رفتن به مطلب
انجمن توسعه دهندگان موبایل

تعمیرکار موفق (بخش یک) ::. موقعیت مغازه

ILYA20

ارسال های توصیه شده

• مدیریت کل سایت

با سلام و درود خدمت دوستان محترم

با توجه به اینکه حجم انبوهی از پیغام ها برای بنده در مورد اینکه چطور یک تعمیرکار موفق شوند در خصوصی و شبکه های مجازی ارایه میشه تصمیم گرفتم در چندین بخش بخش طبق تجربه خودم مطلب رو ارایه بدم تا مورد استفاده عزیزان قرار بگیرد

تو این بازار وحشی اگر بره باشی گرگ ها تو را میبلعند مهم نیست چقدر حرفه ای هستی !

خب سعی میکنیم از زیربنای کار شروع کنیم تا به ریزترین موارد بپردازیم در این بخش نیز به استارتی ترین کار یعنی موقعیت مکانی مغازه میپردازم.

فرض بر این اینکه شما یک تعمیرکار حرفه ای هستید و نبوغ بالایی دارید همینطور مغازه شما در یک بازارچه در انتها یا زیر زمین آن بازارچه قرار داره از نظر بنده هر چقدر حرفه ای باشید باز نمیتوانید اونطور که میخواید راضی و موفق باشید به دلایل زیر :

1. اکثر خانم ها ترجیح میدهند موبایل خود را در جای دسترس تعمیر کند.(به دلایل حفظ امنیت عابروی خودشان )
  2. همه مردم با همه تعمیرکار ها آشنایی ندارند و ممکنه شما را نیز نشناسند و کارشان را به یک ناشی که دم دست است بسپارند.
  3. مردم عقلشان به چشمان است و ممکنه نزدیکترین مغازه که تبلیغ ویترینی و ... دارند مخ مخاطب را بزند حتی اگر ناشی باشد.

موارد بالا فکر کنم موارد کافی و قانع کننده ای باشه در خصوص تاثیر موقعیت مغازه در کسب و کار شما ...

در صورتی که موقعیت مغازه خوبی نداشته باشید هر چقدر حرفه ای باشید نمیتوانید به درآمد ماکسیموم و شهرت خوب برسید. ناشی ها دست خودشون رو در مغازه با موقعیت مناسب روان میکنند و هر چند خرابکاری حرفه ای تر می شوند.

بعضیا اعتقاد دارند اگه صنعت گر باشی هر جا اقدام به فعالیت کنی نانت تو روغنه... ولی بنده یک دیدگاه منفی در مورد شغل تعمیرکار با این مثل دارم زیرا عصر قدیم گذشته که مردم باهم ارتباط داشتند و سراغ صنعت گر رو میگرفتند الا همه کارهای مردم سکرت و خصوصی هست و ترجیح میدهند به چشمشون باور کنند تا به گوششون.

پس در صورتی که موقعیت مغازه خوبی ندارید بفکر کوچ به موقعیت بهتر باشید. :u_1f496:

در صورت استقبال در بخش های دیگر به بقیه موارد پرداخته میشود.

موفق باشید

اگه این پست بهت کمک کرد دنبال دکمه تشکر نگرد . بجاش تو هم به جامعه آزادت کمک کن.

لینک ارسال

با دوست عزیزم ایلیا جان موافقم...

ولی در تکمیل فرمایشات ایشون باید اضافه کرد که موقعیت خوب مغازه یکی از چهار ستون لازم هست و ستون دوم علم و تخصص و آپدیت بودن تعمیرکار است و ستون سوم اخلاق در کار است و ستون چهارم نیز اخلاق در کار است...

البته نظر شخصی حقیر أین هست...

لینک ارسال
  • مدیریت کل سایت
با دوست عزیزم ایلیا جان موافقم...

