رفتن به مطلب
  • پخش آنلاین مسابقات جهانی

ILYA20

نظرسنجی برای توسعه دانش فنی

پست های پیشنهاد شده

با سلام و درود خدمت کاربران گرامی

بسیاری از شما عزیزانی که در حال حاظر این مطالب را مطالعه میکنید از ابتدای ورود به دنیای جی اس ام با جی اس ام دولوپرز آشنا بودید 

ما از همان ابتدا این مجموعه رو پایه گذاری کردیم تا دانش فنی ایرانیان عزیز به خصوص تعمیرکاران را با استفاده از به اشتراک گذاری تجربیات و خروجی های تحلیل ها ارتقا دهیم

شکرانه در این خصوص تا حدود زیادی موفق بوده ایم و اشخاص زیادی هستند که با استفاده از مطالب موجود در این مجموعه دانش فنی خود را ارتقا داده اند

موضوعی که در جی اس ام دولوپرز حائز اهمیت هست اینه که این مجموعه تشکیل شده از تعمیرکاران ، توسعه دهندگان و علاقمندان به دنیای جی اس ام برای تعمیرکاران و توسعه دهندگان و همینطور علاقمندان به دنیای جی اس ام هست

جی اس ام دولوپرز هیچوقت منبع عظیم نبود مگر اینکه تک تک اساتید موجود در این سایت آموخته های خود را به اشتراک نمیگذاشت 

ما در گذشته موفقیت های بسیاری کسب کرده ایم ، مواردی توسعه داده ایم که برای اولین بار در دنیا بوده اند و در رقابت با خارجی ها قویتر بوده ایم 

دوستان عزیز ما قبلا سیاست کاشت و برداشت رو در مجموعه اعمال کرده بودیم ، به طوری که برای اینکه بتوانید از آموزش های مجموعه استفاده کنید میبایستی 10 الی 20 پست مفید ارسال کنید تا اینکه بتوانید به آموزش ها دسترسی پیدا کنید 

همینطور بعد از آن قرار بود که طی هر ماه آموزش هایی ارسال بشه تا اینکه اکانت فعال بمونه ، بعدها به دلیل اینکه اشخاصی سودجو با ارسال ده پست وارد مجموعه میشد و اموزش های ارزشمند بقیه را به فروش میگذاشت و چون ضعیف ها نمیتونستند آموزش خوب ارسال کنند بنابراین نمیتونستند آموزش ها را ببینند و مجبور میشدند در تله فروشندگان کلاهبردار گرفتار شودن بنابراین اساس ما این محدودیت رو خارج کردیم و عملا جی اس ام دولوپرز تبدیل شد به یک منبع رایگان و بهشت آموزندگان

و اما موضوع اصلی :

اما متاسفانه بعد از رایگان کردن مجموعه استفاده کنندگان فقط استفاده کننده موندند و هیچ زحمتی به خود نمیدهند تا آموخته های خود را با دیگران به اشتراک بگذارند

این موضوع باعث ایجاد سستی در بین اساتید جی اس ام دولوپرز شده و بنابر این اونها تصمیم گرفتند تا آموزش ارسال نکنند زیرا کاربران فقط استفاده کننده هستند و مشارکت برای توسعه دانش فنی بسیار محدود هست.

بنده قصد دارم سیاست مجموعه رو تغییر بدم عقیده من اینه که برای ایجاد یک جامعه با دانش فنی بالا نیازمند مشارکت همگانی هستیم نه اینکه همه وقتی نیازمون شد به جی اس ام دولوپرز سر بزنیم و پس از رفع نیاز آن را ببندیم ، این رو بدانید که کسانی که آموزش رایگان انتشار دادند و میدهند از روی بیکاری نیست و یک نیت خاصی پشت این فعالیت ارزشمند هست ، بنده میخوام دوباره همه را به چالش بکشم.

برای اینکه اینبار یک قانون ارزشمند رو بتوانیم اعمال کنیم از شما میخوام نظرات خودتون رو بنویسید و اگر پیشنهادی دارید بنویسید ما کاملا آن را مطالعه و در اعمال قانون در نظر میگیریم

موفق باشید.

