رفتن به مطلب
انجمن توسعه دهندگان موبایل

از کجا بفهمیم گوشی هک شده یا خیر

behnam1991

ارسال های توصیه شده

سلام اساتید برنامه نویس

اساتید تعمیرکار

استاد ایلیا

اقا امید

دوستانی که در این حرفه نرم افزاری و سخت افزاری هستن نظر بدین و راهنمایی

چون ممکنه این سوال من سوال خیلی از دوستان دیگه باشه

آیا هک گوشی موبایل امکان پذیر هست ؟
آیا گوشی هک بشه به تلگرام و اینستاگرام و اسمس دسترسی دارن ؟
آیا میشه فهمید گوشی هک شده یا خیر ؟

جایی خوندم گوشی اگر داغ بشه
خاموش شه ناگهانی
و .... نشانه هک شدن گوشی هستش

ممنون میشم اطلاعات تکمیلی اگر کسی داره بگه

از مدیر سایت هم ممنون میشم راجب این موضوع تاپیک تکمیلی برای خوندن بذارن

پــســتــه لـال , ســکــوتــش دنــدان شــکــن اســت

داری میری بی زحمت Untitled.jpg  تشکر فراموش نشه

لینک ارسال

درود بر شما

مشکل اینه که ماها با مفهوم کلی هک اشنا نیستیم و فقط اکتفا کردیم به دیدن فیلم های مثل هوش سیاه و یا mr robot

بعنوان یک برنامه نویس ساده از نظر من این شکل از هک میتونه یک جک خیلی جالبه باشه/ که اونو فقط در فیلم ها خواهید دید!

اما از نظر منطقی و نرم افزار:

پی ریز اصلی هک در اندروید 5 به بعد شکسته شد اونجایی که هر برنامه ای دسترسی به یه سری قسمت ها رو میداد وقتی ک نصب میکردید...

اندروید 6 تقریبا کار رو تموم کرد و در اندروید 7 این کار تقریبا از عهد مبتدیان امر هک خارج شد/

اما در اندروید 8 بقدری شرایط سخت شد ک پیدا کرذدن روزنه ها فقط نیاز به دسترسی فیزیکی (به دست گرفتن گوشی) داره!!!

ادامه دارد...

لینک ارسال
در 31 دقیقه قبل، hadi9823 گفته است :

درود بر شما

مشکل اینه که ماها با مفهوم کلی هک اشنا نیستیم و فقط اکتفا کردیم به دیدن فیلم های مثل هوش سیاه و یا mr robot

بعنوان یک برنامه نویس ساده از نظر من این شکل از هک میتونه یک جک خیلی جالبه باشه/ که اونو فقط در فیلم ها خواهید دید!

اما از نظر منطقی و نرم افزار:

پی ریز اصلی هک در اندروید 5 به بعد شکسته شد اونجایی که هر برنامه ای دسترسی به یه سری قسمت ها رو میداد وقتی ک نصب میکردید...

اندروید 6 تقریبا کار رو تموم کرد و در اندروید 7 این کار تقریبا از عهد مبتدیان امر هک خارج شد/

اما در اندروید 8 بقدری شرایط سخت شد ک پیدا کرذدن روزنه ها فقط نیاز به دسترسی فیزیکی (به دست گرفتن گوشی) داره!!!

ادامه دارد...

هادی جان ممنون از نظرت خیلی خوب بود

خب خیلی از گوشیها قدیمی هستن و اندروید پایین

من اصلا با سریالها کاری ندارم در کل برام خیلی جالبه در این باره اطلاعاتی ب دست بیارم که واقعا میتونه کمک کنه 

خیلی داخل نت گشتم و با جوابهای متفاوتی روبرو شدم که کتابی بودن و قابل اکتفا نبودن

ولی اساتیدی مثل شما و استاد ایلیا و ... در حرفه برنامه نویسی هستن و ... میتونن اطلاعات تکمیل تری در این موضوع بدن

