رفتن به مطلب
ILYA20

تعمیرکار موفق (بخش یک) ::. موقعیت مغازه

پست های پیشنهاد شده

با سلام و درود خدمت دوستان محترم

با توجه به اینکه حجم انبوهی از پیغام ها برای بنده در مورد اینکه چطور یک تعمیرکار موفق شوند در خصوصی و شبکه های مجازی ارایه میشه تصمیم گرفتم در چندین بخش بخش طبق تجربه خودم مطلب رو ارایه بدم تا مورد استفاده عزیزان قرار بگیرد

تو این بازار وحشی اگر بره باشی گرگ ها تو را میبلعند مهم نیست چقدر حرفه ای هستی !

خب سعی میکنیم از زیربنای کار شروع کنیم تا به ریزترین موارد بپردازیم در این بخش نیز به استارتی ترین کار یعنی موقعیت مکانی مغازه میپردازم.

فرض بر این اینکه شما یک تعمیرکار حرفه ای هستید و نبوغ بالایی دارید همینطور مغازه شما در یک بازارچه در انتها یا زیر زمین آن بازارچه قرار داره از نظر بنده هر چقدر حرفه ای باشید باز نمیتوانید اونطور که میخواید راضی و موفق باشید به دلایل زیر :

1. اکثر خانم ها ترجیح میدهند موبایل خود را در جای دسترس تعمیر کند.(به دلایل حفظ امنیت عابروی خودشان )
  2. همه مردم با همه تعمیرکار ها آشنایی ندارند و ممکنه شما را نیز نشناسند و کارشان را به یک ناشی که دم دست است بسپارند.
  3. مردم عقلشان به چشمان است و ممکنه نزدیکترین مغازه که تبلیغ ویترینی و ... دارند مخ مخاطب را بزند حتی اگر ناشی باشد.

موارد بالا فکر کنم موارد کافی و قانع کننده ای باشه در خصوص تاثیر موقعیت مغازه در کسب و کار شما ...

در صورتی که موقعیت مغازه خوبی نداشته باشید هر چقدر حرفه ای باشید نمیتوانید به درآمد ماکسیموم و شهرت خوب برسید. ناشی ها دست خودشون رو در مغازه با موقعیت مناسب روان میکنند و هر چند خرابکاری حرفه ای تر می شوند.

بعضیا اعتقاد دارند اگه صنعت گر باشی هر جا اقدام به فعالیت کنی نانت تو روغنه... ولی بنده یک دیدگاه منفی در مورد شغل تعمیرکار با این مثل دارم زیرا عصر قدیم گذشته که مردم باهم ارتباط داشتند و سراغ صنعت گر رو میگرفتند الا همه کارهای مردم سکرت و خصوصی هست و ترجیح میدهند به چشمشون باور کنند تا به گوششون.

پس در صورتی که موقعیت مغازه خوبی ندارید بفکر کوچ به موقعیت بهتر باشید. :u_1f496:

در صورت استقبال در بخش های دیگر به بقیه موارد پرداخته میشود.

موفق باشید

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

با دوست عزیزم ایلیا جان موافقم...

ولی در تکمیل فرمایشات ایشون باید اضافه کرد که موقعیت خوب مغازه یکی از چهار ستون لازم هست و ستون دوم علم و تخصص و آپدیت بودن تعمیرکار است و ستون سوم اخلاق در کار است و ستون چهارم نیز اخلاق در کار است...

البته نظر شخصی حقیر أین هست...

لینک به ارسال
با دوست عزیزم ایلیا جان موافقم...

ولی در تکمیل فرمایشات ایشون باید اضافه کرد که موقعیت خوب مغازه یکی از چهار ستون لازم هست و ستون دوم علم و تخصص و آپدیت بودن تعمیرکار است و ستون سوم اخلاق در کار است و ستون چهارم نیز اخلاق در کار است...

البته نظر شخصی حقیر أین هست...

درسته.

جی اس ام دولوپرز یک مرجع هست و این موضوع رو کم داشتیم که انشاالله تکمیلش میکنم . اینجور موارد بعضی اوقات بهتر از هر موضوعی به کاربر کمک میکنه. و متاسفانه تو هیچ سایتی به چنین موضوعات مهمی پرداخته نشده

در نظر دارم در بقیه پست ها به یکا یک این موضوع بپردازیم ولی میخوام از استارت تا حرفه ای جلو بریم.

سپاس :u_e032:

لینک به ارسال
درسته.

جی اس ام دولوپرز یک مرجع هست و این موضوع رو کم داشتیم که انشاالله تکمیلش میکنم . اینجور موارد بعضی اوقات بهتر از هر موضوعی به کاربر کمک میکنه. و متاسفانه تو هیچ سایتی به چنین موضوعات مهمی پرداخته نشده

در نظر دارم در بقیه پست ها به یکا یک این موضوع بپردازیم ولی میخوام از استارت تا حرفه ای جلو بریم.

