رفتن به مطلب
انجمن توسعه دهندگان موبایل

سرقت اطلاعات یا دلالی

ILYA20

ارسال های توصیه شده

• مدیریت کل سایت

با سلام و درود خدمت دوستان محترم

این روزها دلالی اطلاعات در دنیای Gsm ایران رونق زیادی گرفته و عده ای دارند از این راه نان خونشون رو فراهم میکنند حتی اون کسایی که تو باغ این صنف نیستند.

از قدیمها دلالی درآمد خوبی از شغل های مستقل تری داشته و میتوانید با مرور تاریخ زندگیمان متوجه بشیم که چقدر هزینه ها کردیم برای دلالان شغل های مختلف تا کارمان بدون دردسر راه بیفته

شاید خیلی از دوستان متوجه شدن تو دنیای ما ایرانی های عزیز یک مسئله مهمی هست اینه که حاظر نیستیم جز خودمان کسی پیشرفتی کنه و تا حدامکان تیغ میزنیم و میخوایم خودمون مالک همه چی باشیم

چند مثال فقط از شغل خودمون مثال میزنیم باقی شغل ها بجای خود!

ما تعمیرکاران عزیز منبع اطلاعاتیمون از فضای مجازیه طوری که بدون استفاده از آموزشهای موجود در فضاهای مجازی نمیتوانیم به صورت حرفه ای کار کنیم ، فضای مجازی به عبارتی دنیای بدون حد و مرز هست در صورتی که فضای مجازی نبود باید مثل قدیما برای حل مشکل کوچیکی دستگاه مربوطه را میفرستادیم به مراکز در پایتخت یا ... این دنیای مجازی باعث شده اطلاعات نشر بشه و در اختیار همگانی قرار بگیره .

اطلاعات مربوط به تعمیرات نرم افزاری موبایل چیزی نیست که در اختیار نمایندگی ها یا مراکز تعمیرات نرم افزاری قرار گرفته بشه ، این اطلاعات از مراکز شرکتی یا اشتراک گذارندگان اطلاعات در مراجع خارجی اریه میشه و این کار به صورت کاملا عمومی صورت میگیره و اختصاص یه عده نیست ،

ما عزیزان انقدر به حقوق هموطنان خود ارزش قائل نیستیم که اطلاعات و فایل های انتشار شده رایگان را با قیمتی گزاف در دسترس عموم قرار میدیم ، هر روز به تعداد وبلاکی ها و سایت های فروش اضافه میشه و تقریا نصف اینا تو باغ نیستند و هیچ سررشته ای از اینکار ندارند.کار بجایی رسیده که باکس های کرک شده توسط هکر های خارجی که رایگان ارایه میدن رو با قیمت زیاد در سایتشون قرار میدن که اونم نه سروری دارند برای قرار دادن فایلشان نه ... میزنن تو اپلودسنترای رایگان اپلود میکنن و میفروشن.

میبینن چی مفت تر از این ، 50 تومن خرج سالانه سایت کردیم اپلود مفت ، آموزش و فایل مفت ، میذاریم تو سایت با هزینه کلان میفروشیم هیشکی هم کاری به کارمون نداره

از خودمون مثال میزنم که ما مرجعی با آموزش ها و اطلاعات رایگان هستیم و تقریبا خیلی از این وبلاگی ها و سایت ها از مرجعی مثل ما تغذیه میشن چون کاربر حوصله نداره بیاد 10 تا پست بزنه تا بتونه از اینجا رایگان استفاده کنه و برای راه انداختن کارش به صورت لحظه ای میرن آموزش یا فایل رو از این وبلاگیا میخرن

همه آموزش هایی که در این مرجع قرار داده میشوند تقریبا 99% آنها در مراجع خارجی نیز یافت میشوند و در آنجا آموزشها به صورت صریح و مبتدی تر ارایه میشوند ، پس در اینصورت چرا ما باید حقوق اطلاعاتی که متعلق به عموم هست رو سکرت میکنیم ؟ از نظر بنده نرم افزارکاری یه شغل کاذبه و موظف هستند کار مشتریایی که وقتی یا بار درک آموزش نرم افزاری ندارند رو راه بندازند و حق ندارند در مورد اطلاعاتی که متعلق به عموم هست تصمیم بگیرند.

