رفتن به مطلب
انجمن توسعه دهندگان موبایل

بمب آموزشی ::: نحوه تهیه دامپ استوک از روی گوشی بدون نیاز به باکس و ابزار

ارسال های توصیه شده

• مدیریت کل سایت

شما ابتدا adb shell را بزنید سپس از اون کد استفاده کنید.

adb shel

اگه این پست بهت کمک کرد دنبال دکمه تشکر نگرد . بجاش تو هم به جامعه آزادت کمک کن.

لینک ارسال
  • پاسخ 61
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

سلام برای تعویض هارد g630 باید هارد پروگرام شده بخرم و زمانی که هارد رو کار میذارم زمانی که روشن می کنیم رو آرم میاد و بعد از طریق دیلود فلش می کنیم تا بیاد بالا اگه هارد خام کار بذاریم اصلا نمی تونیم گوشی رو از طریق دیلود فلش کنیم

سئوالم این که مثلا از گوشی سالم g630 با این روش دامپ گرفتم و حالا یه هارد خام روی یه گوشی دیگه g630 که هاردش مشگل داشته کار گذاشتم می خواستم بدونم چطوری این دامپ رو روی هارد خام رایت کنم آیا امکان پذیر هست یا نه ؟ یا فقط این روش برای گوشی های که روی آرم هستن جواب میده؟

GSM-DEVELOPERS

اگه فقط کاری که در توانته انجام بدی از اینکه هستی بهتر نمی شی

بدون خرید اشتراک کاربر ویژه شوید

عضو شوید

10 پست مفید ارسال کنید

کاربر وِیژه شوید

و از امکانات رایگان لذت ببرید

لینک ارسال
  • 1 ماه بعد...
سلام برای تعویض هارد g630 باید هارد پروگرام شده بخرم و زمانی که هارد رو کار میذارم زمانی که روشن می کنیم رو آرم میاد و بعد از طریق دیلود فلش می کنیم تا بیاد بالا اگه هارد خام کار بذاریم اصلا نمی تونیم گوشی رو از طریق دیلود فلش کنیم

سئوالم این که مثلا از گوشی سالم g630 با این روش دامپ گرفتم و حالا یه هارد خام روی یه گوشی دیگه g630 که هاردش مشگل داشته کار گذاشتم می خواستم بدونم چطوری این دامپ رو روی هارد خام رایت کنم آیا امکان پذیر هست یا نه ؟ یا فقط این روش برای گوشی های که روی آرم هستن جواب میده؟

سلام

مگر قیمت هارد پروگرام شده با خام چقدر فرق داره؟

تعمیرکار نیستم.نرم کار هستم

صرفا جهت اطلاع

ممنون

لینک ارسال
  • 3 ماه بعد...

یه سوال از اساتید داشتم

میخاستم ببینم فایل دامپی که با ایزی جیتگ یا atf jtag ساخته میشه دقیقا با فایل این روش یکی هست یا خیر

یکی هم اینکه فایل دامپ allwinner رو میشه به صورت .img دراورد یا باید بصورت فست بوت رایت بشه

ممنون

تنها زمانی قادریم از بالا به کسی نگاه کنیم که بخواهیم او را از زمین بلند کنیم

لینک ارسال
  • مدیریت کل سایت
یه سوال از اساتید داشتم

میخاستم ببینم فایل دامپی که با ایزی جیتگ یا atf jtag ساخته میشه دقیقا با فایل این روش یکی هست یا خیر

یکی هم اینکه فایل دامپ allwinner رو میشه به صورت .img دراورد یا باید بصورت فست بوت رایت بشه

ممنون

درود.

در مورد سوال اولی اطلاعی ندارم

سوال دوم بله میشه

اگه این پست بهت کمک کرد دنبال دکمه تشکر نگرد . بجاش تو هم به جامعه آزادت کمک کن.

لینک ارسال
  • 2 ماه بعد...
درود.

در مورد سوال اولی اطلاعی ندارم

سوال دوم بله میشه

درود بر شما

من میخاستم دامپ بگیرم از گوشی

pb1-750pلنوو

ولی میخاستم بدونم که کدوم فایل ها نیاز هست برای فلش و به نظرم همشون نیاز نیست ؟

و اینکه من زدم از سیستم بکاپ بگیره ولی این جا موند و چیزی نشد[attach=config]1608[/attach][attach=config]1609[/attach]

لینک ارسال
  • 8 ماه بعد...