سپاس :u_e032:

امیددارم با تلاش های شما و عزیزانی که وفادار به جی اس ام دولوپر هستند انجمن،قدرتمندتر و صمیمی تر پیش بره...

لینک به ارسال

سلام 100% با حرفا تون موافقم

90٪ تعمیر کار های شهر ما ناشی هستند

مثلا برای تعویض ال سی دی چسب قطره ای میریزن روی ال سی دی یا برای تعویض سوکت شارژ بعد تعمیر دوامش یک ماه است

ممنون

لینک به ارسال

موقعیت مغازه که اولین اصل حساب میشه که باید یک جایی پر رفت و آمد باشه و ظاهر مغازه از بیرون با تبلیغاتش و کامل بودن یک مغازه فروش نرم و سخت همه با هم کامل

لینک به ارسال

بندده تو گزینه هایی ک اقا ایلیا گفتن موقعیت خوب رو ندارم اما تا جایی ک تونستم خواستم تو کاری ک میکنم اطلاعاتم بروز باشه و برخوردم با مشتری خوب باشه برا همین هم الان مشتری خوبی دارم اما گفته اقا ایلیا درسته مردم دوس دارن کارشون تو دیدشون انجام بشه و. اینجوری مطمینتر و راضیتر هستن

لینک به ارسال

با سلام و درود خدمت دوستان محترم

با توجه به اینکه حجم انبوهی از پیغام ها برای بنده در مورد اینکه چطور یک تعمیرکار موفق شوند در خصوصی و شبکه های مجازی ارایه میشه تصمیم گرفتم در چندین بخش بخش طبق تجربه خودم مطلب رو ارایه بدم تا مورد استفاده عزیزان قرار بگیرد

تو این بازار وحشی اگر بره باشی گرگ ها تو را میبلعند مهم نیست چقدر حرفه ای هستی !

خب سعی میکنیم از زیربنای کار شروع کنیم تا به ریزترین موارد بپردازیم در این بخش نیز به استارتی ترین کار یعنی موقعیت مکانی مغازه میپردازم.

فرض بر این اینکه شما یک تعمیرکار حرفه ای هستید و نبوغ بالایی دارید همینطور مغازه شما در یک بازارچه در انتها یا زیر زمین آن بازارچه قرار داره از نظر بنده هر چقدر حرفه ای باشید باز نمیتوانید اونطور که میخواید راضی و موفق باشید به دلایل زیر :

1. اکثر خانم ها ترجیح میدهند موبایل خود را در جای دسترس تعمیر کند.(به دلایل حفظ امنیت عابروی خودشان )
  2. همه مردم با همه تعمیرکار ها آشنایی ندارند و ممکنه شما را نیز نشناسند و کارشان را به یک ناشی که دم دست است بسپارند.
  3. مردم عقلشان به چشمان است و ممکنه نزدیکترین مغازه که تبلیغ ویترینی و ... دارند مخ مخاطب را بزند حتی اگر ناشی باشد.

موارد بالا فکر کنم موارد کافی و قانع کننده ای باشه در خصوص تاثیر موقعیت مغازه در کسب و کار شما ...

در صورتی که موقعیت مغازه خوبی نداشته باشید هر چقدر حرفه ای باشید نمیتوانید به درآمد ماکسیموم و شهرت خوب برسید. ناشی ها دست خودشون رو در مغازه با موقعیت مناسب روان میکنند و هر چند خرابکاری حرفه ای تر می شوند.

بعضیا اعتقاد دارند اگه صنعت گر باشی هر جا اقدام به فعالیت کنی نانت تو روغنه... ولی بنده یک دیدگاه منفی در مورد شغل تعمیرکار با این مثل دارم زیرا عصر قدیم گذشته که مردم باهم ارتباط داشتند و سراغ صنعت گر رو میگرفتند الا همه کارهای مردم سکرت و خصوصی هست و ترجیح میدهند به چشمشون باور کنند تا به گوششون.

پس در صورتی که موقعیت مغازه خوبی ندارید بفکر کوچ به موقعیت بهتر باشید. :u_1f496:

در صورت استقبال در بخش های دیگر به بقیه موارد پرداخته میشود.

موفق باشید

منم کاملا موافقم

این نکته ام برای من خیلی پیش اومده که داشتن گوشی های جدید و بروز به تعداد بالا در ویترین خیلی تاثیر هم در جذب مشتری داره هم در فروش زیاد و به این واسته تعمیرات زیادی هم براتون میاد

من بر این باورم هر جا ک هستین سعی کنین ویترین قویی داشته باشید و همیشه پر از گوشی باشه خیلی در موفقیتتون تاثیر داره

لینک به ارسال

بهترین جا هم که باشی با بهترین کیفیت جا و با سابقه خوب - کارتم بد نباشه 4 تا سایت و انجمن وقتی هرچی رو به اشتراک بزارن نتیجش میشه مثل من که برای این شغل تلاش کردم و بقیه که تلاش نکردن با قیمت پایین تر مشتری رو میگیرن و نتیجش میشه امثال این سایت ها که اومدن به همه نون بدن عوضش نون رو از دهن کسایی گرفتن که با کلی تلاش و زحمت و شب نخوابیدن به اینجا رسیدن و نون گیر یه عده مفت خور اومد که زیر قیمت صنف کار میکنند و Frp رو 20 میگیرن

