رفتن به مطلب
انجمن توسعه دهندگان موبایل

آموزش ویدیوئی حل مشکل force close(متوقف شده است) نرم افزار APK بعد از کامپایل

ارسال های توصیه شده

مرسی کلی ...

داداش این مشکل حل شد کاملا ... فقط وقتی برنامه رو بعد از همه ی این مراحل کامپایل و سطح فشرده سازی و ساین و ... نصب می کنم رو گوشی (بدون هیچ مشکلی نصب میشه رو گوشی) اما وارد برنامه نمیشه!!! تا میزنم روش سریع میپره بیرون!!!

نه اروری نه فورس کلوزی .... فقط سریع بسته میشه (جالبه من اصلا هیچ تغییری تو برنامه نمیدم ، یعنی دیکامپایل میکنم بعد دوباره همون خودشو بدون هیچ تغییری ریکامپایل می کنم اما بازم وارد نمیشه) نرم افزار سریع بسته میشه! فکر کنم برنامه نویسش عمدا اینکارو کاره :( باید برنامه نویسشو گیر بیارم ناجور کتکش بزنم :))))))

هیچ راهی هست من مشکل این نرم افزارو برطرف کنم؟ مثلا تلگرام و اینستارو تست کردم مشکلی نداشت اما فقط این برنامه که من لازمش دارم اینجوریه از شانس!!

چرا نصب میکنید؟

با روت اکسپلورر جایگزین کنید و گوشی رو ریستارت کنید

لینک ارسال
  • پاسخ 34
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ
درود دوباره .

با ابزار ما نیاز نیست ساین بشه بدون ساین تست کنید

درود

واقعا نمیدونم چجوری ازت تشکر کنم خدا خیرت بده ... اوکی شد، مشکل از همون ساین کردن بود...

بعد چرا بدون ساین کردن رو بلو استکس نصب نمیشه؟؟ رو گوشی خودم (سامسونگ a7) نصب میشه وارد برنامه هم میشه دیگه:))) اما احتمال داره روی گوشی های دیگه چون "ساین" نکردم نصب نشه؟! آخه رو بلو استکس نصب نشد یخورده نگرانم کرد!

لینک ارسال
  • مدیریت کل سایت
درود

واقعا نمیدونم چجوری ازت تشکر کنم خدا خیرت بده ... اوکی شد، مشکل از همون ساین کردن بود...

بعد چرا بدون ساین کردن رو بلو استکس نصب نمیشه؟؟ رو گوشی خودم (سامسونگ a7) نصب میشه وارد برنامه هم میشه دیگه:))) اما احتمال داره روی گوشی های دیگه چون "ساین" نکردم نصب نشه؟! آخه رو بلو استکس نصب نشد یخورده نگرانم کرد!

درود.

معماری نرم افزار ها باهم فرق دارن بعضی از گوشی ها x86 هستند بعضی هم arm و... برای همین امکان داره نرم افزار روی برخی معماری ها نصب نشه.

فکر نمیکنم مشکلی روی دیگر گوشی ها داشته باشه . شما دو تا خروجی بگیرید یکی ساین شده یکی بدون ساین

موفق باشید

اگه این پست بهت کمک کرد دنبال دکمه تشکر نگرد . بجاش تو هم به جامعه آزادت کمک کن.

لینک ارسال
درود دوباره .

با ابزار ما نیاز نیست ساین بشه بدون ساین تست کنید

درود

ما دوباره مزاحم شدیم :)

ایلیا جان متاسفانه همه ی اون مشکلات همچنان پابرجاست اصلا با این نرم افزار هم مشکلم حل نشد...

طومار نوشتم برات ولی تا آخر بخون جالبه :)

من تو این چندسالی که دارم برنامه نویسی اندروید کار می کنم تا حالا به همچین مشکلی نخورده بودم!

کاملا هم با فرآیند دیکامپایل و کامپایل کردن اپلیکیشن های اندروید آشنا هستم اما هرکاری کردم نتونستم این مشکل برطرف کنم!!

چون خیلی پیچیده شد قضیه الان کامل توضیح میدم که مشکلمو بفهمی و امیدوارم راهنمایی کنی :)

مشکل من اینه که یه اپلیکیشن خارجی رو میخوام به فارسی ترجمه کنم (میدونم اصلا کار سختی هم نیست) اما من این اپلیکیشنو دیکامپایل که می کنم بعدش بدون هیچ تغییری تو فایل ها و پوشه هاش دوباره کامپایلش میکنم اما دیگه وارد برنامه نمیشه! سریع میپره بیرون (بدون هیچ ارور و فورس کلوزی)

حالا این ابزار شمارو دانلود کردم طبق ویدیو هم عمل کردم (چند روز پیش گفتم حل شد مشکل از ساین کردن بود و اینا ولی الان کامل توضیح میدم چرا حل نشده )