درود دوستان عزیز، ممنون بابت این آموزش

رو GT-I9300I تست کردم و با موفقیت System و Recovery رو بصورت .img ذخیره کردم.

چنتا سوال دارم، ممنون میشم جواب بدید...

1) با استفاده از TWRP هم میشه از Boot، Recovery، System و ... بک‌آپ گرفت. خواستم بدونم فرق فایلایی که با این روش تهیه میشه با فایلایی که با TWRP ذخیره میشه چیه؟ آیا تنها تفاوتشون اینه که اینجا بصورت یک ایمیج واحد ذخیره میشه اما تو TWRP بصورت فایلهای .md5 و .win؟ یا تو محتوا و کاربرد هم تفاوت  دارن؟ اگه گوشی رو روت کرده باشیم و با TWRP بک‌آپ بگیریم با رایت بک‌آپ آیا گوشی روت هست؟

2) با دستوری که طبق آموزش هست (of=/sdcard/system.img...) ایمیج مربوطه باید تو کارت حافظه ذخیره بشه اما واسه من تو حافظه داخلی گوشی ذخیره میشه؟ چیکار کنم تو کارت حافظه ذخیره بشه؟

3) فایل System.img الان رام گوشی ما هست؟ یعنی اگه زیپش کنیم میتونیم با اودین رایتش کنیم؟

4)userdata شامل چه فایلهایی میشه؟؟

لینک ارسال
  • مدیریت کل سایت
در 8 دقیقه قبل، One_Gunner1988 گفته است :

درود دوستان عزیز، ممنون بابت این آموزش

رو GT-I9300I تست کردم و با موفقیت System و Recovery رو بصورت .img ذخیره کردم.

چنتا سوال دارم، ممنون میشم جواب بدید...

1) با استفاده از TWRP هم میشه از Boot، Recovery، System و ... بک‌آپ گرفت. خواستم بدونم فرق فایلایی که با این روش تهیه میشه با فایلایی که با TWRP ذخیره میشه چیه؟ آیا تنها تفاوتشون اینه که اینجا بصورت یک ایمیج واحد ذخیره میشه اما تو TWRP بصورت فایلهای .md5 و .win؟ یا تو محتوا و کاربرد هم تفاوت  دارن؟ اگه گوشی رو روت کرده باشیم و با TWRP بک‌آپ بگیریم با رایت بک‌آپ آیا گوشی روت هست؟

2) با دستوری که طبق آموزش هست (of=/sdcard/system.img...) ایمیج مربوطه باید تو کارت حافظه ذخیره بشه اما واسه من تو حافظه داخلی گوشی ذخیره میشه؟ چیکار کنم تو کارت حافظه ذخیره بشه؟

3) فایل System.img الان رام گوشی ما هست؟ یعنی اگه زیپش کنیم میتونیم با اودین رایتش کنیم؟

4)userdata شامل چه فایلهایی میشه؟؟

درود 

1- فقط فرمت ذخیره سازی فرق داره هر دو محتوای پارتیشن رو بکاپ میگیرن

2- آدرس sdcard رو از emulate دربیارید سپس بر روی اون ذخیره بزنید

3- فایل system.img هسته رام اندرویدی هست (یعنی خود اندروید) بقیه کرنل ، مودم وووو هستن فایلی که به این روش بکاپ میگیری باید یک بار آنپک کنی سپس ریپک کنی و روی گوشی رایت کنی ... همینطور اودین زیپ رو رایت نمیکنه شما باید به tar آرشیو کنید که میتونید از نرم افزارهایی مثل 7-zip استفاده کنید

4 - یوزر دیتا شامل فایل های داده ای گوشی هست رایت این فایل باعث میشه داده های (فیلم و عکس و موسیقی و مخاطبین ) یوزر (همون کاربر گوشی ) از بین بره زیرا یوزردیتا به هنگام فلش آپدیت نمیشه و وایپ میشه به همین جهت ابتدا پارتیشن مربوطه به کلی پاک میشه و داده های جدید موجود در userdata.img داخل پارتیشن data استخراج میشه

لینک ارسال

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

• اضافه کردن...