اینه نتیجه یک جانبه فکر کردن و آدم خودشو حق عقل کل ببنه است

لینک به ارسال
بهترین جا هم که باشی با بهترین کیفیت جا و با سابقه خوب - کارتم بد نباشه 4 تا سایت و انجمن وقتی هرچی رو به اشتراک بزارن نتیجش میشه مثل من که برای این شغل تلاش کردم و بقیه که تلاش نکردن با قیمت پایین تر مشتری رو میگیرن و نتیجش میشه امثال این سایت ها که اومدن به همه نون بدن عوضش نون رو از دهن کسایی گرفتن که با کلی تلاش و زحمت و شب نخوابیدن به اینجا رسیدن و نون گیر یه عده مفت خور اومد که زیر قیمت صنف کار میکنند و Frp رو 20 میگیرن

اینه نتیجه یک جانبه فکر کردن و آدم خودشو حق عقل کل ببنه است

.

دوست عزیز شما از جای دیگه پر هستید و چرا میایید اینجا خالی میکنید ؟

برای چندمین بار هست که به شما اخطار ثبت کردیم که دست از اینکاراتون بردارید به دلیل سابقه فعالیتتون در این انجمن کاری با شما نداشتم ولی در مقابل گستاخی شما صبر ما هم حدی داره .

در جوابتون باید بگم این مرجع برای همه هست همه کسانی که به کمک نیاز دارند ما مثل شما نرفتیم وبلاگ بزنیم و آموزش ها و فایل هایی که از جای دیگه گرداوری شده بفروشیم قرار نیست به بهانه سابقه دار بودنمان اعظای جدید این صنف رو تیغ بزنیم.

شما قانون فضای مجازی رو بلد نیستید پس توصیه میکنم یکمی بروز باشید تو این اوضاع خراب مردم همه بفکر پایین آوردن قیمت کارشون برای جذب مشتری هست آموزش ها رو چه پولی بخرن چه رایگان هیچ تاثیری در قیمت کارشون ندارد.

ضمنا لطفا هی نیایید از این حرف های بی هوده بزنید زیرا مرجع ما انقدر عابرومند و اثبات شده است که با اینجور حرفا تخریب نمیشه.

یوزر شما هم به لیست تحریم شدگان اضافه شد

موفق باشید

لینک به ارسال

تنها راهش اینه که سخت افزار خودتو قوی کنی. الان همه میرن یه دوره نرم افزار یه ماه میبینن و بعدش راحت ترمیم سریال و ... میکنن. ولی همون آدم میره دوره سخت افزار بعد سه ماه هنوز بلد نیست هویه رو درست دستش بگیره

لینک به ارسال

با سلام

به طور کلی در ایران، موقعیت مغازه مهمترین فاکتور تو کاسبی محسوب میشه. در نتیجه همه دنبال اینن که محل کسب و کارشون یه جای خوب و پر رفت و آمد باشه. اما مشکلی که هست اگه مغازه از خودتون نباشه، اجاره سنگینی بابت مغازه باید بدید. پس اگه طرف مدتی کار نکرده باشه و همون اول کار بره یه جای با درآمد بالا بگیره ممکنه دچار مشکل بشه خصوصا اگه اطراف اش مغازه های قدیمی تری هم باشه. پس بهتره اگه می خواید تازه شروع کنید، اول بررسی کنید، دخل و خرج مغازه به هم میخوره یا نه؟ بعد محل مدنظرتون رو انتخاب کنید.

اما اگه محل کسب تون زیاد هم خوب نبود، میتونید با کار و اخلاق خوب و همچنین صبر و حوصله فراوان بعد مدتی مشتری جمع کنید، اما باید صبر کنید. شایدم از جیب بذارید اما راهش همینه. عجله کنی که یه شب راه چند ساله را برید، جور درنمی آید و سرخورده می شید.

لینک به ارسال

سلام

منم با نظر استارتر موافقم

وقتی یه دستگاه میاد دستت که قبلا جایه دیگه ای بوده و کلی روش مهندسی کردن میفهمی بعضی وقتا واقعا به کار خودت ایمان میاری

جدی خیلی مهمه دوباره دستگاهی که خودتون تعمیر کردید بیاد دستتون چه نظری در مورد کارتون دارید

پس وجدانمونو قاضی کنیم و حرفه ای نه با انصاف کار کنیم

ابزار خوبه یه تعمیر کار داشته باشه

اما مهمترین بخش کار ما اینه که با کمترین ابزار بهترین بازدهیرو تو کار خودمون داشته باشیم

حالا بستگی به موقعیت و تعداد مشتری داره

وقتی برخورد خوب کار خوب داشته باشید همیشه مشتری دارید

حتی اگه مشتریتون بره هرجا بره باز برمیگرده

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری