رفتن به مطلب
MR.Ali

آموزش نصب لینوکس اوبونتو در کنار ویندوز 7 و 8

پست های پیشنهاد شده

داداش من طبق اموزشهای قبلی توی ویندوز پارتیشن رو اضافه کردم اما این روش رو هم امشب اگر برسم تست میکنم . ممنون

شهرام جان این اموزش که گذاشتم برو حل همه چی..

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
شهرام جان این اموزش که گذاشتم برو حل همه چی..

داداش دستت درد نکنه اما من دقیقا همین مسیر رو میرم مشکل من سر نصب نیست مشکل اصلی من اینه که پارتیشنی که براش خالی کردم اصلا شناسایی نمیکنه که هیچ هیچ کدوم پارتیشنهاموئ شناسایی نمیکنه یعنی درایو دی و ای و اف و اچی که براش ساختم همه رو به عنوان یک پارتیشن نشون میده و حجمش دقیقا کل هارده به جز درایو سی که میشناسه و میزنه برای ویندوزه.بنابراین اگر روی اون پارتیشن بخوام نصب کنم با کل هاردن به جز درایو سی باید خداحاقظی کنم .تا همینجاشم 20 گیگ برنامه و اطلاعات پروندم دیگه جراتشو ندارم.

ولی علی جان یه راهی پیشنهاد داد که باید تست کنم احتمالا اون جواب بده.

لینک به ارسال

با سلام خدمت دولوپرهای عزیز

من فکر کنم اشکال کار رو فهمیدم از کجاست و متاسفانه فعلا قابل رفع نیست بنابراین مجبورم فعلا از روی سی دی یا فلش با اوبونتو کار کنم که کار طاقت فرسایی هست مخصوصا با این سرعت پایین لود شدن این سیستم عامل.

راستی کی بود میگفت این سیستم عامل خیلی با حاله؟ سبکه؟ x-(

من فعلا رفتم دنبال بوت از فلش مموری تا بعد=))

لینک به ارسال
با سلام خدمت دولوپرهای عزیز

من فکر کنم اشکال کار رو فهمیدم از کجاست و متاسفانه فعلا قابل رفع نیست بنابراین مجبورم فعلا از روی سی دی یا فلش با اوبونتو کار کنم که کار طاقت فرسایی هست مخصوصا با این سرعت پایین لود شدن این سیستم عامل.

راستی کی بود میگفت این سیستم عامل خیلی با حاله؟ سبکه؟ x-(

من فعلا رفتم دنبال بوت از فلش مموری تا بعد=))

درود شهرام جان

برای بوت کردنم ابونتو روی فلش باید از نرم افزار YUMI استفاده کنی..

بعد من واسه نصب ابونتو هیچ مشکلی نداشتم با پارتیشن ویزارد یه 40 گیگ جدا کردمم

طبف همون روش اول بل یومی روی فلش زدم ابونتو رو

بعد هم طبق اموزش پارتیشن رو حین نصب درست کردم

همین به راحتی هاردی هم پاک نشد مثلا 500 گیگ ...:dddddd

شهرام جان YUMI یادت نره

لینک به ارسال

500 گیگ؟هارد لپ تاپ من کلا 500 گیگه:dddddd

داداش فایده نداره مشکل کار من از اینجا شروع میشه که ویندوز من 8 هست و موقع نصب اجازه ساخت یه درایو بیشتر نداد و مجبور شدم درایوهای دیگه رو اکستندد کنم واسه همینه که میاد بالا کلا دو تا درایو بیشتر نمیشناسه .دیشب روی سیستم خونه تست کردم چون درایوهای اون لوجیکال بود همه رو درست شناخت ولی چون سیستم خونه خیلی کند و مزخرفه نمیشه روش اوبونتو نصب کرد.

فعلا تنها راهم همون بوت از فلش یا سی دی هست چاره ای نیست چون اگر بخوام مجددا هارد رو پارتیشن کنم باید ویندوز عوض کنم و قید چند صد گیگ اطلاعات رو بزنم که فعلا مقدور نیست.

اون برنامه رو هم گیر میارم و اوبونتو رو میزنم روی فلش.