از اساتید عزیز دیگه هم ممنون میشم اگر اطلاعاتی دارن برای تکمیل بذارن

لینک ارسال
  • مدیریت کل سایت

سلام و وقت بخیر 

مثلا هک در اندروید به معنای بازکردن دسترسی در دستگاه به صورت غیر مجاز (نفوذ) توسط اشخاص و عواملی 

حالا نمیخوام هک رو معنا و مفهوم کنم مقدمه بود عرض کردم در خصوص سوالتون باید عرض کنم که

هک شدن دستگاه بستگی به برنامه نویس (هکر) داره 

در مواقعی که هدف فقط یک دیوایس قربانی باشه هکر میتونه برنامه ای مخصوص حال سیستم عامل مربوطه طراحی و اجرا کنه که هیچ علایمی هم نداشته باشه

اما وقتی هدف جمع شد اینجا خطای هک بسیار مشهود میشه ... تمامی سیستم عامل های متولد شده آسیب پذیر هستند اندروید بیشتر از همه آسیب پذیری داره البته توسط گوگل به مراتب اصلاحش میشه 

هک دستگاه میتونه به کمک قربانی (ناآگاهانه) انجام بشه و هر چقدر سیستم عامل امن باشه حمله کننده نفوذ کنه یا اگر هکر حرفه ای باشه میتونه کارهای متفاوتی رو انجام بده که نیاز به کمک قربانی نباشه !

علایمی که میشه به هک شدن دیوایس شک کرد 

- بالارفتن ترافیک مصرفی داده ها (البته تو ایران این مورد کمی سخت ، چون اپراتورها قانون ثابتی ندارند میبینی برای ترافیک خارجی دوبرابر میگیرن و داخلی نصف این معادله رو در مانیتورینگ تست نفوذپذیری از طریق بررسی میزان مصرفی داده بهم میزنه اما باز هم نرم افزارهایی دارند که ترافیک مصرفی هر یک از ابزار رو مانیتور میکنند.)

- بالا رفتن میزان مصرف باتری و پردازنده دستگاه

مثلا چند مدتی پیش آقای ظریف میگفتند به هنگام جلسه گوشیشون داغ میکرد خب این طبیعیه وقتی نیاز به داده ها به صورت حال هست نفوذ کننده از تمامی پناسیل دستگاه برای ضبط و ارسال آنها به سرور استفاده میکنه اما این رو بدونید هیچ هکری در صورتی که نیاز به داده های قربانی به صورت آنلاین نداشته باشه همچین کاری رو نمیکنه چون اینکار به آگاه شدن قربانی کمک میکنه

- آنتی ویروس ها بر اساس موارد از پیش تعریف شده کار میکنند و قطعا هکرها حداقل 10 قدم جلوتر از هر آنتی ویروسی عمل میکنند (منظور بنده هکرهای ساده نیست) اما باز هم نصب بودن آنها در شرایط عادی میتونه کمک حالتون باشه و از آلوده بودن دستگاه آگاه کنه

- همانطوری عرض کردم بسته به نوع حمله ، تخصص هکر ، امنیت دستگاه ... حال دیوایس متفاوت هست مثلا برخی ویروس های ساده وجود داره که تبلیغ نشون میده خب قربانی این نوع نفوذها رو میفهمه

به طور کلی اگر حمله کننده هوشمندانه عمل کنه میتونه ماهها یا حتی سالها قربانی رو زیرنظر داشته باشه یا آسیب های مورد نیازش رو وارد کنه بدون اینکه قربانی متوجه بشه هیچ دستگاهی چه اندروید 8 یا 9 ای که میاد از این قائده مستثنی نیستند اما به قول هادی عزیز کار هکر رو کمی سخت تر میکنه نه ناممکن

اگه این پست بهت کمک کرد دنبال دکمه تشکر نگرد . بجاش تو هم به جامعه آزادت کمک کن.

