رفتن به مطلب
انجمن توسعه دهندگان موبایل

آموزش نصب لینوکس اوبونتو در کنار ویندوز 7 و 8

ارسال های توصیه شده

• مدیریت کل سایت
500 گیگ؟هارد لپ تاپ من کلا 500 گیگه:dddddd

داداش فایده نداره مشکل کار من از اینجا شروع میشه که ویندوز من 8 هست و موقع نصب اجازه ساخت یه درایو بیشتر نداد و مجبور شدم درایوهای دیگه رو اکستندد کنم واسه همینه که میاد بالا کلا دو تا درایو بیشتر نمیشناسه .دیشب روی سیستم خونه تست کردم چون درایوهای اون لوجیکال بود همه رو درست شناخت ولی چون سیستم خونه خیلی کند و مزخرفه نمیشه روش اوبونتو نصب کرد.

فعلا تنها راهم همون بوت از فلش یا سی دی هست چاره ای نیست چون اگر بخوام مجددا هارد رو پارتیشن کنم باید ویندوز عوض کنم و قید چند صد گیگ اطلاعات رو بزنم که فعلا مقدور نیست.

اون برنامه رو هم گیر میارم و اوبونتو رو میزنم روی فلش.

ممنون از راهنماییت داداش

درود شهرام جان...

یه هارد 500 گیگ خالی گیر بیار ...فایلات رو کپی کن رو اون...بعد اینکه کارت رو راه انداختی برش گردون....

با فلش نمیتونی کار کنی هزار تا مزخرفات داره....

موفق باشید و ماندگار

اگه این پست بهت کمک کرد دنبال دکمه تشکر نگرد . بجاش تو هم به جامعه آزادت کمک کن.

لینک ارسال
  • پاسخ 46
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

شهرام جان یکم از اون پولا خرج کن داداش شهر شما شهر حاجی هاست همه پول دارنا

:wwwww:xxx:dddddd

سه چیز رو هیچ وقت یادت نره

1- به همه نمی تونی کمک کنی

2- همه چیز رو نمی تونی عوض کنی

3-همه تو رو دوست نخواهند داشت

اسماعیل عطایی کچویی

چهارشنبه - ۲ اردیبهشت ۱۳۹۴

الأربعاء - ٣ رجب ١٤٣٦

Wednesday - 2015 22 April

لینک ارسال
درود شهرام جان...

یه هارد 500 گیگ خالی گیر بیار ...فایلات رو کپی کن رو اون...بعد اینکه کارت رو راه انداختی برش گردون....

با فلش نمیتونی کار کنی هزار تا مزخرفات داره....

موفق باشید و ماندگار

سلام ایلیا جان

داداش هارد هم گیر بیارم باز مکافاتیه چون یه سری برنامه هام توی درایو دی نصبه و فقط اطلاعاتم رو میتونم خارج کنم تازه بعد از اون باید ویندوز و برنامه ها و درایورها همه از اول نصب بشن حودش یه هفته کاره تازه اگر همه اون برنامه ها و درایورها رو گیر بیارم و یادم بیاد چی بودند چون ارشیو برنامه هام توی همون درایوی بود که پاک شد=((

شایدم اصلا درایو سی رو جا باز کردم کنار ویندوز نصب کنم چاره ای نیست وقتی ننه نیست باید با زن بابا ساخت.

شهرام جان یکم از اون پولا خرج کن داداش شهر شما شهر حاجی هاست همه پول دارنا

:wwwww:xxx:dddddd

اسماعیل جان شهر من شهر دعا همه حاجیاش ترمه قبا چیش به ما؟والا ما که صبح تا شب سگ دو میزنیم واسه یه لقمه نون برای زن و بچه .خدا رو شکر تا الان گشنمون نگذاشته ولی چیزی تهش نمیمونه برای پس انداز یا گسترش کار وگرنه اول از همه یکی دو تا باکس اضافه میکردم که کار از دستم نپره داداش.

لینک ارسال
  • مدیریت کل سایت
سلام ایلیا جان

داداش هارد هم گیر بیارم باز مکافاتیه چون یه سری برنامه هام توی درایو دی نصبه و فقط اطلاعاتم رو میتونم خارج کنم تازه بعد از اون باید ویندوز و برنامه ها و درایورها همه از اول نصب بشن حودش یه هفته کاره تازه اگر همه اون برنامه ها و درایورها رو گیر بیارم و یادم بیاد چی بودند چون ارشیو برنامه هام توی همون درایوی بود که پاک شد=((

شایدم اصلا درایو سی رو جا باز کردم کنار ویندوز نصب کنم چاره ای نیست وقتی ننه نیست باید با زن بابا ساخت.

اسماعیل جان شهر من شهر دعا همه حاجیاش ترمه قبا چیش به ما؟والا ما که صبح تا شب سگ دو میزنیم واسه یه لقمه نون برای زن و بچه .خدا رو شکر تا الان گشنمون نگذاشته ولی چیزی تهش نمیمونه برای پس انداز یا گسترش کار وگرنه اول از همه یکی دو تا باکس اضافه میکردم که کار از دستم نپره داداش.

شهرام جان تو بکاپ بگیر نصب درایور نیم ساعت بیشتر وقت نمیبره ....درایور با من قول میدم درایور تمامی برند رو برات بدم....