خیلی از عزیزان تعصب توهمی دارند مثلا معتقدن چرا باید کسی که تازه اومده تو اینکار آموزش ها رو ببینه ؟ یا آموزش ها در سایت نباید عمومی نشون داده شود و کاربر خانگی شده کابوس تعمیرکاران متعصب !

در جواب این جور سوال ها به هیستوری اوایل خودتون مراجعه کنید متوجه میشوید که چقدر گدای اطلاعات بوده اید تا بتوانید از پس کارهای روزانتون بر بیایید اونوقت چرا انتظار دارید یک تازه وارد شغل تعمیرات نرم افزاری از حق دریافت آموزش محروم باشد؟ آموزش ها به طرز نرمالی در مراجع خارجی رایگان هستند و اونها هم تو مملکشون آدم دارند زندگی میکنند و از این آموزش ها بهره مند میشن ، چرا تو ایران ما این کار صورت نگیره ؟ چرا همیشه ما نرم افزارکارها مردممون رو دور میزنیم ؟یه خبر خوشحال کننده به کاربران تعمیراتی، از نظر من به دلیل پایین بودن تجربیات کاربران خانگی به احتمال 80% به هنگام تعمیر نرم افزاری گوشی را دچار خرابی شدیدی میکنند و این به نفع تعمیرکاران نرم افزاری هستش

سکرت بودن اطلاعات در مراجعی مثل ما باعث شده به تعداد دلالان اضافه بشه تا تعمیرکاران و ملت این کشور دچار هزینه گذافی بشند که هیچ تضمینی در حل مشکلشان نیست.

تصمیم های جدیدتری گرفته شده انشاالله به زودی به اجرا میگذاریم .

موفق باشید

اگه این پست بهت کمک کرد دنبال دکمه تشکر نگرد . بجاش تو هم به جامعه آزادت کمک کن.

لینک ارسال

سلام

همه حرفات قبول ایلیا جان

اما تو کشوری که هیچ جا و هیچکس از شغل و حرفه ما حمایت نمیکنه

طبیعی هست که همکاران؛ اطلاعات شون رو عمومی نکنن یا مفت نفروشن و به فکر آینده شون باشن

حالا این وسط ، خوش بحال دلال ها و فایل فروشها شده !

لینک ارسال
سلام

همه حرفات قبول ایلیا جان

اما تو کشوری که هیچ جا و هیچکس از شغل و حرفه ما حمایت نمیکنه

طبیعی هست که همکاران؛ اطلاعات شون رو عمومی نکنن یا مفت نفروشن و به فکر آینده شون باشن

حالا این وسط ، خوش بحال دلال ها و فایل فروشها شده !

سلام منظور ایلیا اطلاعاتی که مجانی از طرف یوزرهای خارجی نه اطلاعاتی که مثلا خودتون تونستید کسب کنید با تجربه فروش چیزی که خودتان کاملا اکتسابی یاد گرفتید اشکال نداره.. نمونه مثلا فریور کوک شده فارسی زحمت کشیدید حق دارید بفروشید ولی برداشتن frp یا پترن یا روت هیچ کدوم مایحصل زحمت ایرانی جماعت نیست و صرفاً کپی از منابع خارجی

لینک ارسال

اینم اضافه کنم که خیلی سایت هست که برای دیدن مطالب اشتراک یکساله میگیرند من قبلا این سایتها رو دیدم نیتم هم سنگ کردن درآمد بعضیا نیست فقط بگم از خود سایت ما فعالیتشون کمتر اونم بخاطر گوشه نشینی سایت و پولی بودنش فقط هم بعضیا بخاطر یک سوال ساده یا یک ریکاوری که یا یک سرچ در گوگل پیدا میشه( در پرتال ما حتی آموزش توسعه و پورت ریکاوری هم داریم) که براشون بزارن عضو این سایتا میشن همه چیزی در انجمنهای اجنبی و کافر پیدا میشه تصویریشم در سایت ملعون کفار که همه میشناسن همه چی هست پول بدید فقط برای لینک مستقیم یا مربوط به فارسی سازی و این اغلب مشکلات که در کشورمون بیشتر هست...تمام مشتریهای ما هم مردم عامه هستند که چیزی بلد نیستند وگرنه کاربر داریم از خود مغازه دار بیشتر بلده بخاطر همین سایتا خارجی پس فکر نکنید با سکریت نگاه داشتن همه چی درآمدتون بیشتر میشه

