رفتن به مطلب
انجمن توسعه دهندگان موبایل

نحوه بدست آوردن نسخه bit فایل system.img و cache.img برای ریپک صحیح رام بدون خطا

ارسال های توصیه شده

• مدیریت کل سایت

با سلام و درود خدمت دوستان محترم .

امروز نیز در خدمتتان هستیم با آموزش نحوه بدست آوردن bit فایل system.img و cache.img برای ریپک بدون مشکل (برای اولین بار از جی اس ام دولوپرز)

خب دوستان همانطوری که در آموزش های قبلی خدمتتون عرض کردیم رامهای سامسونگ به صورت چند بایتی ارایه میشوند. ممکن است رام شما 32 بیتی باشه و یا 28 بیتی .

حالا ما وقتی استخراج میکنیم رام رو قطعا متوجه نمیشویم که بیت رام چی بوده و باید مدام با انواع روش ها ریپک کنیم و موقع رایت انواع خطاها روبرو بشیم تا یک نوع از ریپکمون میگیره که اینکار خارج از حرفه ای بودن توسعه دهنده هست و خسته کننده میشه.

در این آموزش یاد خواهید گرفت چطور میشه نسخه bit فایل را تشخیص داد.

قوانین:

• ارسال سوال و بحث فقط در خصوص این تایپک آزاد است
  • کپی برداری بدون ذکر منبع ، بدون درج شده آدرس سایت و نام نویسنده خلاف قوانین سایت بوده و مورد پسند ما نیست
  • در صورتی که این پست بهتون کمک کرد دنبال دکمه تشکر نگردید بجاش شما هم تجربیاتتون رو با کاربران در این سایت به اشتراک بگذارید.

نیازمندی ها:

نحوه پیداکردن bit فایل:

1. هکز ادیت قرار داده شده را دانلود کرده سپس نصب کنید .
  2. فایل cache.img یا system.img را از رام دلخواه استخراج کنید.
  3. روی فایل cache.img یا system.img کلیک راست کنید و گذینه openWith hexedit رو انتخاب کنید.
  4. سپس به خط 08 مراجعه کرده روی علامت تعیین شده راست کلیک کنید بعد propertis رو انتخاب کنید.

46.png

• به قسمت integer مراجعه کرده سپس بیت مربوط به رام را مشاهده خواهید کرد.

47.png

پس از اینکه بیت رام دستمون اومد میتوانیم با استفاده از روش های ارایه شده رام را کامپایل کنیم.

نکته:

• فایل باینری make_ext4fs به صورت 28 بیتی ریپک میکنه پس در صورتی که رام شما 32 بیتی باشه باید با استفاده از آموزش موجود در انجمن تبدیل کنید.

موفق باشید

اگه این پست بهت کمک کرد دنبال دکمه تشکر نگرد . بجاش تو هم به جامعه آزادت کمک کن.

لینک ارسال
  • 2 هفته بعد...

سلام من با باینری make_ext4fs به صورت 28 بیتی ریپک کردم چطوری تبدیل کنم به 32 بیتی با کدوم ابزار

برای زنده ماندن دو خورشید لازم است؛

یکی در آسمان و یکی در قلب...

لینک ارسال
  • 2 ماه بعد...
  • مدیریت کل سایت
ایلیا جان اگه 28 بیت باشه چی نشون میده؟

.

به قسمت int برید 28 بیتی نشون میده

موفق باشید

اگه این پست بهت کمک کرد دنبال دکمه تشکر نگرد . بجاش تو هم به جامعه آزادت کمک کن.

لینک ارسال

با عرض خسته نباشید

بنده یه رام htc desire 626g plus 2016 با cpu mt6592 رو باز کردم و ادیت کردم و در آخر توسط دانگل اینفینیتی رید گرفتم . دانگل به صورت کامل رید گرفت ولی در آخر پیغام زیر رو داد که دانگل ساپورت نمیکنه فلش این مدل رو و در صورت رایت با فلشتولز امکان بریک شدن وجود دارد .

21.jpg

من با بیشتر ورژن های فلشتولز تست کردم و با ارور 6045 مواجه شدم .

اخرش یه بررسی کردم فایل سیستم بکاپ گرفته شده 28 بیت بود و فایل سیستم رام رسمی 90 بیتی

خواستم بپرسم که چطوری میتونم رامی که بکاپ گرفتم رو به 90 بیتی تبدیل کنم . چون تو هیچ یک از سایتهای خارجی نتونستم چنین اموزشی پیدا کنم. ممنون

لینک ارسال
  • مدیریت کل سایت

درود .

بهترین راه اینه با فلش تول readback بگیرید و به اسکاتر تبدیل کنید

http://forum.gsm-developers.com/thread14191.html

موفق باشید

لینک ارسال

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

• اضافه کردن...