رفتن به مطلب
انجمن توسعه دهندگان موبایل

توضیحات درباره cert و ویرایش دستی imei گوشی های سامسونگ یا ابزار root explore

ارسال های توصیه شده

• مدیریت کل سایت

با سلام و درود خدمت دوستان

در این بخش از آموزش قصد دارم شما را با نحوه ساخت فایل cert توسط باکس ها و ویرایش سریال با rootexplore آشنا کنم و همینطور شفاف سازی کنم که cert از چی بوجود میاد.

>این موضوع به صورت تجربی هست و برای برخی مدلها مربوط میشه و ممکنه اشتباهی در آن باشد .<

خب دوستان cert از چی بوجود میاد ؟

همانطوری که همه عزیزان در جریان هستند بخش امنیتی imei سامسونگ در دایرکتوری efs سامسونگ قرار دارد باکس های ارایه شده میان از طریق خواند فایل های موجود در این دایرکتوری یک فایل cert میسازند .

خب در داخل efs یک دایرکتوری دیگری نیز هست به اسم imei که اطلاعات مربوط به سریال در این بخش قرار دارد و به راحتی قابل ویرایش هستند.

در دایرکتوری imei فایلی با نام imeino هست که در گوشی هایی که دارای دوسیمکارت هستند با نام های imeino1 و imeino2 هستند اگر این فایل ها را با نوتپد باز کنید میبینید که سریال گوشی در این فایل قرار دارد .

برای چنچ سریال به صورت دستی میتوانید گوشی را روت کرده سپس ابزار روت اکسپلور نصب کنید و فایل مذکور را به صورت texteditor باز کنید. سپس سریال را عوض کرده و ذخیره کنید .

بعد از ریبوت مشاهده خواهید کرد که imei گوشی عوض شده و هیچ مشکلی در شبکه هم وجود ندارد .

میریم به بخش بعدی آموزش : در همین دایرکتوری imei فایلی به اسم imei certificationsignture هست که در گوشی های دو سیم کارت به صورت imei certificationsignture1 , imei certificationsignture2 قرار داده شده است .خب اگه این فایل رو با texteditor باز کنید متوجه میشوید که یه مشت کدهای مربوط به ساین imei گوشی درج شده است که این کدها را در اخرین خط کد cert نیز مشاهده میکنید. این فایل حساسیت زیادی داره حتی اضافه کردن یه فاصله در این فایل باعث از هم پاشین شبکه میشه . به عبارتی دستورات مرتبط را در این فایل کد کردن که جدا سازیش نیاز به هکر قوی داره.(ما کاری به ویرایش این فایل نداریم.)

برای ساخت سرت باکس ها میان فایل imeino را به همراه imei certificationsignture باهم در یه فایل ترکیب میکنند و یه سرت بوجود میارن .

به عبارتی اول از buid.prop اطلاعات مدل میگیره میزنه خط اول کد فایل cert و در خط بعدی نسخه اندروید و خط بعدی از فایل imei اطلاعات سریال و در آخر imei certificationsignture قرار میده .

این آموزش برای برخی مدلهای بالای سامسونگ صدق میکنه و نوع ویرایش سریال با روت اکسپلور در دیگر مدلها نیز به روش hex قابل انجام هست و فعلا از ارایه این آموزش معذورم .

لطفا بحث مرتبط با این موضوع را ادامه دهید تا از نظرات شما عزیزان نیز بهره مند شویم.

موفق باشید

اگه این پست بهت کمک کرد دنبال دکمه تشکر نگرد . بجاش تو هم به جامعه آزادت کمک کن.