لینک ارسال

با سلام

بنده با عرض معذرت از بزرگان صحبت های استاد ایلیا رو اصلا منصفانه نمیبینم وتایید نمیکنم

علت داره لطفا بخونید

1.اولا که در بیرون از مرز های ایران مردم ملت ها رو یه شغل تخصصی خودشون کار میکنن واین مساله باعث پیشرفت ملت ها شده

اگه تمام انجمن های موبایل رایگان باشند باز هم مردم گوشیشون خراب بشه نمیرن خودشون دنبال تعمیر ورفع عیب باشن

اما متاسفانه در کشور ما به دلایل زیر

1.نبود نیروی متخصص لازمه

2.وضعیت اقتصادی نامناسب

3.عدم اطمینان به تعمیرکار

و...مسایل دیگه

باعث شده یه نفر همه فن حریف باشه

این یعنی برچیده شدن شغل تعمیرات موبایل

2.مطلب بعدی

دقت کنید خصوصا استاد عزیزمون

یه راه حلی که یک فرد خارجی ارایه میکنه و رایگان به اشتراک میزاره زحمت هایی زیادی برای حلش کشیده و رایگان قرار میدن

مثل اکثر رام های ادیت شده و حل مشکل

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

با این حساب

پس استاد ما هم ایلیا جان عزیز باید رام هایی رو که زحمت ادیت کشیدن رو رایگان به اشتراک بزارن آموزش های کوک بوت و....همه این ها رایگان باید باشن!!!!!!!!!!!

3مطلب بعدی

اینجوری هم که گمان میکنید سایت های خارجی رایگانن نخیر اینجوری ها هم نیست

بسیاری از سایت های قوی پولی هستن و دسترسی گوگل هم ندارن برای بستن باگ های ورود غیر مجاز

این مساله و مسایل دیگر باعث شده ما چنین سایت های پولی رو کمتر به چشم ببینیم

و سایت های رایگان هم در فضای مجازی دارن فعالیت میکنند

1.رایگان بودن انها باعث پرکاربرد و شلوغ شدن انها شده

2.گوگل هم دسترسی کامل به اون سایت ها رو داره

و....مسایل دیگر باعث رونق انها شده واینکه ما انها رو میبینیم

دوستان اگه تمایل داشتن لینک سایت هایی قدرتمند خارجی در زمینه موبایل رو بزارم و مشاهده کنید که پولی هستن نه رایگان

مردان بزرگ و خوش قلب دکمه تشکر را خواهند زد

لینک ارسال
  • مدیریت کل سایت

.

با سلام و احترام به دیدگاه شما ...

1.اولا که در بیرون از مرز های ایران مردم ملت ها رو یه شغل تخصصی خودشون کار میکنن واین مساله باعث پیشرفت ملت ها شده

اگه تمام انجمن های موبایل رایگان باشند باز هم مردم گوشیشون خراب بشه نمیرن خودشون دنبال تعمیر ورفع عیب باشن

این به دلایل ناامنی هاییست که ما ایجاد کردیم و نبود منبع درآمدشون و عدم اعتبار به تعمیرکارای نرم افزاری بعضیا حاظر میشن خودشون انجام بدن و وقتی حقشون رایگان استفاده کردنه چه ربطی به منو تو داره ؟ ما فقط میتونیم روی از من درآوردگیهامون زور بزنیم نه اطلاعات دیگه!!

یه راه حلی که یک فرد خارجی ارایه میکنه و رایگان به اشتراک میزاره زحمت هایی زیادی برای حلش کشیده و رایگان قرار میدن

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

با این حساب

پس استاد ما هم ایلیا جان عزیز باید رام هایی رو که زحمت ادیت کشیدن رو رایگان به اشتراک بزارن آموزش های کوک بوت و....همه این ها رایگان باید باشن!!!!!!!!!!!

اگر کمی توجه داشته باشید خیلی از فعالیت های بنده رایگان هست و حتی تجربه های چندساله را در بخش های توسعه ارایه دادم با قیمت 100 تومن که سایت های همسایه بالای 1 ملیون دریافت میکنند ، پرتال سایت هم آموزش های توسعه رام ارایه میشه همه رایگان هستند .

بسیاری از سایت های قوی پولی هستن و دسترسی گوگل هم ندارن برای بستن باگ های ورود غیر مجاز

سایت های پولی هم که میگید هستن ولی مثل ما هستن ... سایت های عربی و ... که فرهنگ ملتشون پایدار نیست پولی هست که اطلاعات کل سایتشون اندازه یه بخش مرجعی مثل xda نیست ، جالبه توجه کنید ما ایرانیا حاظریم در مراکز رایگان خارجی مثل هاستینگ یا xda رایگان فعالیت کنیم و خیلیم شنگول میشیم و افتخار میکنیم که اونجا یه مطلب گذاشتیم دوتا تشکر کردن ولی برای ارایه تجربیات به هموطنان خودمون عارمون میگیره و کسر شان حساب میکنیم.

موفق باشید

اگه این پست بهت کمک کرد دنبال دکمه تشکر نگرد . بجاش تو هم به جامعه آزادت کمک کن.

لینک ارسال
با سلام

بنده با عرض معذرت از بزرگان صحبت های استاد ایلیا رو اصلا منصفانه نمیبینم وتایید نمیکنم

علت داره لطفا بخونید

اما متاسفانه در کشور ما به دلایل زیر

1.نبود نیروی متخصص لازمه

2.وضعیت اقتصادی نامناسب

3.عدم اطمینان به تعمیرکار

و...مسایل دیگه

باعث شده یه نفر همه فن حریف باشه

این یعنی برچیده شدن شغل تعمیرات موبایل

2.مطلب بعدی

دقت کنید خصوصا استاد عزیزمون

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

با این حساب

3مطلب بعدی

این مساله و مسایل دیگر باعث شده ما چنین سایت های پولی رو کمتر به چشم ببینیم

و سایت های رایگان هم در فضای مجازی دارن فعالیت میکنند

1.رایگان بودن انها باعث پرکاربرد و شلوغ شدن انها شده

2.گوگل هم دسترسی کامل به اون سایت ها رو داره

و....مسایل دیگر باعث رونق انها شده واینکه ما انها رو میبینیم

دوستان اگه تمایل داشتن لینک سایت هایی قدرتمند خارجی در زمینه موبایل رو بزارم و مشاهده کنید که پولی هستن نه رایگان

سلام برادر عزیز اول بگم از ماست که بر ماست در ایران کلا پولی خیلی کم آموزشهای رایگان هست ولی خارج کشور نگفتیم فقط رایگان همه چی بیشترش رایگان دلال خارجی هم خیلی هست یوتیوب ویدیو میزارن برا دانلود پول میخوان کم نیستن اینا درسته.

اون که گفتید هم اعتماد ندارن مشتریا در کل بازار ایران حکم فرما هست متاسفانه بعلت اینکه دروغ عادی شده هیچ کاریشم نمیشه کرد من نرم افزار کار موبایل دیدم یک سال داره کار میکنه بهش میگم ریکاوری کاستوم نمیدونه چیه صرفا فقط دستورات موجود در سایت رو انجام میدن این افراد هم بخاطر نبود کار میان دنبال چنین کارهای و همین ها هستن که اعتماد مردم رو خراب کردن ولی بازم خود من مشتری دارم هیچ جا نمیره فقط میاد طرفم پس وارد باشید مشتریتون رو دارید... من همکار دیدم بهم میگه میرم سر کار وجدانم رو میزارم خونه میرم تا درآمد بیشتری داشته باشم

سایتهای خارجی هم اگه دارید برای کامل کردن پستتان لطفا ارائه بدید......در مورد اون رامهای کوک شده هم به نظر بنده تصمیم مجانی یا پولی بودنشون دست خود کسی که براشون زحمت کشیده بیشتر دونات کردن رو دیدم من در خارج کشور تا هزینه اجباری