من فایل اصلی apk رو (یعنی همون اصلیه که خود خارجیه ساخته) رو میزارم تو همون پوشه مودینگ که شما گفتین بعد پوشه دیکامپایل شده و فارسی شده برنامه رو (یعنی اصلی رو دیکامپایل کردم بعد رفتم تو پوشه ی ولیوز و فایل استرینگ رو با دقت و بدون هیچ خطایی متون انگلیسی را به فارسی ترجمه کردم) بعد اینو میزارم تو پوشه project که شما گفتین و همه مراحل هم درست انجام میدم سطح فشرده سازی و پاک کردن اون فایل ریسورس قبل از زدن دکمه اینتر و .. برنامه کامپایل هم میشه بعد من ساین هم نمی کنم ، خلاصه نصب میشه وارد هم میشه اما تغییرات اعمال نشده یعنی اصلا فارسی نشده :)

حالا اصل مطلب اینجاس :

من چندبار امتحان کردم فهمیدم این ابزار شما فقط اون فایل apk که تو پوشه مودینگ میزاریم رو سطح فشرده سازیش رو تغییر میده که اگه رو صفر بزاری حجم برنامه را حدودا دو برابر میکنه و اصلا اون پوشه ای که اسمش رو تغییر میدیم و آخرش نقطه ای پی کی اضافه می کنیم و میزاریمش تو پوشه project الکیه ! دقیقا هیچ تاثیری نداره و محتویات اون پوشه رو اعمال نمیکنه روی فایل نهایی ما! (برای اثبات این موضوع من فایل apk اینستاگرام رو گذاشتم تو پوشه ی موددینگ و پوشه ی دیکامپایل شده ی تلگرام هم گذاشتم تو پوشه Project و اسم پوشه ی دیکامپایل شده تلگرام هم عوض کردم گذاشتم اینستاگرام )

بعد همین مراحلی که شما گفتین رو انجام دادم ، آخرش فایل نصبی اینستاگرام رو داد و بدون هیچ مشکلی هم نصب شد! پس اون پوشه و محتویاتش که تلگرام بود عملا الکیه دیگه و برنامه به ما همون فایل apk خودمون رو میده :) و به همین خاطر برنامه من فارسی نشد ...

حالا اینجاش خیلی مهمه و خیلی هم خنده داره

شما حتما الان میگی چرا جای اون فایل اصلی و ترجمه نشده apk تو پوشه موددینگ از پروژه فارسی شده خروجی apk نمیگیرم و بزارم تو اون پوشه موددینگ؟ من دقیقا با همه ی ابزارهای apk یعنی از ای پی کی استودیو و ای پی کی تول بگیر تا ای پی کی منیجر و ای پی کی مولتی تول و ادونسد ای پی کی و اینا.... با همشون از پوشه فارسی شده توسط خودم خروجی میگیرم "با موفقیت" اما همونطور که میدونی این فایل خروجی تا ساین نشه رو گوشی نصب نمیشه! اگه ساین هم بشه که میپره بیرون ! تو پوشه موددینگ ابزار شما هم بزارمش آخر سر همون رو تحویل خودم میده و هنگام نصب میگه برنامه نصب نشد! تنها را نصب شدنش اینه که ساین بشه چون md5 برنامه بهم خورده ... خلاصه با هزارتا ابزار هم ساین میکنیم ، نصب میشه ولی میپره بیرون :)

با zip signer هم امتحان کردم فایده نداشت ..

داداش خیلی واجبه من نمیتونم بیخیال این برنامه شم تو رو خدا بگو چیکار کنم ؟ دیگه راهی نمونده تو اینترنت که من انجام نداده باشم...

ممکنه برنامه نویس عمدا اینطوری کرده باشه؟ لامصب ناسا هم امنیتش اینطوری نیست

لینک ارسال
  • مدیریت کل سایت

سلام و درود

با این ابزار خیلی از توسعه دهنده های ما رامها رو توسعه میدن و خروجی دلخواهشون رو میگیرن مشکلی از این بابت نیست .

این که شما تنظیمات اعمال شده را درست خروجی نمیگیرید اینه که طبق اصول ویرایش نمیکنید.

ابزاری که ما ارایه دادیم فایل اصلی apk که در دایرکتوری مودینگ قرار داره رو استخراج میکنه و طبق ساختار apk اصلی دایرکتوری پروجکت رو کامپایل میکنه تا مشکلی پیش نیاد .

اینکه شما values اصلی رو ترانسلیت میکنید اصولی نیست .

برای اینکه به نرم افزارتون زبان فارسی اضافه کنید باید یک پوشه در داخل ریسورس (res) ایجاد کنید و اسمش رو بذارید values-fa سپس فایل string.xml موجود در دایرکتوری اصلی values را کپی میکنید تو پوشه ای که ایجاد کردید .

سپس فایل موجود در دایرکتوری values-fa رو ترانسلیت میکنید و نرم افزار رو کامپایل میکنید.

یک نکته مهم رو خدمتتون عرض کنم .!!

• وقتی با این نرم افزار کامپایل میکنید یجایی ایست میکنه و ازتون درخواست میکنه و دکمه فشار بدید تا ادامه پیدا کنه . شما نباید اینجا دکمه ای رو فشار دهید برگردید به روت ابزار میبینید یه پوشه dist موجود هست بعد از داخلش فایلهایی که گفتیم رو حذف کنید. ضمنا در این موقع هم میتونید پوشه values را ویرایش کنید تا تغییرات غیر اصولی که انجام میدید اعمال بشه .