ممنون از راهنماییت داداش

لینک به ارسال
500 گیگ؟هارد لپ تاپ من کلا 500 گیگه:dddddd

داداش فایده نداره مشکل کار من از اینجا شروع میشه که ویندوز من 8 هست و موقع نصب اجازه ساخت یه درایو بیشتر نداد و مجبور شدم درایوهای دیگه رو اکستندد کنم واسه همینه که میاد بالا کلا دو تا درایو بیشتر نمیشناسه .دیشب روی سیستم خونه تست کردم چون درایوهای اون لوجیکال بود همه رو درست شناخت ولی چون سیستم خونه خیلی کند و مزخرفه نمیشه روش اوبونتو نصب کرد.

فعلا تنها راهم همون بوت از فلش یا سی دی هست چاره ای نیست چون اگر بخوام مجددا هارد رو پارتیشن کنم باید ویندوز عوض کنم و قید چند صد گیگ اطلاعات رو بزنم که فعلا مقدور نیست.

اون برنامه رو هم گیر میارم و اوبونتو رو میزنم روی فلش.

ممنون از راهنماییت داداش

درود شهرام جان...

یه هارد 500 گیگ خالی گیر بیار ...فایلات رو کپی کن رو اون...بعد اینکه کارت رو راه انداختی برش گردون....

با فلش نمیتونی کار کنی هزار تا مزخرفات داره....

موفق باشید و ماندگار

لینک به ارسال

شهرام جان یکم از اون پولا خرج کن داداش شهر شما شهر حاجی هاست همه پول دارنا

:wwwww:xxx:dddddd

لینک به ارسال
درود شهرام جان...

یه هارد 500 گیگ خالی گیر بیار ...فایلات رو کپی کن رو اون...بعد اینکه کارت رو راه انداختی برش گردون....

با فلش نمیتونی کار کنی هزار تا مزخرفات داره....

موفق باشید و ماندگار

سلام ایلیا جان

داداش هارد هم گیر بیارم باز مکافاتیه چون یه سری برنامه هام توی درایو دی نصبه و فقط اطلاعاتم رو میتونم خارج کنم تازه بعد از اون باید ویندوز و برنامه ها و درایورها همه از اول نصب بشن حودش یه هفته کاره تازه اگر همه اون برنامه ها و درایورها رو گیر بیارم و یادم بیاد چی بودند چون ارشیو برنامه هام توی همون درایوی بود که پاک شد=((

شایدم اصلا درایو سی رو جا باز کردم کنار ویندوز نصب کنم چاره ای نیست وقتی ننه نیست باید با زن بابا ساخت.

شهرام جان یکم از اون پولا خرج کن داداش شهر شما شهر حاجی هاست همه پول دارنا

:wwwww:xxx:dddddd

اسماعیل جان شهر من شهر دعا همه حاجیاش ترمه قبا چیش به ما؟والا ما که صبح تا شب سگ دو میزنیم واسه یه لقمه نون برای زن و بچه .خدا رو شکر تا الان گشنمون نگذاشته ولی چیزی تهش نمیمونه برای پس انداز یا گسترش کار وگرنه اول از همه یکی دو تا باکس اضافه میکردم که کار از دستم نپره داداش.

لینک به ارسال
سلام ایلیا جان

داداش هارد هم گیر بیارم باز مکافاتیه چون یه سری برنامه هام توی درایو دی نصبه و فقط اطلاعاتم رو میتونم خارج کنم تازه بعد از اون باید ویندوز و برنامه ها و درایورها همه از اول نصب بشن حودش یه هفته کاره تازه اگر همه اون برنامه ها و درایورها رو گیر بیارم و یادم بیاد چی بودند چون ارشیو برنامه هام توی همون درایوی بود که پاک شد=((

شایدم اصلا درایو سی رو جا باز کردم کنار ویندوز نصب کنم چاره ای نیست وقتی ننه نیست باید با زن بابا ساخت.

اسماعیل جان شهر من شهر دعا همه حاجیاش ترمه قبا چیش به ما؟والا ما که صبح تا شب سگ دو میزنیم واسه یه لقمه نون برای زن و بچه .خدا رو شکر تا الان گشنمون نگذاشته ولی چیزی تهش نمیمونه برای پس انداز یا گسترش کار وگرنه اول از همه یکی دو تا باکس اضافه میکردم که کار از دستم نپره داداش.

شهرام جان تو بکاپ بگیر نصب درایور نیم ساعت بیشتر وقت نمیبره ....درایور با من قول میدم درایور تمامی برند رو برات بدم....