ولی در تکمیل فرمایشات ایشون باید اضافه کرد که موقعیت خوب مغازه یکی از چهار ستون لازم هست و ستون دوم علم و تخصص و آپدیت بودن تعمیرکار است و ستون سوم اخلاق در کار است و ستون چهارم نیز اخلاق در کار است...

البته نظر شخصی حقیر أین هست...

درسته.

جی اس ام دولوپرز یک مرجع هست و این موضوع رو کم داشتیم که انشاالله تکمیلش میکنم . اینجور موارد بعضی اوقات بهتر از هر موضوعی به کاربر کمک میکنه. و متاسفانه تو هیچ سایتی به چنین موضوعات مهمی پرداخته نشده

در نظر دارم در بقیه پست ها به یکا یک این موضوع بپردازیم ولی میخوام از استارت تا حرفه ای جلو بریم.

سپاس :u_e032:

اگه این پست بهت کمک کرد دنبال دکمه تشکر نگرد . بجاش تو هم به جامعه آزادت کمک کن.

لینک ارسال
درسته.

جی اس ام دولوپرز یک مرجع هست و این موضوع رو کم داشتیم که انشاالله تکمیلش میکنم . اینجور موارد بعضی اوقات بهتر از هر موضوعی به کاربر کمک میکنه. و متاسفانه تو هیچ سایتی به چنین موضوعات مهمی پرداخته نشده

در نظر دارم در بقیه پست ها به یکا یک این موضوع بپردازیم ولی میخوام از استارت تا حرفه ای جلو بریم.

سپاس :u_e032:

امیددارم با تلاش های شما و عزیزانی که وفادار به جی اس ام دولوپر هستند انجمن،قدرتمندتر و صمیمی تر پیش بره...

لینک ارسال

سلام 100% با حرفا تون موافقم

90٪ تعمیر کار های شهر ما ناشی هستند

مثلا برای تعویض ال سی دی چسب قطره ای میریزن روی ال سی دی یا برای تعویض سوکت شارژ بعد تعمیر دوامش یک ماه است

ممنون

لینک ارسال

موقعیت مغازه که اولین اصل حساب میشه که باید یک جایی پر رفت و آمد باشه و ظاهر مغازه از بیرون با تبلیغاتش و کامل بودن یک مغازه فروش نرم و سخت همه با هم کامل

لینک ارسال

بندده تو گزینه هایی ک اقا ایلیا گفتن موقعیت خوب رو ندارم اما تا جایی ک تونستم خواستم تو کاری ک میکنم اطلاعاتم بروز باشه و برخوردم با مشتری خوب باشه برا همین هم الان مشتری خوبی دارم اما گفته اقا ایلیا درسته مردم دوس دارن کارشون تو دیدشون انجام بشه و. اینجوری مطمینتر و راضیتر هستن

هفت سالی می شد که راه نرفته بودم. پزشک پرسید : این چوب ها چیست ؟ گفتم : فلجم.

گفت : آنچه تو را فلج کرده . همین چوب هاست. سینه خیز . چهار دست و پا . قدم بردار و بیفت.

چوب های زیبایم را گرفت . پشتم شکست و در آتش سوزاند.

حالا من راه می روم … اما هنوز هم وقتی به چوبی نگاه می کنم . تا ساعت ها . بی رمقم

5teamgsm 

لینک ارسال

با سلام و درود خدمت دوستان محترم

با توجه به اینکه حجم انبوهی از پیغام ها برای بنده در مورد اینکه چطور یک تعمیرکار موفق شوند در خصوصی و شبکه های مجازی ارایه میشه تصمیم گرفتم در چندین بخش بخش طبق تجربه خودم مطلب رو ارایه بدم تا مورد استفاده عزیزان قرار بگیرد

تو این بازار وحشی اگر بره باشی گرگ ها تو را میبلعند مهم نیست چقدر حرفه ای هستی !

خب سعی میکنیم از زیربنای کار شروع کنیم تا به ریزترین موارد بپردازیم در این بخش نیز به استارتی ترین کار یعنی موقعیت مکانی مغازه میپردازم.