فضازی باز باعث میشه افراد زیادی وارد بحث بشن و معلومات همه بره بالا و همه سود میبرن..... بازار کار هم جمع نمیشه با این کار کلا اقتصاد خراب الان بازار همه ضعیف شده نسبت به سالهای قبل وگرنه هیچ تاثیری روی بازار نداره....ما که شهرمون همه بچه های تعمیرکار و نرم افزاری موبایل سایه همدیگه رو با تیر میزنن انگار که دشمن هم هستن برای دزدیدن مشتری هم قیمت پایین و هزار دروغ تحویل مشتری میدن که بازم اینا همش به ضرر خودمون هستش

دوستان خوشحال میشم همه در بحث شرکت کنن بحث دوستانه هست و همه دوست هستن نظر همه هم محترم

لینک ارسال

بله صحبت های اقا ایلیا و اقا محسن هم درسته و به جا ولی هر چقد فکر میشه کرد این تفکرات تو جامعه ما سازگار نیست حقیقتا

نمیدونم مشکل کار کجاست

این مساله رو درنظر بگیریم در مورد شغل خودمون

وقتی همه آموزش های تعمیراتی فراگیر و رایگان بشه

طبیعتا خیلی از مشتری هامون کم میشه

مخاطب خودش دستگاهش رو فلش میزنه خودش کارای دیگش انجام میده

دیگه چرا این همه راه رفتن دنبال مغازه خوب ادم مطمعن و پول اضافی چرا اونم تو این اقتصاد نامطلوب مردم دنبال راه هایی هستن که تو مخارجشون صرفه جویی کنن حاضرهستن چندین روز وقت طلایی رو هدر بدن برای حل مشکل خودشون ولی 20تومن از جیب مبارکشون خارج نشه

پس با این حساب

خداییش من یکی خودم که مشتری هام خیلی کم شدن اون چیزی که از دوستانم میبینم اون ها هم بدتر ازمن

خوب آموزش های رایگان که فراگیر بشه دیگه همین مشتری کم رو هم نخواهیم داشت

اینجوری باید فکری به حال خودمون کنیم و تعمیرات موبایل بزاریم کنار

دنبال شغل جدید باید باشیم

نمیشه همه مسایل جامعه رو اینجا باز کرد ولی کاش شغل جدیدی هم بود خیلی از دوستان با مدارک عالی کارگرساختمان سازی شدن و مایی که دیپلم داریم دیگه.......

ولی با همه این مسایل باید بگم من مطمعن هستم پشت سایت های رایگانی چون xda و هاستینگ و...

سیاست هایی به کار رفته برای درامد زدایی که بی خبر هستیم

کسی نمیاد از جیب خودش هزینه های طراحی و دانلود سنتر بده برا عموم رایگان برون یک ریال درامد

هزینه هیچ وقتشون رو هم به پاش هدر میدن بدون بازدهی

100درصد افکار قوی درامد زدایی پشت این سایت ها هست که ما بی خبریم

مردان بزرگ و خوش قلب دکمه تشکر را خواهند زد

لینک ارسال

من خودم قبل اینکه واقعا کسب و کارم رو راه بندازم مثل بقیه کاربر خونگی بودم و از این سایت و اون سایت اطلاعات خودم رو جمع اوری میکردم اون موقعها مثل الان همه چی پولی نبود و اطلاعات ازاد بود بعد چند مدت دیگه تعمیر کارای نرم افزاری که کسب و کار داشتن هر گوشی مشکلش حل نمیشد پیش من میاوردن.البته درسته الانم نسبت به خیلی دوستان شاید اطلاعات بالایی نداشته باشم ولی بیشتر همین اطلاعات از همین انجمن ها به دست اوردم انصاف نیست که بخوام بگم بله من دیگه هرچی بلدم نباید به کسی بگم و فقد مختص خودمه.البته به این موضوع که باید کار نرم افزار موبایل مختص خود نرم افزار کارا باشه هم موافقم.

