رفتن به مطلب
انجمن توسعه دهندگان موبایل

یک نکته در مورد آیکلود گوشی های روشن و خرید آیفون کارکرده

amir gsm

ارسال های توصیه شده

با درود خدمت عزیزان

تقریبا اکثر همکاران اسم حذف آیکلود گوشی های روشن رو شنیدن

چند روز پیش یکی از همکاران با خرید ی آیفون کار کرده که هنگام خرید چک کرده بود و قسمت آیکلود خالی بود ولی بعد از مدتی ریست کرده بود و گوشی روی درخواست اپل آیدی و پسورد گیر کرده بود که باعث تاوان شده بود لازم دونستم در این مورد توضیحی بدم تا خدایی ناکرده همکاران دیگر در این مورد تاوان ندهند.(ضمن اینکه وضعیت گوشی دوستمون تو سرور آیکلود بصورت lost بود که بدلیل بصرفه نبودن و نسبتا مدل پایین بودن گوشی رو اوراق کردن)

کلا حذف آیکلود گوشی هایی که وارد منو میشند به دو شکل هست

روش اول که بصورت دائمی میتونید id رو از روی گوشی و سرور حذف کنید :

زمانی هست که پسورد اپل ایدی بعد از ست شدن روی آیکلود عوض نشده و فقط فراموش شده که امکان بازیابی توسط اطلاعات پشتیبان هم نیست.این موقع میشه پسورد رو از فایلای سیستمی گوشی در آورد که توسط بنده هم چند بار تست شده.

روش دوم که فقط از روی گوشی id رو حذف میکنه و از روی سرور حذف نمیکنه:

برای گوشیهای که بعد از ست اپل آیدی روی آیکلود پسورد اپل آیدی توسط سازنده و یا به هر دلیلی عوض شده.و حتی اگر به روش اول که عرض کردم پسورد رو از فایلای سیستمی دستگاه بیرون بکشید جوابگو نخواهد بود چون اولین پسورد رو نشون میده

در این موقع با نرم افزار و متد دیگری میشه id رو از آیکلود حذف کرد که فقط از روی گوشی حذف میشه

یعنی شما چک میکنید قسمت آیکلود دستگاه خالیه ولی تو سرور find my iphone بصورت On هست.

پس حتما هنگام خرید گوشی کارکرده با با وجود خالی بودن آیکلود دیوایس از سرور چک کنید تا مطمئن باشید find my iphone : off هست.

مورد دیگر هم در مورد آنلاک شبکه

یک سری از گوشیها نیز با سرویس های موقت یا اصطلاحا worldwide unlock آنلاک شده اند که بعد از مدتی مجددا لاک شده که معمولا بعد ریست و یا ریستور اتفاق میفتد در این مورد هم اگر سرویس رایگانی برای مشخص شدن اینکه آیا گوشی به این شکل آنلاک شده یا خیر پیدا کنم قرار میدم.

لینک ارسال

بله به شخصه شاهد این قضیه بودم که برا همکار بوجود اومده

سایتای آنلاینی هست که میتونید از رو سریال چک کنید:

Check IMEI iPhone FREE

iPhoneIMEI.info :: Free iPhone Unlock Checker

لینک ارسال
  • 1 ماه بعد...

با سلام و خسته نباشید

ایفون 7 مشتری اورده که رمز اپل ایدیش رو فراموش کرده و کارت هم گم کرده رمز هم عوض نکردن اقا امیر (amir gsm) توی توضیحاتش گفنه بود ک میشه از طریق فایل های سیستمی بازیابی کردم میخواستم اگه امکانش هست راهنماییی کنند مرسی

لینک ارسال

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

• اضافه کردن...