رفتن به مطلب
انجمن توسعه دهندگان موبایل

نحوه اضافه کردن اپ معمولی با دسترسی های سیستمی به سیستم عامل

ارسال های توصیه شده

? بسم الله الرحمن الرحیم

✋ سلام خدمت عزیزان

- یک سوال داشتم؛ ممنون میشم کمک کنید ؛ چون راه حل های زیادی داخل سایت ها هست و کمی بنده سردرگم شدم :

? بنده میخوام که یک اپلیکیشن ساده بتوانم درست کنم که داخلش دسترسی های سیستمی مثل برخی عملکردهای StatusBar که بصورت عادی داخل نرم افزارها امکانش نیست ایجاد کنم(برای مثال الان روشن خاموش کردن وای فای داخل اپ معمولی هم امکان پذیر هست ولی فعال کردن حالت پرواز امکان پذیر نیست و یکسری دسترسی ها که نیاز به write secure setting permission دارند) .

? درخواست بنده نوشتن اپ نیست(بنده چند سال است که برنامه نویس اندروید هستم) .. در واقع فقط خواستار توضیح راجع به نحوه تبدیل یک برنامه به یک برنامه سیستمی با این قابلیت ها هستم .

? بنده این کارها رو یک بار با حالت روت انجام دادم و تحقیقات زیادی هم راجع بهش کردم و حالت دوم انجام این کار که باید یک برنامه با کلید سیستم عامل کامپایل بشه رو بلد نیستم .

?مواردی که برای این کار قابل توجه هست :
۱- این کار بدون دسترسی روت انجام بشود.
۲- این کار رو میخوام روی گوشی های سری j سامسونگ انجام بدم.
۳- بنده میخوام اگر راهی به غیر از رام نبود؛ میخوام یک رام آفیشال با اپ خودم(که دسترسی های سیستمی داره) روی گوشی های سری جی به راحتی بدون روت و بصورت یک رام رسمی از طریق ریکاوری معمولی پیشفرض گوشی قابل نصب باشد.

در اینترنت روش های مختلفی گفته شده؛ اعم از روت کردن و تزریق اپ و آنروت کردن ؛ تزریق از طریق آپدیت سیستم عامل ؛ کامپایل رام و ساین شدن با کلید رام اصلی .

? ممنون از راهنمایی که میکنید.

? یا علی مدد

لینک ارسال
در 19 ساعت قبل، hossein_sys گفته است :

دوستان ... کسی نظری راجع به این مورد ندارد ؟

سلام دوست عزیز پیام داده بودید بنده ولی من چندین بار گفتم برنامه نویسی نمیکنم و زیاد اطلاع ندارم وگرنه اگر اطلاعی داشتم همونجا یه تحقیقی میکردم پاسختون رو میدادم ولی من باب نظر

از یکی از دوستان پرسیدم که تو کار آپ اندروید هست گفتند دسترسی میشه بهشون گفتم دسترسی در حد ویرایش برنامه های سیستم گفتم اطلاعی ندارم(اگر چیزی بهم گفت بهتون اطلاع میدم)

ولی سوال آخرتون یک رام که با ریکاوری رسمی نصب بشه رو خودتون نمیتونید درست کنید.چون نیاز به ساین وکلیدهای ساین شرکت داره که خصوصی و متعلق به شرکته(چند وقت پیش رام اندروید 8.0 برای سامسونگ بصورت OTA اومد که با ریکاوری رسمی خود گوشی نصب میشد ولی همین زیپو باز کنید و ببنید دیگه نمیتونید رایت کنید چون ساین سامسونگ از بین میره..نه فقط زیپ برای همه فایلها اعم از img هم صدق میکنه)

برای همین برای نصب زیپ نیاز به ریکاوری کاستوم هست

خیلی برنامه دیدم برای دسترسی به سیستم نیاز به روت دارند بدون روت نمیشه گاهی اوقات فقط در برخی موارد خاص برنامه هست سیستم رو بدون روت دستکاری میکنه

که میتونم بگم در زیر برنامه ای برای اعمال تم هست که اندروید 8 کار میکنه فقط تغییرات وسیعی هم توی سیستم اعمال میکنه

http://www.gsm-developers.com/?p=23010

که اونم یه دستور باید از سیستم داد..الانم که سیستم انکریپت شده یه تغییر میدی ریستارت میکنی میگه باید بزنی فرمت کنی انکریپ دستکاری شده بدبختی شده بخصوص سامسونگ

پس میتونم بگم برای سری J جدیدا تقریبا نمیشه الا انکریپت رو برداری که اونم ریکاوری کاستوم و همون روت میرسیم