فوقش شب ساعت 2 یا 3 میخوابی =))=))=))

البته با در نظر گرفتن مشکلات کلی خودت اینا رو گفتم و راه کلی همینه:))

اگه این پست بهت کمک کرد دنبال دکمه تشکر نگرد . بجاش تو هم به جامعه آزادت کمک کن.

لینک ارسال

بی وجدان من الان 10 شبه زود تر از 3 نخوابیدم .شب جمعه تا صبح داشتم با این جریان دست و پنجه نرم میکردم اقتاب زده بود خوابیدم.

ببینم هارد بالا کسی داره لا اقل فایلهامو بک اپ بگیرم چون برنامه هام که همه پشم میشه.

لینک ارسال

ایلیااااااااااااااااااااااا چرا بکاپ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

داداش من مشکلت رو نفهمیدم الان چیه ؟ میخوای هارد رو جدا کنی با این نرم افزار امتحان کن

Partition Wizard Professional Edition

آسونه کار بهاش مشکلی داشتی بپرس ...

رفاقت کشکه و دوغ

لینک ارسال

علی جان داداش مشکل سر جدا کردن هارد نیست .هارد رو که با خود ویندوز هم جدا کردم .حتی قسمت جدا شده رو دلیت کردم بلکه اوبونتو بشناسه ولی نمیشناسه دلیلشم اینه که موقع نصب ویندوز 8 مثل ایکس پی اجازه ساخت 4 تا درایو نمیده و فقط دو تا درایو میشه ساخت و بقیه هارد رو با خود ویندوز تقسیم کردم حالا از منو بوت همه اون درایوها رو یکی میشناسه چون لاجیکال نیستند و اکستندد هستند یعنی از دید اوبونتو کلا دو تا درایو وجود داره.و چون اون درایو دوم همه درایوهای منو شامل میشه نمیتونم ریسک کنم و با خود اوبونتو درایو جدا کنم چون ممکنه تمام اطلاعاتم نابود بشه.

با این برنامه هم که گفتی بعید میدونم بشه کاری کرد چون پایه درایو های من درایو گسترش یافته هست و ازش جدا هم بکنی با همون فرمت جدا میشه واسه همین شناسایی نمیشه.ولی بازم اون برنامه رو میگیرم تست میکنم.

لینک ارسال
علی جان داداش مشکل سر جدا کردن هارد نیست .هارد رو که با خود ویندوز هم جدا کردم .حتی قسمت جدا شده رو دلیت کردم بلکه اوبونتو بشناسه ولی نمیشناسه دلیلشم اینه که موقع نصب ویندوز 8 مثل ایکس پی اجازه ساخت 4 تا درایو نمیده و فقط دو تا درایو میشه ساخت و بقیه هارد رو با خود ویندوز تقسیم کردم حالا از منو بوت همه اون درایوها رو یکی میشناسه چون لاجیکال نیستند و اکستندد هستند یعنی از دید اوبونتو کلا دو تا درایو وجود داره.و چون اون درایو دوم همه درایوهای منو شامل میشه نمیتونم ریسک کنم و با خود اوبونتو درایو جدا کنم چون ممکنه تمام اطلاعاتم نابود بشه.

با این برنامه هم که گفتی بعید میدونم بشه کاری کرد چون پایه درایو های من درایو گسترش یافته هست و ازش جدا هم بکنی با همون فرمت جدا میشه واسه همین شناسایی نمیشه.ولی بازم اون برنامه رو میگیرم تست میکنم.

شهرام جان این برنامه اون قسمتی که جدا کردی رو باز از اول با هر فرمتی میخوای میتونی بسازی حتی میتونی با فرمت ex4

بساز که احتمال زیاد انوقت بشناسه این روش هم امتحا کن..

لینک ارسال

داداش الان دارم همین برنامه رو تست میکنم .توی فرمتهاش که فقط فت 16 و 32 داره با ان تی اف اس .گفتم شاید بشه فرمت درایو رو از سیمپل به لوجیکال یا پرایمری تغییر داد که تو این برنامه هم اجازه چنین کاری نمیده و این گزینه ها خاموش هستند.حدس میزدم نشه چون کل پارتیشن دوم فرمتش سیمپله و این برنامه هم نمیتونه ماهیتشو عوض کنه چون بازم روی همون پارتیشن دوم که تقریبا کل هارد هست داره این درایو رو میسازه.

لینک ارسال

سلام

بابا یکی به داد من برسه این اوبونتو منو دیونه کرد

دهن منو سرویس کرده هر سازی زده رقصیدم فکر کنم پر رو شده سگ پدرX-(

برای نصب این نکبت کلا هارد رو فرمت کردم ویندوز عوض کردم پرتیشن مکخصوص براش ساختم رفتم توی نصب روی اون پارتیشن کار نکرد و گزینه ها فعال نشدن.

برگشتم تو ویندوز پارتیشن رو پاک کردم و رفتم برای نصب پارتیشن رو میشناسه قسمت سواپ رو که میسازم به جای اینکه فضای باقی مونده رو بزنه فری تا بشه ext4 رو ساخت میزنه انیوزیبل غیر قابل استفاده و هیچ کاریش دیگه نمیشه کرد اگرم اول پارتیشن اصلی رو بسازی باز همین مشکل پیش میاد و سواپ رو نمیشه بسازی.

یکی به دادم برسه واویلا

لینک ارسال

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

• اضافه کردن...