لینک ارسال

ً@*&،641ً@*&،641ً@*&،641ً@*&،641ً@*&،641ً@*&،641ً@*&،641ً@*&،641ً@*&،18ً@*&،18ً@*&،18ً@*&،18ً@*&،18ً@*&،18

با سپاس فراوان شما بی نظیرید

یه مدل s5دم دست بود و به پوشه efsرفتم اونجا پوشه ای به نامimeiموجود بود اما اونو که باز میکردم داخلش فقط نوشته بود ksaهمین و کمی اطراف و داخل efsرو گشتم نتونستم imeiویا cert رو پیدا کنم

ممنون میشم در این باره هم توضیحی بدهیدً@*&،18

مردان بزرگ و خوش قلب دکمه تشکر را خواهند زد

لینک ارسال
  • مدیریت کل سایت

عرض کردم برخی مدلها نوع ویرایششون فرق دارد ، مدلی که دست شما از اون مدلاست .

موفق باشید

اگه این پست بهت کمک کرد دنبال دکمه تشکر نگرد . بجاش تو هم به جامعه آزادت کمک کن.

لینک ارسال

سلام مجدد

بله من تمام قسمت های فایل مودم رو دنبال گشتم تا imeiیا cert رو پیدا کنم چیزی پیدا نکردم

ممکنه راهنمایی کنید مثلا در همین مدل مذکور فایل سرت یا imeiدر کجا قرار گرفته؟

لینک ارسال
  • مدیریت کل سایت
سلام مجدد

بله من تمام قسمت های فایل مودم رو دنبال گشتم تا imeiیا cert رو پیدا کنم چیزی پیدا نکردم

ممکنه راهنمایی کنید مثلا در همین مدل مذکور فایل سرت یا imeiدر کجا قرار گرفته؟

imei برخی مدلها در efs نیست به همین جهت در صورتی که آگاهی کامل و ابتکار هک (نفوذ) نداشته باشید پیدا کردنش برای شما امکانپذیر نخواهد بود.

در صورت امکان دایرکتوری efs را اپلود کنید تا بررسی شود .

موفق باشید

لینک ارسال

با سلام.cert گوشی g900v رو جهت ترمیم شبکه و سریال زدم ولی الان فقط قسمت 3gکار میکنه وقسمت gsm یا همون 2g آنتن نمیاره.این مورد هم به cert و efs ربط داره یا ایراد جای دیگه هست؟

لینک ارسال
  • مدیریت کل سایت
با سلام.cert گوشی g900v رو جهت ترمیم شبکه و سریال زدم ولی الان فقط قسمت 3gکار میکنه وقسمت gsm یا همون 2g آنتن نمیاره.این مورد هم به cert و efs ربط داره یا ایراد جای دیگه هست؟

درود.

چون گوشی قبل رایت مشکل شبکه داشته به احتمال زیاد از قطعه سخت افزاری هست .

موفق باشید

لینک ارسال
  • 3 هفته بعد...
imei برخی مدلها در efs نیست به همین جهت در صورتی که آگاهی کامل و ابتکار هک (نفوذ) نداشته باشید پیدا کردنش برای شما امکانپذیر نخواهد بود.

در صورت امکان دایرکتوری efs را اپلود کنید تا بررسی شود .

موفق باشید

استاد خدمت شما

efs

لینک ارسال
  • 1 ماه بعد...

سلام

من الان داخل پوشه imei که میشم فایلی با نام imeino داخل پوشه نیست فقط یه فایل با نام mps_code.dat وجود داره.

چطوری میتونم imei رو به صورت دستی تغییر بدم. مدل گوشی هم i8262 با اندروید 4.2.1 هست.

لینک ارسال
  • مدیریت کل سایت
سلام

من الان داخل پوشه imei که میشم فایلی با نام imeino داخل پوشه نیست فقط یه فایل با نام mps_code.dat وجود داره.

چطوری میتونم imei رو به صورت دستی تغییر بدم. مدل گوشی هم i8262 با اندروید 4.2.1 هست.

درود

دوست عزیز این مبحث برای گوشی هایی که cert پشتیبانی میکنند هستش این مدل سرت نداره و فقط باید efs تغییر بدید

آموزش ویرایش imei efs در آینده ارایه خواهد شد

موفق باشید

لینک ارسال
  • ILYA20 موضوع را قفل کرد

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

مهمان
این موضوع برای عدم ارسال قفل گردیده است.
  • اضافه کردن...