رفتن به مطلب
انجمن توسعه دهندگان موبایل

ترمیم سریال سری MTK از طریق SP Flash tool

ارسال های توصیه شده

امروز قصد دارم روش پشتیبان گیری و بازگردانی سریال از گوشی های سری MTK را به شما دوستان عزیز آموزش بدم

سریال این سری گوشی ها بر روی فایل nvram می باشد.

نکته : وقتی با این روش سریال ترمیم کنید دیگه با وایپ کردن گوشی سریال دوباره به سریال قبلی بر نمیگرده

روش های بسیاری برای پشتیبان گیری از قسمت nvram وجود دارد. که عمومی ترین روش آن با برنامه MTK Droid Tool می باشد. که شما ابتدا باید گوشی را روت کرده و پشتیبان گرفته.

پس گوشی را روت کرده و با برنامه MTK Droid Tool از گوشی پشتیبان میگیریم.

فایل های nvram.bin و MTxxxx_Android_scatter.txt را بر روی دسکتاپ کپی می کنیم.

برای این که فایل nvram را با برنامه Sp flash Tool بر روی گوشی رایت کنیم باید فایل MTxxxx_Android_scatter.txt را ویرایش کنیم.

نکته: لطفا برای ویرایش از ++Notepad استفاده کنید.

فایل MTxxxx_Android_scatter.txt را باز کرده و nvram را پیدا کرده.

سپس برای فعال سازی قسمت nvram باید متن is_download: false را به is_download: true تغییر دهیم. همانند شکل زیر:

برنامه SP Flash Tool را باز کرده و گزینه Scatter-loading را بزنید و فایل MTxxxx_Android_scatter.txt را انتخاب کنید.

همان طور که مشاهده میکنید nvram نیز به فایل ها اضافه شده است. پس فایل nvram.bin را انتخاب کرده.

گوشی را خاموش کنید و گزینه Download را بزنید.

کابل را وصل کرده و منتظر باشید سریال رایت شود.

لینک ارسال
  • 1 سال بعد...
در در 20 شهریور 1395 در 23:29، adib گفته است :

امروز قصد دارم روش پشتیبان گیری و بازگردانی سریال از گوشی های سری MTK را به شما دوستان عزیز آموزش بدم

سریال این سری گوشی ها بر روی فایل nvram می باشد.

نکته : وقتی با این روش سریال ترمیم کنید دیگه با وایپ کردن گوشی سریال دوباره به سریال قبلی بر نمیگرده

روش های بسیاری برای پشتیبان گیری از قسمت nvram وجود دارد. که عمومی ترین روش آن با برنامه MTK Droid Tool می باشد. که شما ابتدا باید گوشی را روت کرده و پشتیبان گرفته.

پس گوشی را روت کرده و با برنامه MTK Droid Tool از گوشی پشتیبان میگیریم.

فایل های nvram.bin و MTxxxx_Android_scatter.txt را بر روی دسکتاپ کپی می کنیم.

برای این که فایل nvram را با برنامه Sp flash Tool بر روی گوشی رایت کنیم باید فایل MTxxxx_Android_scatter.txt را ویرایش کنیم.

نکته: لطفا برای ویرایش از ++Notepad استفاده کنید.

فایل MTxxxx_Android_scatter.txt را باز کرده و nvram را پیدا کرده.

سپس برای فعال سازی قسمت nvram باید متن is_download: false را به is_download: true تغییر دهیم. همانند شکل زیر:

برنامه SP Flash Tool را باز کرده و گزینه Scatter-loading را بزنید و فایل MTxxxx_Android_scatter.txt را انتخاب کنید.

همان طور که مشاهده میکنید nvram نیز به فایل ها اضافه شده است. پس فایل nvram.bin را انتخاب کرده.

گوشی را خاموش کنید و گزینه Download را بزنید.

کابل را وصل کرده و منتظر باشید سریال رایت شود.

سلام و خسته نباشید..من تمام مراحل رو دنبال کردم و فقط اون قسمت اخرش که میگید باید گوشی روخاموش کنید و گزینه دانلود روکلیک کنیم به من یه ارور میده .اینم عکسش لطفا راهنماییم کنید..گوشیم رو با انواع بیلدها فلش میکنم میاد بالا فقط سریالش نمیاد بالا و انتن ندارم456.png

لینک ارسال
در هم اکنون، matinfathi19 گفته است :

سلام و خسته نباشید..من تمام مراحل رو دنبال کردم و فقط اون قسمت اخرش که میگید باید گوشی روخاموش کنید و گزینه دانلود روکلیک کنیم به من یه ارور میده .اینم عکسش لطفا راهنماییم کنید..گوشیم رو با انواع بیلدها فلش میکنم میاد بالا فقط سریالش نمیاد بالا و انتن ندارم456.png

خط اخر این ارور8038 چون  نوشته بود از firmware upgrade استفاده کن با اونم یه تست زدم تا یه جاهایی رفت جلو بعد این ارور رو داد.457.png

لینک ارسال
  • 2 هفته بعد...
در در 4 اسفند 1396 در 12:13، matinfathi19 گفته است :

منظورتون از فلش تولز مخصوص یعنی ورژن خاصی از فلش تولز یا کلا یه برنامه دیگه منظورتونه؟

SP_Flash_Tool_v3.1320.0.174_Secboot

با این نسخه تست کن

لینک ارسال

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

• اضافه کردن...