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال

@makarov

افرین من ازون اولم گفتم 

حالا میبینه بازدید دیگه نداره

هی میخوام ی موضوعیرو بکشه وسط

ذهن همرو درگیر کنه

دیگه تموم شد این سایت

لینک به ارسال
ارسال شده در (ویرایش شده)

سلام 

هر کاری بکنیم دلال همیشه با تبلیغات زیادش و زیاد کردن نمکش کار خودش را میکنه.کاربر خانگی هم یاد یگیره بد نیست روزی رسون خداست.بی انصافیه بخوایم برای پر کردن جیب خودمون و انحصاری کردن کار از اموزش های رایگان بترسیم.پیشنهاد هم این که یه گروه بزنید و قبل از پذیرفتن تست بگیرید و هر کی هر فرصتی داره مطالب و اموزش و کمک بذاره.همه چی به وجدان خودمون بستگی داره.

ویرایش شده توسط MAZIAR_SHERMAN

لینک به ارسال
در 56 دقیقه قبل، saeedreza گفته است :

@makarov

افرین من ازون اولم گفتم 

ذهن همرو درگیر کنه

دیگه تموم شد این سایت

همونطور که از اواتارتون مشخصه شما کاربر قدیمی این فروم هستید

به قول معروف 'جایی که نمک خوردی , نمکدان مشکن'

اگه نمیتونید از مدیر انجمن تشکر کنید ازتون میخوام که تخریب نکنید

ممکنه ایلیا فکر هایی در سر داشته باشه مثل توسعه ابزار برای انجمن یا ویدیو های اموزشی یا ...

اما وقتی ببینه نه تنها تشکر نمیکنه کسی بلکه تخریب هم میکنن واقعا دلیلی نمیبینم که بخواد فعالیتش رو بیشتر کنه ...

به هر حال امیدوارم حرف های بنده رو به دل نگرفته باشید

موفق و پیروز باشید / SYS113

لینک به ارسال
در 59 دقیقه قبل، saeedreza گفته است :

@makarov

افرین من ازون اولم گفتم 

ذهن همرو درگیر کنه

دیگه تموم شد این سایت

سلام

نظراتتون قابل احترامه ، به ظاهر حرفتون صحیح بنظر میاد

تاریخ قضاوت خواهد کرد.

لینک به ارسال

سلام خدمت همه دوستان و همکاران گرامی

نمیدونم چرا ما عادت کردیم فقط تخریب کنیم ؟ اقا مدیریت سایت که اقا ایلیا باشن خواستن و به ماها احترام گذاشتن که نظر بدیم نه اینکه تخریب کنیم خودش و سایتشو بخدا این کارا درست نیست و مطمئن باشید یکجایی و زمانی سرخودتون میاد این بلاها پس بیاییم نظر درست بدیم و فکرهامونو روهم بزاریم تا به نتیجه برسیم واقعا اگر اینجا رو مال خودمون بدونیم همه چی حل میشه .

در اخر با حرف اون دوستمون موافقم که فرمودن اعتبار سنجی بشه و مطالب دست هرکسی نباشه اما الان حرف اقا ایلیا چیز دیگریست از کمکاری یکسری دوستانم نارضی هست که من نظرم اینه با تشویق به هر نوعی که ممکنه میشه دوستان رو علاقه مند کرد به گذاشتن پست های مفید حالا رایگان یا پولی یا هر راهکاری که باعث تشویق بشه 

به هر حال اقا ایلیا هر تصمیمی شما و جمع بگیرید بعنوان عضو کوچکی از این خانواده من در خدمتتونم و با کمال میل همکاری میکنم .

پیروز و سر بلند باشید برادر کوچک همتون رضا 

لینک به ارسال

با سلام و درود خدمت عزیزان گلم ...

بنظرم بهترین کار را میکنید اگر انجمن را همانند قبل ( با ارسال پست های آموزشی کاربر بتونه آموزش های اساتید را ببینه و استفاده کنه ) کنید .

