رفتن به مطلب
انجمن توسعه دهندگان موبایل

مبحث پارتیشن . اسکاتر

ارسال های توصیه شده

با سلام خدمت دوستان عزیز طبق قولی که داده بودم مبحث پارتیشن و فایل اسکاتر مطرح میکنم

این نوشته ها حاصل تجربیات و اموخته های خودم میباشد و اساتیدی که بیشتر میدانند لطفا در پایان مبحث کامل کنند

ای سی چیست :مدار مجتمع کوچک شده

ما با نوع حافظه کار داریم حافظه بطور کلی از کلید هایی تشکیل شده که یا خاموش هستند یا روشن و بیشتر در این صنف با نوع nor و nand کار داریم

ما ای سی را یک زمین خالی در نظر میگیریم حجم یعنی متراژ زمین با f disk کردن بدور ان زمین دیواری میکشیم سپس باید در ان اطاق بسازیم این را پارتیشن میگویند

همیشه انقدر خوبی کن که وظیفه نشه لطف باشه

لینک ارسال
  • پاسخ 21
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

هر فایل فلش که توسط برنامه نویسان نوشته میشود به چندین بخش تقسیم میشود و هر گروه مسئول نوشتن بخشی از فایل میشوند همانند مثال زمین که دیواری ساختیم و و افرادی مسول ساختن اطاقهایی در ان زمین هستند در گوشیهای قدمی بعلت ساختار ساده فایل بیشتر از 2 یا 3 بخش تشکیل میشدند یک بخش هسته بود یک بخش زبان ویک بخش مالتی مدیا

حال برای انکه برنامه نویسان حجم کاری خود را بدانند مسئول ارشد گروه با توجه حجم ای سی حجم را بخش بندی کرده و در اختیار گروه قرار میدهد تا با توجه به ان برنامه نویسی کنند

لزوما این حجم نباید تا اخر نیز نوشته شود و اکثر گروهها مقداری از انرا برای رفع عیب و اپدیت نگه میدارند

و اگر این اتفاق فراموش شود مانند بعضی از سامسونگها مثلا نمیشود فارسی روی ان رایت کرد

لینک ارسال

حال که با مفهوم پارتیشن اشنا شدیم بریم سر ادرس دهی

در باکس های گوشیهای قدمی چون فایل ساده بود توسط ساپورتر دسته بندی میشد و انتخاب فایل راحت بود اما با بوجود امدن اندروید و ارتقا ان دسته بندی فایلها زیاد شده و ترتیب چینش انها دشوار میباشد به همین منظور کنار فایل یک تکست فایل ساده که اسکاتر نامیده میشود و در واقع ادرس چیدمان هست که اگر علم ای سی اشته باشیم میتوانیم ادرس را نیز خودمان تغییر دهیم

فرق باکسهایی مانند z3x و spt در نوع پارتیشن بندی میباشد ساپورتر spt فایل را یکسره کرده و سپس خودش متفاوت پارتیشن بندی میکند و اینگونه میشود که می گویند غوغا میکندولی در واقع ای سی های معیوب با تغیر پارتیشن ترمیم میشوند

لینک ارسال

بر خلاف تصور عموم گوشیهایی که مشکل هارد یا emmc دارند نباید با بیلید بالا فلش شوند بخاطر اینکه بلید بالا داری حجم بیشتر میباشد و ممکن هست رایت فایل روی قسمت معیوب انجام شود که با خطا مواجه شویم الزاما باید با پایین ترین بیلید که کمترین حجم را داره فلش شود تا گوشی کار کند

در گوشی ها و تبلتهایی که پس از فلش با مشکل عدم خواندن حافظه داخلی مواجه هستیم می توانیم حجم حافظه داخلی را از داخل رام یا فایل اسکاتر تغییر دهیم که این امر باعث فرمت حافظه و حل مشکل میشود

دوستان می توانند سوالات خود را اغاز کنند تا جواب دهیم یا مبحث را کامل کنند

لینک ارسال

سلام

چراغ این مجلس رو من روشن میکنم و اولین سوال رو میپرسم:)

دوست عزیز مبحث فایل اسکاتر مربوط میشه به دیوایسهایی که از سی پی یو مدیا تک استفاده میکنند و چون اینجا در مورد این فایل و نحوه ادرس دهی برنامه جهت رایبت فایل فلش هست در مورد دیگر دیوایسها سوال نمیکنم ولی امیدوارم این بحث ادامه پیدا کنه و اطلاعات مفیدی هم در مورد اون دیوایسها ارایه بدید.

واما سوال در مورد فایل اسکاتر

همونطور که خودتون بهتر از من میدونید توی فایل اسکاتر اسم پارتیشنها مشخص شده و بعد نوع فرمت پارتیشن میاد بعد از اون ادرس شروع اون پارتیشن و بعد سایز پارتیشن . اما بعضی چیزها با هم جور در نمیاد و برای بنده سوال شده که مطمئنا از کمبود اطلاعات منه و اونم اینه که مثلا پارتیشن یوزر دیتا از فلان ادرس شروع شده و سایز پارتیشن هم مشخص شده حالا زمانی که با ماشین حساب هگز مفدار حافظه اشغال شده و یا همون سایز پارتیشن رو به ادرس شروع اضافه میکنیم ادرسی که بدست میاد از ادرس شروع پارتیشن بعدی بالا تره این چطور توجیح میشه؟

ممنون

لینک ارسال

یه دلیلش میتونه این باشه که برای اپدیت کردن نیازی به رایت خیلی از قسمتها نیست مثلا توی نوکیا ما وقتی فلش میکنیم قسمت پی ام رو به هیچ وجه رایت نمیکنیم و توی فایل فلششم این قسمت وجود نداره .توی این مدلها هم بک اپی که ما میگیریم همه قسمتها رو شامل میشه حتی قسمتهایی که یکبار رایت میشن و قسمتهای سکوریتی و غیره که موقع فلش و اپدیت نیازی به رایتشون نیست و توی ورژنهای مختلف این قسمتها ثابت و دست نخورده میمونند.اما سوال من در مورد این بود که چرا استارت ادرس بعدی با حجم پارتیشن قبلی جور در نمیاد؟

لینک ارسال

ادرس دهی و پارتیشن بندی بصورت خطی انجام نمیشه.....جالبش اینجاس من مواردی داشتم با ترکیبی از چندین پارتیشن از چند رام مختلف یک رام جدید ساختم و مشکلات مختلف پیش اومده از قبیل عدم بوت درایور تصویر و تاچ یا هنگ روی لوگو رو حل کردم

لینک ارسال

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

• اضافه کردن...