لینک ارسال

درود بر شما

بسته های مختلفی هستن که چه روی ویندوز و چه روی توزیع های گنو/لینوکسی که میتونید باهاشون روی اندروید پنتست انجام بدید

به طور کلی به این صورته که شما از بسته یه خروجی .apk میگیرید و با مهندسی اجتماعی مثلا به اسم تلگرام بدون فیلتر میدید دست طرف مقابل و اونم بدون توجه نصب میکنه

زمانی که شما نصب میکنید مجوز های دسترسی رو نشون میده فرض کنید شما یک بازی منچ دانلود کردید از تلگرام آیا دلیلی وجود داره این بازی منچ به میکروفون گوشیتون دسترسی داشته باشه یا همینطور به دوربین گوشی؟

در اینجاست که خب ما شک میکنیم!

و در ورژن اندروید بالاتر از 5 سیستم امنیتی جدیدی اعمال شده که بابت هر دسترسی از شما سوال پرسیده میشه که این بسته قصد دسترسی به دوربین رو داره اجازه میدید یا خیر؟

اما در اندروید پنج به پایین کاربر زمانی که اون بسته رو نصب کنه در واقع به طور کامل قربانی شده!

اکثرا به فرض مثال خود تلگرام رسمی هست اما کد های مخرب در اون جای گذاری شده و باعث میشه گوشی شما هک بشه

به ترکیب اون کد های مخرب و برنامه اصلی به طور کلی بایند کردن گفته میشه

به فایل های apk که از سمت بسته دیگری ساخته میشن واسه کنترل دیوایس اندرویدی شما و در واقع گوشی شمارو هک میکنن رات نامیده میشن

و این رات ها به طور کلی در ویندوز با نرم افزار های اندرورات و دروید جک و... و در سیستم عامل گنو/لینوکس با بسته های متاسپولیت و... ساخته میشن

و زمانی که کاربر نصب میکنه فایل apk رو شما از اون یه پنل دارید و به راحتی میتونید اس ام اس هاشو بخونید یا دوربینشو ببینید یا صدا های میکروفونشو بشنوید پس در واقع انگار گوشی شما که هک شده دست هکره و هر کاری که بخواد میتونه با گوشیتون انجام بده!

متن های بالا کاملا جنبه آموزشی دارند!

موفق و پیروز باشید / SYS113

لینک ارسال

ببینید انجام هک در صورتی امکان پذیر و تاثیر بیشتری داره که آگاهی فرد قربانی در کمترین وضعیت ممکن باشه!

ساخت یک برنامه مخرب با پروسه ی هک کاملا متفاوت خواهد بود!؟

برنامه های مخرب اهداف خاصی رو دنبال نمی کنن و صرفا جهت تبلیغات و امور درآمد زایی استفاده میشن

پروسه ی هک از نظر بنده کاملا هدفمند میباشد و اهداف مشخصی رو دنبال میکنه

نقل قول

اینکه یه هکر با استفاده از یک برنامه مخرب اقدام به هک کنه کاملا متفاوت با این موضوع هستش/

نباید فراموش کنیم که عمل هک تنها از طریق اپلیکیشن انجام نمیشه و گاها از طرق دیگه مثل ایمیل، سایت، پیامک، لینک و ... نیز انجام میشه

در بسیاری از هکها فرد قربانی متوجه هک نمیشه چون اعلائم فیزیکی کمتری داره!

اما در مورد برنامه های مخرب میشه گفت که فرد کاملا آگاهی پیدا خواهد کرد.

افشاء اطلاعات کاربری و شخصی بیشتر از طریق هک بدون برنامه مخرب انجام میشه، حالا چرا؟

با توجه به اینکه بیشتر گوشیهای داخل بازار و در دسترس مردم اندروید 5 به بالا استفاده میکنند، گوگل اقدام به ایمپورت یک آنتی ویروس داخل سیستم عامل و هسته ی اسکن در گوگل پلی استور کرد.

نظارت بر درخواست دسترسی ها نیز گاها بدون تقاضا و بصورت کاملا اتوماتیک انجام میشه البته این برنامه فعلا از نظر بنده بصورت نسخه بتا عمل میکنه!