نظر خوبیه با این کار همه چیز عالی میشه و برای تمام تعمیرکاران هم خوب میشه ...

لینک به ارسال

با سلام خدمت همکاران و دوستان عزیز

بیشتر سایت هایی که پولی هستن و فایل میفروشن مطالب و فایلهاشون همون فایلها و مطالب سایت های خارجی هست که رایگان هستن.

به نظر من بهتر همون رویه قبلی رو پیش بگیرین و دوستانی که پست مفید میذارن و فعالیت دارن تبدیل به کاربر ویژه بشن اما باید فعالیت مستمر باشه و دوستانی که فعالیت نکنن دوباره کاربر عادی بشن.

لینک به ارسال

در 16 ساعت قبل، Makarov گفته است :

به اندازه کافی با عمومی کردن مطالب باعث نابودی این کار شدید 

دیگه کافیه 

به نظرتون یه کاربر خانگی میتونه تموم چیزهایی که جنابعالی توی مغازه ت انجام میدی توی خونه انجام بده ؟

عمومی کردن مطالب باعث نابودی این کار نشده چون اکثر اطلاعات موجود در اینترنت از سایت های خارجی کپی شده و با یک سرچ ساده صدها راه حل برای مشکل پیدا میشه که حتی یک درصدشون مال سایت های ایرانی نیست

خود من یادم نمیاد تو یک سایت ایرانی راه حل یه مشکلی رو پیدا کرده باشم

پ مشکل یه جا دیگه ست 

که اگه نظر منو بخوایید میگم مشکل سایت در عدم نوآوری و عدم اطلاعات کافی در این حرفه ست 

لینک به ارسال

سلام خدمت همکاران گرامی 

اتفاقا به نظر من این انجمن هیچ گونه مشکلی نداره اما یه تغییر کوچکی بدیم واسه شناختن یوزر و همکار اوکی میشه درضمن فقط و فقط واسه رایگان گذاشتن پست های مفید و فایل های با ارزشه که  میگن بازارمون خراب شده و این سایت ارزش نداره درسته بازار خراب شده کاربر خانگی زیاد شده فقط باید تو حیطه خودت یجوری کار کنی که موفق باشی و مشتری مداری کنی درضمن تعمیر کار داریم یه زره به خودش فشار نمیاره که کار خودشو جلو بکشه همش به انجمن و سایت هایی که فایل های پولی داره وابسته شده الانم از آقا ایلیای محترم و همچنین آقا رامین و همچنین کاربران محترم انجمن gsm-developers تشکر میکنم واسه وقت گذاشتن و همکاری کردن و کمک کردن همکارا درضمن بنظر بنده یه تغییر و تحولی رو ایجاد کنید عالی میشه و به امید خدا بنده نظرم اینه که به تجربه خودم تا جایی که بتونم در خدمت انجمن هستم آموزش هایی که بتونم رو خدمت همکاران میزارم و از همکاران گرامی هم خواهشمندم انجمن رو یاری بفرمایید........

به گفته دوستمون اطلاعات هایی که تو اینترنت هستش باعث عمومی کردن مطالب شده نه این انجمن اگه آقا ایلیا و بقیه ی کاربران سایت همه ی کارهای انجمن از جمله:ثبت نام + دانلود فایل ها+ارسال موضوع و غیره به صورتvip یا پولی بود الان این انجمن ارزش داشت دوستان عزیز باید خودمون مواظب شغل خودمون باشیم باید واسه شغل خودمون ارزش قائل باشیم تا بتونم به درستی و مدام رو شغل خود کار کنیم.........

مثلا برنامهGSD واسه آقا ایلیای عزیز و انجمن بود خب چطور هر سایتی میگشتی و هرکی دهن باز میکرد فایل های unlock screen رو پولی میفروختن ........

