رفتن به مطلب
انجمن توسعه دهندگان موبایل

طریقه تعویض سوکت شارژر ( مخصوص عزیزان مبتدی)

ارسال های توصیه شده

درود

اگه قسمت باشه و عمری باقی بمونه ، بعضی روزها نکاتی رو خدمت تعمیرکاران مبتدی قرار میدیم تا خودشونو بکشن بالا

البته اینم بگم که مسایل تعمیرات سخت افزاری ?

امروز میخوام شیوه ای که خودم سوکت شارژر ها رو تعویض میکنم رو خدمتتون عرض بکنم

اول از همه ، به یک چیزه خیلی ساده نیاز داریم

imageproxy.php?img=&key=63cd71117053ad440011.thumb.jpg.caa2d38966c46a7dfb897626296df5d8.jpg

نترسید ، چیزه خاصی نیست ، سره شارژر روی کابل هستش (یک کابل معیوب رو بردارید و این ? قسمت فلزی رو با احتیاط دربیارید ، بطوری که داخلش خالی بمونه )

شاید خیلیا بپرسن که چرا اینو انتخاب کردی ؟؟؟ جوابش خیلی سادس : اینو میذاریم داخل سوکت شارژر مورد نظرمون تا هم لحیم اضافی داخلش نره و هم قسمت اصلی سوکت َشارژر ، حرارت نبینه

لحیم اضافی ؟؟؟ واس خوده من خیلی پیش اومده که وقتی سوکت شارژری رو تعویض میکنم که پایه های نگه دارنده هم کنده شده از روی برد ، نیاز به پایه سازی داشته و لحیم اضافی  داخل سوکت شارژر رفته و دو سه دقیقه وقتمو اضافی گرفته .

دو مورد از برد های مختلف رو براتون مثال میزنم اینجا ، یکیش بردی که از زیر به راحتی میتونیم بهش حرارت بدیم و دومی که یه کوچولو حساسه : خودمم عاشق این دومیم ?

مورد اول : j111f

00023.thumb.jpg.aa141bc1cf1748b5ba848cba2b7341d6.jpg

تصویر شماره یک : نشان دهنده ی خوده سوکت شارژر هستش

تصویر شماره دو : کلید خانه رو نشون میده

تصویر شماره سه : محافظ رو نشون میده " که میتونه هرچیزی باشه ، فقط چیزی باشه که به کلید خانه نذاره حرارت برسه "

بعد از اینکه محافظ رو قرار دادم ، سوکت شارژر معیوب رو از روی برد خارج میکنیم و پایه های سوکت شارژر روی مادربرد رو پایه سازی میکنیم و سره شارژر رو که از کابل جدا کردیم رو داخل سوکت شارژ جدیدمون  قرار میدیم

000202.thumb.jpg.6f4080321332c4c4a9a648ab0740f2ce.jpg

حالا از زیر برد به وسیله ی هیتر حرارت میدیم تا سوکت شارژمون رو جای خودش قرار بدیم ، توجه کنید که حرارت رو کنترل بکنید تا برد آسیب نبینه

بعد از جای گذاری سوکت ، پایه هارو با هویه با دقت کامل لحیم کاری میکنیم

تصویر زیر نمونه ی تعویضی هستش

000101.thumb.jpg.a28e10596f5f187b064fdfa86ce55cac.jpg

مورد دوم : g610f (j7 prime )

333.thumb.jpg.14f14469ed1749744fa6175128d2e47a.jpg

در این مدل اگه دقت کنید ، زیر سوکت شارژر خالیه و اولین تصویری که نشان دادیم (قسمت فلزی جدا شده از کابل ) تو این مورد خیلی بدردمون میخوره و موقع جایگذاری سوکت ، نمیذاره حرارت به قسمت داخلی سوکت بره (دقت بکنید که قبل از جایگذاری سوکت ، بوسیله ی هیتر ، ابتدا قلع هارو به نقطه ی ذوب برسونید با حرارت دادن از زیر برد و سپس سوکت رو بیارید و بر روی برد جایگذاری کنید تا حرارت خیلی کمی به سوکت بخوره ، قطعه ی فلزی جدا شده از کابل هم نمیذاره حرارت به داخل سوکت بره )

امیدوارم این مطلب مفید واقع بشه به مبتدی ها

آموزش به صورت ویدیویی 

نقل قول

لینک ویدیو در آپارات

https://www.aparat.com/v/0pyw5

موفق باشید

مگر میشود ، زندگیه مرا به هم ریخته آفریده باشد ؟!

خدای دانه های انار

لینک ارسال
در هم اکنون، MR.Majid گفته است :

واقعا خوب توضیح دادین و مفید بود.

نظره لطفتونه استاد ?

مگر میشود ، زندگیه مرا به هم ریخته آفریده باشد ؟!

خدای دانه های انار

لینک ارسال
  • ILYA20 موضوع را مهم کرد

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

• اضافه کردن...