فوقش شب ساعت 2 یا 3 میخوابی =))=))=))

البته با در نظر گرفتن مشکلات کلی خودت اینا رو گفتم و راه کلی همینه:))

لینک به ارسال

بی وجدان من الان 10 شبه زود تر از 3 نخوابیدم .شب جمعه تا صبح داشتم با این جریان دست و پنجه نرم میکردم اقتاب زده بود خوابیدم.

ببینم هارد بالا کسی داره لا اقل فایلهامو بک اپ بگیرم چون برنامه هام که همه پشم میشه.

لینک به ارسال

ایلیااااااااااااااااااااااا چرا بکاپ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

داداش من مشکلت رو نفهمیدم الان چیه ؟ میخوای هارد رو جدا کنی با این نرم افزار امتحان کن

Partition Wizard Professional Edition

آسونه کار بهاش مشکلی داشتی بپرس ...

لینک به ارسال

علی جان داداش مشکل سر جدا کردن هارد نیست .هارد رو که با خود ویندوز هم جدا کردم .حتی قسمت جدا شده رو دلیت کردم بلکه اوبونتو بشناسه ولی نمیشناسه دلیلشم اینه که موقع نصب ویندوز 8 مثل ایکس پی اجازه ساخت 4 تا درایو نمیده و فقط دو تا درایو میشه ساخت و بقیه هارد رو با خود ویندوز تقسیم کردم حالا از منو بوت همه اون درایوها رو یکی میشناسه چون لاجیکال نیستند و اکستندد هستند یعنی از دید اوبونتو کلا دو تا درایو وجود داره.و چون اون درایو دوم همه درایوهای منو شامل میشه نمیتونم ریسک کنم و با خود اوبونتو درایو جدا کنم چون ممکنه تمام اطلاعاتم نابود بشه.

با این برنامه هم که گفتی بعید میدونم بشه کاری کرد چون پایه درایو های من درایو گسترش یافته هست و ازش جدا هم بکنی با همون فرمت جدا میشه واسه همین شناسایی نمیشه.ولی بازم اون برنامه رو میگیرم تست میکنم.

لینک به ارسال
علی جان داداش مشکل سر جدا کردن هارد نیست .هارد رو که با خود ویندوز هم جدا کردم .حتی قسمت جدا شده رو دلیت کردم بلکه اوبونتو بشناسه ولی نمیشناسه دلیلشم اینه که موقع نصب ویندوز 8 مثل ایکس پی اجازه ساخت 4 تا درایو نمیده و فقط دو تا درایو میشه ساخت و بقیه هارد رو با خود ویندوز تقسیم کردم حالا از منو بوت همه اون درایوها رو یکی میشناسه چون لاجیکال نیستند و اکستندد هستند یعنی از دید اوبونتو کلا دو تا درایو وجود داره.و چون اون درایو دوم همه درایوهای منو شامل میشه نمیتونم ریسک کنم و با خود اوبونتو درایو جدا کنم چون ممکنه تمام اطلاعاتم نابود بشه.

با این برنامه هم که گفتی بعید میدونم بشه کاری کرد چون پایه درایو های من درایو گسترش یافته هست و ازش جدا هم بکنی با همون فرمت جدا میشه واسه همین شناسایی نمیشه.ولی بازم اون برنامه رو میگیرم تست میکنم.

شهرام جان این برنامه اون قسمتی که جدا کردی رو باز از اول با هر فرمتی میخوای میتونی بسازی حتی میتونی با فرمت ex4

بساز که احتمال زیاد انوقت بشناسه این روش هم امتحا کن..

لینک به ارسال

داداش الان دارم همین برنامه رو تست میکنم .توی فرمتهاش که فقط فت 16 و 32 داره با ان تی اف اس .گفتم شاید بشه فرمت درایو رو از سیمپل به لوجیکال یا پرایمری تغییر داد که تو این برنامه هم اجازه چنین کاری نمیده و این گزینه ها خاموش هستند.حدس میزدم نشه چون کل پارتیشن دوم فرمتش سیمپله و این برنامه هم نمیتونه ماهیتشو عوض کنه چون بازم روی همون پارتیشن دوم که تقریبا کل هارد هست داره این درایو رو میسازه.

لینک به ارسال

سلام

بابا یکی به داد من برسه این اوبونتو منو دیونه کرد

دهن منو سرویس کرده هر سازی زده رقصیدم فکر کنم پر رو شده سگ پدرX-(

برای نصب این نکبت کلا هارد رو فرمت کردم ویندوز عوض کردم پرتیشن مکخصوص براش ساختم رفتم توی نصب روی اون پارتیشن کار نکرد و گزینه ها فعال نشدن.