موفق باشید

اگه این پست بهت کمک کرد دنبال دکمه تشکر نگرد . بجاش تو هم به جامعه آزادت کمک کن.

لینک ارسال
سلام و درود

با این ابزار خیلی از توسعه دهنده های ما رامها رو توسعه میدن و خروجی دلخواهشون رو میگیرن مشکلی از این بابت نیست .

این که شما تنظیمات اعمال شده را درست خروجی نمیگیرید اینه که طبق اصول ویرایش نمیکنید.

ابزاری که ما ارایه دادیم فایل اصلی apk که در دایرکتوری مودینگ قرار داره رو استخراج میکنه و طبق ساختار apk اصلی دایرکتوری پروجکت رو کامپایل میکنه تا مشکلی پیش نیاد .

اینکه شما values اصلی رو ترانسلیت میکنید اصولی نیست .

برای اینکه به نرم افزارتون زبان فارسی اضافه کنید باید یک پوشه در داخل ریسورس (res) ایجاد کنید و اسمش رو بذارید values-fa سپس فایل string.xml موجود در دایرکتوری اصلی values را کپی میکنید تو پوشه ای که ایجاد کردید .

سپس فایل موجود در دایرکتوری values-fa رو ترانسلیت میکنید و نرم افزار رو کامپایل میکنید.

یک نکته مهم رو خدمتتون عرض کنم .!!

• وقتی با این نرم افزار کامپایل میکنید یجایی ایست میکنه و ازتون درخواست میکنه و دکمه فشار بدید تا ادامه پیدا کنه . شما نباید اینجا دکمه ای رو فشار دهید برگردید به روت ابزار میبینید یه پوشه dist موجود هست بعد از داخلش فایلهایی که گفتیم رو حذف کنید. ضمنا در این موقع هم میتونید پوشه values را ویرایش کنید تا تغییرات غیر اصولی که انجام میدید اعمال بشه .

موفق باشید

داداش دمت گرم

کاش امکانش بود میومدم حضوری ازت تشکر میکردم ...

خدا بیامرزه رفتگانت را که مشکلمو حل کردی .

الان همه چیز اوکی شد.. اگه دوباره مشکلی پیش اومد مزاحمت میشم

خیلی گلی :))))

لینک ارسال
  • مدیریت کل سایت
داداش دمت گرم

کاش امکانش بود میومدم حضوری ازت تشکر میکردم ...

خدا بیامرزه رفتگانت را که مشکلمو حل کردی .

الان همه چیز اوکی شد.. اگه دوباره مشکلی پیش اومد مزاحمت میشم

خیلی گلی :))))

.

باعث خوشحالیه که مشکلتون حل شد.

الا هوا برفیه نمیشه حضوری بیایید :u_e415:

بجای تشکر میتوانید تجربیات خودتون رو در این انجمن با بقیه اعظا به اشتراک بگذارید.

موفق باشید

لینک ارسال
  • 3 هفته بعد...
درود.

معماری نرم افزار ها باهم فرق دارن بعضی از گوشی ها x86 هستند بعضی هم arm و... برای همین امکان داره نرم افزار روی برخی معماری ها نصب نشه.

فکر نمیکنم مشکلی روی دیگر گوشی ها داشته باشه . شما دو تا خروجی بگیرید یکی ساین شده یکی بدون ساین

موفق باشید

درود

پوشه META-INF چیه؟ من بعد از کلی سر و کله زدن با برنامه ...فهمیدم دلیل اجرا نشدن نرم افزار روی گوشی های دیگه فقط همین فایل های داخل این پوشه س ، فکر کنم مربوط به key store میشه چون اگه تغییر کنه برنامه دیگه اجرا نمیشه... چجوری میشه اینو تغییر داد ؟ آخه ساین که میکنم امضاش تغییر داده میشه و اجرا نمیشه ...

لینک ارسال
درود

پوشه META-INF چیه؟ من بعد از کلی سر و کله زدن با برنامه ...فهمیدم دلیل اجرا نشدن نرم افزار روی گوشی های دیگه فقط همین فایل های داخل این پوشه س ، فکر کنم مربوط به key store میشه چون اگه تغییر کنه برنامه دیگه اجرا نمیشه... چجوری میشه اینو تغییر داد ؟ آخه ساین که میکنم امضاش تغییر داده میشه و اجرا نمیشه ...

کلیه امضا های دیجیتالی توی این پوشه قرار داره

لینک ارسال
کلیه امضا های دیجیتالی توی این پوشه قرار داره

ممنون بابت راهنمایی دوست عزیز ...

من یه برنامه خارجی رو ویرایش کردم بعد وقتی با کلید شخصی خودم امضاش میکنم برنامه نصب میشه اما اجرا نمیشه سریع میپره بیرون ... چجوری امضا دیجیتالی رو تغییر بدم که برنامه دیگه بیرون نپره و بدون مشکل اجرا بشه رو دستگاه؟

لینک ارسال

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

• اضافه کردن...