دقت کنید در گوشیهای قدیمیتر ویرویس داشتیم مونکی تست و اینا زیاد بودن خودشون رو برنامه سیستمی میکردن ولی گوشیهای بودن با اندروید 4 معمولا و روت میشدن راحت با هر برنامه ای حالا چطور دقیقا این بدافزارها کار میکردن نمیدونم بگردید شاید فایلشون پیدا کنید بعد آنالیزش کنید( ولی روی گوشیهای جدید بخصوص سامسونگ اصلا ندیدم چنین ویروسهای بتونن کار کنند..میشه راحت پاکشون کرد

لینک ارسال
  • مدیریت کل سایت
در 19 ساعت قبل، hossein_sys گفته است :

دوستان ... کسی نظری راجع به این مورد ندارد ؟

دوست گرامی نوع طرح سوالتون رو تصحیح کنید هر کسی وارد این پست میشه فکر میکنه کانال تلگرامی هست و آموزش ارسال کردید و از دیدن سوالتون صرف نظر میکنه همینطور عنوان شما "سوال" نیست عنوان شما این معنی رو میده که داری آموزش میدید 

و اما در خصوص مشکلتون . اینکار فکر کنم امکانپذیر نیست زیرا اگر توجه کنید نرم افزار های (لانچر) با اینکه میتوانند تغییراتی در آیکون ها و... اعمال کنند اما در یوزر اینترفیس گوشی نمیتوانند تغییرات مهمی رو انجام بدن باز هم سوالتون رو در stackoverflow هم مطرح کنید 

در 13 ساعت قبل، ahmadnamdari گفته است :

اینجا کلا کسی جواب سوال نمیده

:Neutral_Face_Emoji_42x42:

اگه این پست بهت کمک کرد دنبال دکمه تشکر نگرد . بجاش تو هم به جامعه آزادت کمک کن.

لینک ارسال
در ۱ ساعت قبل، mohsen8 گفته است :

سلام دوست عزیز پیام داده بودید بنده ولی من چندین بار گفتم برنامه نویسی نمیکنم و زیاد اطلاع ندارم وگرنه اگر اطلاعی داشتم همونجا یه تحقیقی میکردم پاسختون رو میدادم ولی من باب نظر

از یکی از دوستان پرسیدم که تو کار آپ اندروید هست گفتند دسترسی میشه بهشون گفتم دسترسی در حد ویرایش برنامه های سیستم گفتم اطلاعی ندارم(اگر چیزی بهم گفت بهتون اطلاع میدم)

ولی سوال آخرتون یک رام که با ریکاوری رسمی نصب بشه رو خودتون نمیتونید درست کنید.چون نیاز به ساین وکلیدهای ساین شرکت داره که خصوصی و متعلق به شرکته(چند وقت پیش رام اندروید 8.0 برای سامسونگ بصورت OTA اومد که با ریکاوری رسمی خود گوشی نصب میشد ولی همین زیپو باز کنید و ببنید دیگه نمیتونید رایت کنید چون ساین سامسونگ از بین میره..نه فقط زیپ برای همه فایلها اعم از img هم صدق میکنه)

برای همین برای نصب زیپ نیاز به ریکاوری کاستوم هست

خیلی برنامه دیدم برای دسترسی به سیستم نیاز به روت دارند بدون روت نمیشه گاهی اوقات فقط در برخی موارد خاص برنامه هست سیستم رو بدون روت دستکاری میکنه

که میتونم بگم در زیر برنامه ای برای اعمال تم هست که اندروید 8 کار میکنه فقط تغییرات وسیعی هم توی سیستم اعمال میکنه

http://www.gsm-developers.com/?p=23010

که اونم یه دستور باید از سیستم داد..الانم که سیستم انکریپت شده یه تغییر میدی ریستارت میکنی میگه باید بزنی فرمت کنی انکریپ دستکاری شده بدبختی شده بخصوص سامسونگ

پس میتونم بگم برای سری J جدیدا تقریبا نمیشه الا انکریپت رو برداری که اونم ریکاوری کاستوم و همون روت میرسیم

دقت کنید در گوشیهای قدیمیتر ویرویس داشتیم مونکی تست و اینا زیاد بودن خودشون رو برنامه سیستمی میکردن ولی گوشیهای بودن با اندروید 4 معمولا و روت میشدن راحت با هر برنامه ای حالا چطور دقیقا این بدافزارها کار میکردن نمیدونم بگردید شاید فایلشون پیدا کنید بعد آنالیزش کنید( ولی روی گوشیهای جدید بخصوص سامسونگ اصلا ندیدم چنین ویروسهای بتونن کار کنند..میشه راحت پاکشون کرد

خیلی ممنون بابت پاسخ شما ... واقعا تشکر میکنم .