تو گروه تلگرام و تو انجمن  آقا ایلیای عزیز بود و دمت گرم و خیلی آقایی از اینا بود ولی الان مقصره چرا ما ایرانیا اینجوری هستیم؟؟؟؟.آقا ایلیای عزیز یا اصلا هرکسی دیگه که کاری رو انجام میده بدرستی ولی حیف بودجه درست و حسابی نداره تا  واسه ساخت دانگل یا ابزار های دیگه که آقا ایلیا مجبور بود کار خودش رو واگذار کنه( بابت دانگل GSD) پس خودمون مواظب کار خودمون باشیم دیگران رو خراب نکنیم............

هرکی واسه خودش رو هر مدلی و هربرندی با تجربه و زحمتای فراوان پیشرفت کرده پس همدیگه رو کمک وراهنمایی کنیم تا همکاران گرامی مشکلات روز مره خودشون رو حل کنن نه فقط کسی یه مشکلی داره از این واون راهنمایی بخواد و کارای خودش رو حل کنه دیگه کسی رو  راهنمایی نکنه تجربیات خودتون رو درمیان همکاران به اشتراک بکذارید تا همه استفاده کنن هیچکی مادر زادی یاد نگرفته.....

با تشکر از انجمن gsm-developers

ویرایش شده توسط mehran72m

لینک به ارسال
در 16 ساعت قبل، saeedreza گفته است :

@makarov

افرین من ازون اولم گفتم 

ذهن همرو درگیر کنه

دیگه تموم شد این سایت

خوبه یاد بگیریم که:
دخالت در زندگی دیگران "کنجکاوی" نیست "فضولیه"

تندگویی و قضاوت در مورد دیگران "انتقاد" نیست ،"توهینه"

هر کار یا حرفی که در آخرش بگی "شوخی کردم" شوخی نیست ؛حمله به شخصیت اون فرد هست 

بازی با احساسات مردم و سرکار گذاشتنشون "زرنگی" نیست 
اسمش "بی وجدانیه"

خراب کردن یه نفر توی جمع "جوک" نیست اسمش "کمبوده"...

لینک به ارسال

من نظرم اینه افراد اعتبار سنجی بشن تا لطمه یا ضرری به افراد متخصص نخوره.

امروزه افرادی پیدا میشن که میخان بدون داشتن دانش فنی یا پیش زمینه تعمیراتی با آموزش های سایت گوشی هاشونو درست کنن. اگرم میخاین افراد یوزر وارد بشن باید هزینه یا مبلغی بابت آموزش پله پله بهشون ارائه بشه . اینکه افراد یوزر با بقیه متمایز بشن.

یعنی اول ورود به انجمن یا همان ثبت نام اعتبار سنجی مانند سوال پرسیدن از فرد در قالب چهار گزینه ای یا چیز دیگری که افراد متخصص متمایز بشن تا بتونن  وارد بخش تخصصی انجمن و ارسال و اشتراک گزاری مداوم باشن .

بعد اعتبار سنجی هم سایت طوری تنظیم بشه تا نتونن آی دی هاشونو برای هم به اشتراک بگزارند و از یک آی دی چند نفر استقاده کنند

یعنی یک سیستم همیشگی که فرد بتونه فقط با همون وارد انجمن بشه

ویرایش شده توسط amin020

لینک به ارسال

ضمن عرض ادب و احترام  جسارت نباشه دوست ندارم این مجموعه ازش سو استفاده بشه خیلی هم خوبه که باهم کمک کنیم پیشرفی هم حاصل بشه ، شده که تجربمو اینجا گفتم اما اینم هست که نه تنها من بچه های دیگه هم هزینه کردن منظورم پولی نیست که خودشون راه حل پیدا کردن و اینجا لطف کردن گذاشتن تا بقیه استفاده کنن بشخصه بنظرم بهتره همانطور که استفاده میکنیم تجربمونم به اشتراک بزاریم و فقط مصرف کننده نباشیم بقیه قسمت امنیتش هم زحمتش برا مدیریت سایت هست که از این اطلاعات سو استفاده نشه و بیشتر بچه های مجموعه بتونن استفاده کنن ، این نیز باعث میشه که بقیه اعتماد کنن تجربیاتشون رو اینجا به اشتراک بزارن با تشکر . یا علی موفق باشید

لینک به ارسال