لینک ارسال
در 21 ساعت قبل، ILYA20 گفته است :

سلام و وقت بخیر 

مثلا هک در اندروید به معنای بازکردن دسترسی در دستگاه به صورت غیر مجاز (نفوذ) توسط اشخاص و عواملی 

حالا نمیخوام هک رو معنا و مفهوم کنم مقدمه بود عرض کردم در خصوص سوالتون باید عرض کنم که

هک شدن دستگاه بستگی به برنامه نویس (هکر) داره 

در مواقعی که هدف فقط یک دیوایس قربانی باشه هکر میتونه برنامه ای مخصوص حال سیستم عامل مربوطه طراحی و اجرا کنه که هیچ علایمی هم نداشته باشه

اما وقتی هدف جمع شد اینجا خطای هک بسیار مشهود میشه ... تمامی سیستم عامل های متولد شده آسیب پذیر هستند اندروید بیشتر از همه آسیب پذیری داره البته توسط گوگل به مراتب اصلاحش میشه 

هک دستگاه میتونه به کمک قربانی (ناآگاهانه) انجام بشه و هر چقدر سیستم عامل امن باشه حمله کننده نفوذ کنه یا اگر هکر حرفه ای باشه میتونه کارهای متفاوتی رو انجام بده که نیاز به کمک قربانی نباشه !

علایمی که میشه به هک شدن دیوایس شک کرد 

- بالارفتن ترافیک مصرفی داده ها (البته تو ایران این مورد کمی سخت ، چون اپراتورها قانون ثابتی ندارند میبینی برای ترافیک خارجی دوبرابر میگیرن و داخلی نصف این معادله رو در مانیتورینگ تست نفوذپذیری از طریق بررسی میزان مصرفی داده بهم میزنه اما باز هم نرم افزارهایی دارند که ترافیک مصرفی هر یک از ابزار رو مانیتور میکنند.)

- بالا رفتن میزان مصرف باتری و پردازنده دستگاه

مثلا چند مدتی پیش آقای ظریف میگفتند به هنگام جلسه گوشیشون داغ میکرد خب این طبیعیه وقتی نیاز به داده ها به صورت حال هست نفوذ کننده از تمامی پناسیل دستگاه برای ضبط و ارسال آنها به سرور استفاده میکنه اما این رو بدونید هیچ هکری در صورتی که نیاز به داده های قربانی به صورت آنلاین نداشته باشه همچین کاری رو نمیکنه چون اینکار به آگاه شدن قربانی کمک میکنه

- آنتی ویروس ها بر اساس موارد از پیش تعریف شده کار میکنند و قطعا هکرها حداقل 10 قدم جلوتر از هر آنتی ویروسی عمل میکنند (منظور بنده هکرهای ساده نیست) اما باز هم نصب بودن آنها در شرایط عادی میتونه کمک حالتون باشه و از آلوده بودن دستگاه آگاه کنه

- همانطوری عرض کردم بسته به نوع حمله ، تخصص هکر ، امنیت دستگاه ... حال دیوایس متفاوت هست مثلا برخی ویروس های ساده وجود داره که تبلیغ نشون میده خب قربانی این نوع نفوذها رو میفهمه

به طور کلی اگر حمله کننده هوشمندانه عمل کنه میتونه ماهها یا حتی سالها قربانی رو زیرنظر داشته باشه یا آسیب های مورد نیازش رو وارد کنه بدون اینکه قربانی متوجه بشه هیچ دستگاهی چه اندروید 8 یا 9 ای که میاد از این قائده مستثنی نیستند اما به قول هادی عزیز کار هکر رو کمی سخت تر میکنه نه ناممکن

عالی بود ممنون از اطلاعات خوبتون

آیا با فلش کردن
و 

فول وایپ کردن از طریق ریکاوری میشه اون هکر یا هر چیزی ک اسمش رو میشه گذاشت رو از سیستم عامل بیرون انداخت ؟؟؟؟