برگشتم تو ویندوز پارتیشن رو پاک کردم و رفتم برای نصب پارتیشن رو میشناسه قسمت سواپ رو که میسازم به جای اینکه فضای باقی مونده رو بزنه فری تا بشه ext4 رو ساخت میزنه انیوزیبل غیر قابل استفاده و هیچ کاریش دیگه نمیشه کرد اگرم اول پارتیشن اصلی رو بسازی باز همین مشکل پیش میاد و سواپ رو نمیشه بسازی.

یکی به دادم برسه واویلا

لینک به ارسال
سلام

بابا یکی به داد من برسه این اوبونتو منو دیونه کرد

دهن منو سرویس کرده هر سازی زده رقصیدم فکر کنم پر رو شده سگ پدرX-(

برای نصب این نکبت کلا هارد رو فرمت کردم ویندوز عوض کردم پرتیشن مکخصوص براش ساختم رفتم توی نصب روی اون پارتیشن کار نکرد و گزینه ها فعال نشدن.

برگشتم تو ویندوز پارتیشن رو پاک کردم و رفتم برای نصب پارتیشن رو میشناسه قسمت سواپ رو که میسازم به جای اینکه فضای باقی مونده رو بزنه فری تا بشه ext4 رو ساخت میزنه انیوزیبل غیر قابل استفاده و هیچ کاریش دیگه نمیشه کرد اگرم اول پارتیشن اصلی رو بسازی باز همین مشکل پیش میاد و سواپ رو نمیشه بسازی.

یکی به دادم برسه واویلا

درود شهرام جان....

چقد پرت و ملا شدی تو =)) قاطی کردی واقعا=)) ...

ببین داداش کلا هاردتو پارتیشن بندی کن ... درایو c رو 80 گیگابایت کن....ویندوز سونت رو نصب کن ....بعد سی دی اوبونتو رو بذار اینبار با گزینه

1 install ubuntu alongside windows7 و مراحل بعدی را بپذیر...

به نظرم این راحتترین و بی دردسر ترین راهه اوبونتو اینجا 30 گیگ از حافظه درایو c رو به صورت خودکار جدا میکنه ...

لینک به ارسال

سلام شهرام جان

آموزش دوم هم قرار دادم یکم جزیات بیشتری توضیح داده .. اگه میتونی اونم یه نگاهی بنداز

شاید مشکل از هارد باشه ... بای هی هارد دیگه هم تست کردی یا این هارد نو هست ؟؟؟

لینک به ارسال

سلام علی جان

این هارد لپ تاپ هست و کلا یکساله من دارمش ولی مشکل از هارد نیست مطمئنم.اموزش دوم رو ندیدم کجا گذاشتی؟

مشکل اصلی توی نوع پارتیشن بندی هست.من کلا علاقه زیادی به تعداد پارتیشنهای زیاد دارم و ویندوز هم که محدودیت داره و ظاهرا اوبونتو هم همین محدودیت رو داره الان دارم روش کار میکنم ببینم چی میشه.

لینک به ارسال

سلام علیکم مجدد

واینبار برای اولین بار در نیای اوبونتو =))

اوبونتو نصب شد

والسلام:dddddd

لینک به ارسال
سلام علیکم مجدد

اوبونتو نصب شد

صلواتشو بلند بفرست ... دومی رو بلند تر ... سومی جلی تر :dddddd

داداش بگو مشکل کجا بود و چه طوری حلش کردی برای بقیه هم مطلع بشن

آموزشم توی پست اول اضافه شده =))

لینک به ارسال
سلام علیکم مجدد

اوبونتو نصب شد

:|:|

یا جلاالخالق شهرام بگو چجوری حلش کردییییییییییییی :-o

شب تو خوابم اومده بودی دیدم اوبونتو رو نصب کردی :-o خوابم دقیق دراومد...

لینک به ارسال

سلام

ایلیا جون داداش نمیشد این خوابتو دو سه شب قبل میدیدی؟دهن من سرویس شد تا این لامصبو نصبیدم.اخرشم بی همه چیز توی اون درایوی که براش در نظر گرفته بودم نصب نشد یه درایو دیگه رو به گند کشید تا نصب بشه فکر کنم لج کرده بود اما پوزشو زدم.:dddddd

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری