانلود باید یک بار با فایل gapps سرویس گوگل بهش اضافه شه ؟

یا خیر فلش که می کنید رام رو این سرویس رو دیگه داره گوشی

کلید حل مشکل من هم همین مثاله ..

ممنون میشم بنده رو راهنمایی کنید.

***اشتراک گذاری اطلاعات تنها دلیل پیشرفت ***

با سلام اون برنامه های گوگل که از اسمشون معلوم برنامه هستن در مسیر سیستم کپی میکنید و بیس اصلی سه برنامه زیر هستند

Google Play Store

Google Services Framework

Google Login Service/Account Manager

اینا رو هم برای کاملتر شدن از یک رام که جهانی مدل خودتون راحت میتونید کپی کنید..بیس رو رام جهانی مدل دیگه بزارید دیگه خیلی راحتر نمونش مثال رام بالایی رام A710F هستش فقط فایلهای A7108 کپی شده

لینک ارسال
منم سوالم همینه.پس این رام هایی که مشکل ussd رو حل کردن و یا اینکه مشکل 4g رو حل کردن .چطور این کارارو انجام دادن؟

بیس رام رو میزارن رام جهانی مثل جواب بالایی که دادم اگه مشکل ussd باشه درست میشه....البته 99 درصد عنوان رامهای کوک شده که میزنن حل این مشکلات تبلیغاتی چنین مشکلاتی خیلی کم هست کلا

لینک ارسال
بیس رام رو از کدوم قسمت تغیر بدیم؟برای مشکل 4g چطور؟

منظور از بیس اون که مثلا میخوایید برای j7109 رام بسازید از فایل سیستم j710f استفاده کنید و فقط فایلهای سیستم رو از روش جایگزینی عوض کنید..با اینکار اگه قرار 4g هم باشه اضافه میشه

لینک ارسال

ممنونم آقا محسن گل جواب خیلی از سوال هام رو گرفتم

میمونه آخرین سوال :

در چه مواردی از رام بیس یک گوشی دیگه استفاده می کنیم ؟ و یک توضیح کلی بدید درباره چگونگی استفاده شدن فایل a710fd به عنوان فایل بیس رو تو رام a7108 (من علاقه دارم تا اخر موضوع رو خودم میرم شما یک توضیح کلی هم بدید لطف کردید واقعا ممنون میشم )

لینک ارسال
  • مدیریت کل سایت

درود دوست عزیز.

با اجازه محسن عزیز ...

گوشی هایی که از لحاظ مشخصات سخت افزاری مشابه هم هستند میتونید رامهاشون رو بهم پورت کنید ... این دو مدلی که عرض کردید از لحاظ سخت افزاری مشابه هم هستند برای همین پورت این رام موفقیت آمیز بوده.

موفق باشید

اگه این پست بهت کمک کرد دنبال دکمه تشکر نگرد . بجاش تو هم به جامعه آزادت کمک کن.

لینک ارسال

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

• اضافه کردن...