لینک ارسال
  • مدیریت کل سایت
در ۱ ساعت قبل، behnam1991 گفته است :

عالی بود ممنون از اطلاعات خوبتون

آیا با فلش کردن
و 

فول وایپ کردن از طریق ریکاوری میشه اون هکر یا هر چیزی ک اسمش رو میشه گذاشت رو از سیستم عامل بیرون انداخت ؟؟؟؟

بستگی داره 

1- مثلا اگر توسط اپلیکیشن به محتوای کاربر دسترسی داره با حذف اون اپلیکیشن یا در نهایت با وایپ دستگاه میشه ابزار جاسوسی رو از بین برد

2- اگر تونسته دسترسی سیستمی باز کنه و شل هاش رو در سیستم آپلود کنه میشه با clear و رایت مجدد پارتیشن سیستم حلش کرد

3 - و همینطور ممکنه در روت دستگاه شل هاش رو اپلود کرده باشه که در این صورت با فلش هم پاک نمیشه فقط بایستی توسط twrp دایرکتوری مشکوک رو پاک کرد

گزینه 2 و 3 در دستگاه های اندرویدی نیاز به دسترسی دارند که به مراتب در نسخه های اندرویدی سطح های امنیتی متفاوت هستش 

تا بحال به صورت عمومی (نه انفرادی) مشاهده نشده اپلیکیشن جاسوسی در اندروید 6 به بالا تونسته باشه دسترسی هایی مثل 2 و 3 را ایجاد کنه

حالا ممکنه توسط یک سازمان جاسوسی یا گروهی از هکرها اینکار هم امکانپذیر باشه و تونسته باشن دسترسی read and write ایجاد کرده و در روت دستگاه شل هاشون رو اپلود و اونها رو اجرا کنند

اگه این پست بهت کمک کرد دنبال دکمه تشکر نگرد . بجاش تو هم به جامعه آزادت کمک کن.

لینک ارسال

هک کلیه دستگاه های الکترونیکی امکان پذیر بوده و هست و خواهد بود فقط با ارائه نسخه های جدید دسترسی برای افرادی که دانش خود را اپدیت نکردند مشکل میشود

روزی در کارخانه  الکترونیکی که بعنوان مدیر نرم افزار مشغول بودم متوجه استفاده بیشتر از شبکه وای فای با مانیتورینگ شدم با اطلاع رسانی از همکاران خواستم از وای فای استفاده نکنند ولی توجهی نشد بنده هم با نرم افزاری از طریق وای فای به فایل های شخصی شون دسترسی پیدا کردم و نشونشون دادم که حرف گوش کنند 

مبحث هک در دنیای امروز فقط شامل نرم افزار نیست و سخت افزار هم میباشد

البته اکثر مردم که مراجعه میکنند منظورشون از هک دسترسی به تلگرام هست که اون از نا اگاهی خودشون هست دسترسی به گوشی

همیشه انقدر خوبی کن که وظیفه نشه لطف باشه

لینک ارسال
در در 18 آذر 1397 در 21:03، behnam1991 گفته است :

سلام اساتید برنامه نویس

اساتید تعمیرکار

استاد ایلیا

اقا امید

دوستانی که در این حرفه نرم افزاری و سخت افزاری هستن نظر بدین و راهنمایی

چون ممکنه این سوال من سوال خیلی از دوستان دیگه باشه

آیا هک گوشی موبایل امکان پذیر هست ؟
آیا گوشی هک بشه به تلگرام و اینستاگرام و اسمس دسترسی دارن ؟
آیا میشه فهمید گوشی هک شده یا خیر ؟

این سایت نرم افزار و کنترل تمام گوشی رو که بتونید حک کنید و کنترل کنید داره   https://mobile-tracker-free.com/

کنترل دوربین

gps

ارسال پیامک و ....

تست کنید

لینک ارسال

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

• اضافه کردن...