ولی با میشه بفرمایید که با کاستوم ریکاوری چطور میشه یه اپ رو روی رام کاستوم ساین کرد ؟ یا لینک آموزش قرار بدید ؟

لینک ارسال

دوست گرامی نوع طرح سوالتون رو تصحیح کنید هر کسی وارد این پست میشه فکر میکنه کانال تلگرامی هست و آموزش ارسال کردید و از دیدن سوالتون صرف نظر میکنه همینطور عنوان شما "سوال" نیست عنوان شما این معنی رو میده که داری آموزش میدید 

و اما در خصوص مشکلتون . اینکار فکر کنم امکانپذیر نیست زیرا اگر توجه کنید نرم افزار های (لانچر) با اینکه میتوانند تغییراتی در آیکون ها و... اعمال کنند اما در یوزر اینترفیس گوشی نمیتوانند تغییرات مهمی رو انجام بدن باز هم سوالتون رو در stackoverflow هم مطرح کنید 

خیلی ممنون از جواب شما ... لطف کردید .

لینک ارسال
در 20 دقیقه قبل، hossein_sys گفته است :

خیلی ممنون بابت پاسخ شما ... واقعا تشکر میکنم .

ولی با میشه بفرمایید که با کاستوم ریکاوری چطور میشه یه اپ رو روی رام کاستوم ساین کرد ؟ یا لینک آموزش قرار بدید ؟

برای کاستوم رام ساین نمیخواد بزارید با خود برنامه ها همین

البته الان دقیق نفرمودید میخوایید رام بسازیر اپ اضافش کنید یا یدونه اپ رو به رام اضافه کنید(کلا یک رام رو کمی دستکاری کنید از حالت رسمی به کاستوم درمیاد)

میتونید هم بصورت زیپ رایت کنید از ریکاوری کاستوم

یا خود برنامتون رو بصورت زیر دربیارید و فقط برنامه رو نصب کنید(آموزش ساخت فایل زیپ زیاد هست سایت)

لینک ارسال
در 28 دقیقه قبل، mohsen8 گفته است :

برای کاستوم رام ساین نمیخواد بزارید با خود برنامه ها همین

البته الان دقیق نفرمودید میخوایید رام بسازیر اپ اضافش کنید یا یدونه اپ رو به رام اضافه کنید(کلا یک رام رو کمی دستکاری کنید از حالت رسمی به کاستوم درمیاد)

میتونید هم بصورت زیپ رایت کنید از ریکاوری کاستوم

یا خود برنامتون رو بصورت زیر دربیارید و فقط برنامه رو نصب کنید(آموزش ساخت فایل زیپ زیاد هست سایت)

خیلی ممنون هستم که پاسخ بنده رو میدید :)

یه توضیح دقیق تر خدمت شما ارایه میکنم : شما فرض کنید که بنده یه برنامه سیستمی نوشتم که میخوام داخل فولدر syatem/app وقتی رام داره نصب میشه اونجا باشه و دسترسی های برنامه های سیستمی رو داشته باشه . یک عده میگن اگر بخوای مثل اونها عمل کنه باید با کلید پلتفرم ساین بشه و جواب های مختلفی دادن و منو کمی سردرگم کردن . حالا چطور میشه اون برنامه رو تزریق کرد ؟ میشه یه رام کاستوم پیدا کنم و فقط برنامه ام رو بزارم داخل فولدر برنامه های سیستمی یا نیاز هست سورس یک کاستوم رام رو پیدا کنم برنامه ام رو با کلید پلتفرم اون ساین کنم و کامپایل بشه ؟

یه سوال مهم دیگه ام اینه که اگر سورس رام خام سری جی سامسونگ رو بخوام چطور میشه پیدا کرد یا این سورس های باز سیانورژن و ای اس او پی روی اون کار میکنن ؟

ممنون از زحمتی که میکشید و بنده رو راهنمایی میکنید ...

لینک ارسال
در در 17 اردیبهشت 1397 در 10:31، ILYA20 گفته است :

:Neutral_Face_Emoji_42x42:

تعجب نداره،شما میگین که کمک میکنین ولی من بالای ۱۰ تا سوال پرسیدم و هیچ جواب درست حسابی ندادین بهم و کلا بیخیال شدم 

یه سری آموزشم قرار بود بدین که اونم بیخیال شدین

اپلا خوب بودین درست جواب میدادین ولی الان دیگه هیچ راهنمایی و کمک درست حسابی نمیشه

با وجود اینکه میدونم بن میکنین ولی انتقادم رو کردم

لینک ارسال

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

• اضافه کردن...