رفتن به مطلب
انجمن توسعه دهندگان موبایل

درخواست ساخت کاستوم رام برای مدل های جدید

ارسال های توصیه شده

دوستان و اساتید عزیز

برای ساخت کاستوم رام اندروید در سیستم عامل ویندوز ممنونم میشم راهنمایی کنید

برای اندروید 6.0.1 گوشی های جدید

به بطور مثال g925t

من با twrp بکاپ گرفتم و طبق جستجوی که توی نت داشتم

فایل های systemwin00 رو اکستراکت کردم و ...

از یه رام کاستوم پوشه META-INF رو کپی کردم

تغییراتی که لازم داشتم رو انجام دادم و فایل ها رو به priv-app انتقال دادم و نهایتن

system

META-INF

زیپ کردم منتهی از ریکاوری رایت نشد

و دقیق یادم نیست چ خطاییی داد

ممنون میشم راهنمایی کنید

لینک ارسال

اگر بکاپ twrp گرفتید نیازی به زیپ کردن نیست همون بکاپ رو برگردونید با twrp خیلی بهتر و راحتر هست همیشه هم بکاپ سالم و یجا نگه دارید نیاز میشه در طول کار

همیشه هم وقتی مشکلی براتون پیش میاد توضیح کامل همراه با عکس خطا بدید که بشه راهنمایتون کرد دوست عزیز الان خودتون که خطا رو یادتون نیست تقریبا غیر ممکن بشه جوابی درست بهتون داد تا مشکلتون بر طرف بشه موفق باشید

لینک ارسال
اگر بکاپ twrp گرفتید نیازی به زیپ کردن نیست همون بکاپ رو برگردونید با twrp خیلی بهتر و راحتر هست همیشه هم بکاپ سالم و یجا نگه دارید نیاز میشه در طول کار

همیشه هم وقتی مشکلی براتون پیش میاد توضیح کامل همراه با عکس خطا بدید که بشه راهنمایتون کرد دوست عزیز الان خودتون که خطا رو یادتون نیست تقریبا غیر ممکن بشه جوابی درست بهتون داد تا مشکلتون بر طرف بشه موفق باشید

ممنونم دوست عزیزم

بکاپ های twrp

اکثرن خیلی حجیم هستن

من کاستوم رام هایی رو میبینم که از یکی دو پوشه بیشتر تشکیل نشده

محتویات هم فایل system و META-INF

بوده

کلن مشکلی که داشتم مهم نیس

فقط برای ساخت کاستوم رام ابزار و کارهای بیشتری لازمه یا

مهم پوشه system و ویرایش کردن اون

و

جریان این پوشه META-INF رو من نفهمیدم برای هر رامی که بخوایم کاستوم بخوام بسازیم این پوشه روی همه جواب میده

یا هر رام کار های لازم خودشو میخواد

مثلن من نمیخوام فایل فلش با ادین درست کنم

دوستم دارم از ریکاوری تمام تغییرات رو روی گوشی انجام بدم

لینک ارسال
ممنونم دوست عزیزم

بکاپ های twrp

اکثرن خیلی حجیم هستن

محتویات هم فایل system و meta-inf

بوده

و

جریان این پوشه meta-inf رو من نفهمیدم برای هر رامی که بخوایم کاستوم بخوام بسازیم این پوشه روی همه جواب میده

بکاپ twrp با کاستوم کلا بحثشون جداست ..بکاپ هم حجمش زیاد نیست فقط همراه بکاپ دیتا کل حافظه با محتویاتش رو بکاپ نگیرید زیاد نمیشه

قسمتهای مهم هم فقط بوت دیتا و سیستم هستن برای بکاپ ..از حافظه اینترنال اصلا بکاپ نگیرید حجم بکاپ زیاد میشه..میتونید هم فقط سیستم رو بکاپ بگیرید ویرایش کنید برگردونید

کاستوم رام هم کلا بحثش جداست تشکیل شده از سیستم و کرنل معمولا در بعضی از دیوایسها هم فریمورهای جدا برای مودم وجود داره ربطی به بحث نداره تقریبا طولانی

اون meta-inf هم برای ساخت فایل قابل فلش بصورت زیپ هستش..بخواهید از بکاپ twrp فایل زیپ فلش بسازید متد داره همینطوری نمیشه کپی کرد راحت چون موقع بکاپ فایلها کمی تغییر پیدا می کنند با اکسترت و ریپک بشن...اگر برای فقط فارسی کردن رام هست همون بکاپ رو فقط ویرایش کنید سریعتره تا پیچیدن لقمه و ساخت فایل زیپ قابل فلش

لینک ارسال
  • مدیریت کل سایت
ممنونم دوست عزیزم

بکاپ های twrp

اکثرن خیلی حجیم هستن

محتویات هم فایل system و META-INF

بوده

و

جریان این پوشه META-INF رو من نفهمیدم برای هر رامی که بخوایم کاستوم بخوام بسازیم این پوشه روی همه جواب میده

درود.

در دایرکتوری meta_inf فایل هایی هست که دستورات رایت فایل های داخل پوشه system ، تغییر دسترسی پارتیشن و فایل ها ، فرمت انواع پارتیشن ها قرار داده شده است و بستگی به توسعه دهنده داره که برای چه منظوری کاستوم رام ارایه داده .

دایرکتوری system و دیگر دایرکتوری ها بدون پوشه meta-inf بی معنا هستند چون ریکاوری های کاستوم نیاز به یک زبان داره که بفهمه کاربر ازش چی میخواد و meta-inf زبان این محیط هست . و کدهای موجود در داخل فایل دایرکتوری meta-inf میگه ریکاوری کاستوم چیکار باید بکنه.

آموزش ساخت ریکاوری کاستوم در تایپکی جدا توضیح داده شده است و تقریبا نمیشه همه کدهای موجود رو در یه تایپک توضیح داد .

شما یک کاستوم رام استخراج کنید و کدهای مربوطه را مشاهده و تمرین کنید

موفق باشید

اگه این پست بهت کمک کرد دنبال دکمه تشکر نگرد . بجاش تو هم به جامعه آزادت کمک کن.

لینک ارسال

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

• اضافه کردن...