لینک ارسال
  • مدیریت کل سایت
بله صحبت های اقا ایلیا و اقا محسن هم درسته و به جا ولی هر چقد فکر میشه کرد این تفکرات تو جامعه ما سازگار نیست حقیقتا

نمیدونم مشکل کار کجاست

این مساله رو درنظر بگیریم در مورد شغل خودمون

وقتی همه آموزش های تعمیراتی فراگیر و رایگان بشه

طبیعتا خیلی از مشتری هامون کم میشه

مخاطب خودش دستگاهش رو فلش میزنه خودش کارای دیگش انجام میده

دیگه چرا این همه راه رفتن دنبال مغازه خوب ادم مطمعن و پول اضافی چرا اونم تو این اقتصاد نامطلوب مردم دنبال راه هایی هستن که تو مخارجشون صرفه جویی کنن حاضرهستن چندین روز وقت طلایی رو هدر بدن برای حل مشکل خودشون ولی 20تومن از جیب مبارکشون خارج نشه

پس با این حساب

خداییش من یکی خودم که مشتری هام خیلی کم شدن اون چیزی که از دوستانم میبینم اون ها هم بدتر ازمن

خوب آموزش های رایگان که فراگیر بشه دیگه همین مشتری کم رو هم نخواهیم داشت

اینجوری باید فکری به حال خودمون کنیم و تعمیرات موبایل بزاریم کنار

دنبال شغل جدید باید باشیم

نمیشه همه مسایل جامعه رو اینجا باز کرد ولی کاش شغل جدیدی هم بود خیلی از دوستان با مدارک عالی کارگرساختمان سازی شدن و مایی که دیپلم داریم دیگه.......

ولی با همه این مسایل باید بگم من مطمعن هستم پشت سایت های رایگانی چون xda و هاستینگ و...

سیاست هایی به کار رفته برای درامد زدایی که بی خبر هستیم

کسی نمیاد از جیب خودش هزینه های طراحی و دانلود سنتر بده برا عموم رایگان برون یک ریال درامد

هزینه هیچ وقتشون رو هم به پاش هدر میدن بدون بازدهی

100درصد افکار قوی درامد زدایی پشت این سایت ها هست که ما بی خبریم

.

درود دوباره ...

همانطوری که عرض کردیم شغل نرم افزاری به تنهایی یک شغل کاذب محسوب میشه و برای کسایی که در شهرهای کوچیک فعالیت دارند به صرفه نیست و کاربر خانگی کابوس اونها شده ... ولی درکنار نرم افزار کار هارد ، سخت افزاری نیز انجام دهید هیج اختلالی در کسب درآمد شما پیش نمیاد و این کابوس رو هم نخواهید داشت.

شغل نرم افزاری برای شهرهای بزرگ مثل تهران ، اصفهان ، مشهد و ... اونم در مکان های مناسبش عالیه و درآمد خوبی دارن همینطور دغدغه این چیزا رو هم ندارن ولی برای شهرهای کوچیک به صرفه نیست .

سایت های خارجی نمونه هاستینک رو مثال میزنم سالانه چندین دلار از پروداکت منیجرای باکس ها دریافت میکنند تا یه بخش براشون باز کنند همینطور xda منبع درآمدشون از شرکت های سازنده موبایل هست و همینطور تبلیغ هم قرار میدن و از این کار درآمد میکنند.

در کل اطلاعات مربوط به تعمیرات نرم افزاری عمومی هست ، وایپ ریکاوری شرکت سازنده قرار داده روی دیوایس ولی ما ازش استفاده میکنیم پول درمیاریم و زورمون میگیره کاربر خانگی اینو یاد گرفته یا رام رایت میکنه رو گوشیش به ما بر میخوره و ناراحت میشیم ... چرا واقع بین نیستیم ؟ شرکت های هوآوی یا سامسونگ یا .. فریمور رو خودشون ارایه میدن که کاربرای گوشی خودشون رو اپدیت یا فلش کنن یا ریکاوری رو شرکت خودش قرار داده تا در صورت بروز مشکل از این امکانات استفاده کنند ولی ما اومدیم روی اطلاعاتی که مال عموم هست زور میزنیم و میخوایم با چنگ و دندون نگهش داریم که این از لحاظ انسانیت درست نیست

موفق باشید

لینک ارسال

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

• اضافه کردن...