فرض بر این اینکه شما یک تعمیرکار حرفه ای هستید و نبوغ بالایی دارید همینطور مغازه شما در یک بازارچه در انتها یا زیر زمین آن بازارچه قرار داره از نظر بنده هر چقدر حرفه ای باشید باز نمیتوانید اونطور که میخواید راضی و موفق باشید به دلایل زیر :

1. اکثر خانم ها ترجیح میدهند موبایل خود را در جای دسترس تعمیر کند.(به دلایل حفظ امنیت عابروی خودشان )
  2. همه مردم با همه تعمیرکار ها آشنایی ندارند و ممکنه شما را نیز نشناسند و کارشان را به یک ناشی که دم دست است بسپارند.
  3. مردم عقلشان به چشمان است و ممکنه نزدیکترین مغازه که تبلیغ ویترینی و ... دارند مخ مخاطب را بزند حتی اگر ناشی باشد.

موارد بالا فکر کنم موارد کافی و قانع کننده ای باشه در خصوص تاثیر موقعیت مغازه در کسب و کار شما ...

در صورتی که موقعیت مغازه خوبی نداشته باشید هر چقدر حرفه ای باشید نمیتوانید به درآمد ماکسیموم و شهرت خوب برسید. ناشی ها دست خودشون رو در مغازه با موقعیت مناسب روان میکنند و هر چند خرابکاری حرفه ای تر می شوند.

بعضیا اعتقاد دارند اگه صنعت گر باشی هر جا اقدام به فعالیت کنی نانت تو روغنه... ولی بنده یک دیدگاه منفی در مورد شغل تعمیرکار با این مثل دارم زیرا عصر قدیم گذشته که مردم باهم ارتباط داشتند و سراغ صنعت گر رو میگرفتند الا همه کارهای مردم سکرت و خصوصی هست و ترجیح میدهند به چشمشون باور کنند تا به گوششون.

پس در صورتی که موقعیت مغازه خوبی ندارید بفکر کوچ به موقعیت بهتر باشید. :u_1f496:

در صورت استقبال در بخش های دیگر به بقیه موارد پرداخته میشود.

موفق باشید

منم کاملا موافقم

این نکته ام برای من خیلی پیش اومده که داشتن گوشی های جدید و بروز به تعداد بالا در ویترین خیلی تاثیر هم در جذب مشتری داره هم در فروش زیاد و به این واسته تعمیرات زیادی هم براتون میاد

من بر این باورم هر جا ک هستین سعی کنین ویترین قویی داشته باشید و همیشه پر از گوشی باشه خیلی در موفقیتتون تاثیر داره

لینک ارسال

بهترین جا هم که باشی با بهترین کیفیت جا و با سابقه خوب - کارتم بد نباشه 4 تا سایت و انجمن وقتی هرچی رو به اشتراک بزارن نتیجش میشه مثل من که برای این شغل تلاش کردم و بقیه که تلاش نکردن با قیمت پایین تر مشتری رو میگیرن و نتیجش میشه امثال این سایت ها که اومدن به همه نون بدن عوضش نون رو از دهن کسایی گرفتن که با کلی تلاش و زحمت و شب نخوابیدن به اینجا رسیدن و نون گیر یه عده مفت خور اومد که زیر قیمت صنف کار میکنند و Frp رو 20 میگیرن

اینه نتیجه یک جانبه فکر کردن و آدم خودشو حق عقل کل ببنه است

رفاقت کشکه و دوغ

لینک ارسال

تنها راهش اینه که سخت افزار خودتو قوی کنی. الان همه میرن یه دوره نرم افزار یه ماه میبینن و بعدش راحت ترمیم سریال و ... میکنن. ولی همون آدم میره دوره سخت افزار بعد سه ماه هنوز بلد نیست هویه رو درست دستش بگیره

لینک ارسال
  • ILYA20 موضوع را غیرمهم کرد

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

• اضافه کردن...