رفتن به مطلب
انجمن توسعه دهندگان موبایل

آموزش از پاییه باکس Volcano

MR.Ali

ارسال های توصیه شده

سلام دوستان

نکات و آموزش هایی که می دونید دونید برای افرادی که تازه با این باکس آشنا شدن اینجا قرار بدید تا کسی مشکلی با این باکس نداشته باشه =))

امیدوارم تاپیک خوبی بشه و همه دوستان توی تکمیلش کمک کنند

(دوستان من تجربیات شخص خودمو دارم اتقال میدم شاید جاهاییش درست نباشه امیدوارم بقیه هم کمک کنند و نکاتشون رو ارائه بدن و غلط های ما رو بگیرن:-? )

آموزش ها ساده و ابتدایی هست و اینجا جای سوال کردن نیست :-;(

سوالات این قسمت بخش سوال و جواب آموزش و نکات ولکانو

رفاقت کشکه و دوغ

لینک ارسال
  • پاسخ 27
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

یه چند تا نکته بگم اول کار

به نظر من این باکس یکم بد قلقه - هنگ میکنه و کار و یادگیری بهاش چندان راحت نیست پس برای یادگیری تلاش خودتون اول مهمه

دوم اینکه می تونید از pdf های اصلی این باکس و همچنین فیلم های آموزشی u تیوب هم استفاده کنید .

رفاقت کشکه و دوغ

لینک ارسال

آخرین نسخه رو می تونید از این آدرس بگیرید

1-Volcano_Module_Regular_Updates و Volcano_YellowStone_(BaseFiles) جدیدا آپدیت های ولکانو به 2 فایل جدا تقسیم شده که YEllowStone فایل پاییه هست که و Regular Update هم آپدت هایی که منظم ارائه می شوند.

هر چند وقت یکباری که این باکس آپدیت میشه شما باید فایل regular رو با فایل ثابت Yellow Stone (این فایلم اپدیت میشه ولی در مدت های زمانی طولانی تر ) در یه پوشه اکسترک کنید و مثل قبلا فایل های حچیم برای آپدیت دانلود نکید .

2- نسخه فول این باکس به این آدرس

3- توی نسخه فول درایور های کاملی هست که برای نصب کردن درایور های این باکس و گوشی هایی که پشتیبانی می کنه به پوشه ای که فایل ها رو استخراچ کردید بردید ( این باکس نیازی به نصب نداره )مثل این آدرس VolcanoTool v2.5.0 Full\Drivers و تمامی درایور های این قسمت رو نصب کنید .

نکته : بعضی وقتا این درایور های گوشی رو نصب میکنید و ریست می کنید یه هو کامپیوتر از کار می افته می تونید توی دیوایس منیجر به این پوشه آدرس بدید .

نکته 2: فایل اکسترکت رو توی درایو C نریزید و یه جای مخصوص و جدا باشه بهتره که با نصب ویندوز تغییری ایجاد نشه و فقط درایور ها رو نیاز باشه نصب کنید .

4- برای کار با این باکس روی باکس یه دکمه قرمز رنگ مشاهده می کنید که باید همیشه بیرون باشه و موقعی هنگی میتونید با این کار باکس رو خاموش روشن کنید .

5- RX-TX هرجا دیدید منظور لحیم کاری کردن روی برده و هرجا D+ و D- نشون دهنده اتصال از طریق usb و jic های اونه

6- یه تصویرم از کابل های JIC باکس ولکانو میزاره باشد که دیگر نپرسند اینی که می گی چیه 8-| هنگام استفاده از JIC ها باید از اون کابل های مثبت و منفی سوسماری رو به پشت باتری حتما وصل کنید تا و این جز مراحل شناسایی حساب میشه

1.jpg

jic name.jpg

رفاقت کشکه و دوغ

لینک ارسال

خوب یکمی بری سر تشخص CPU

من این مدل ها رو بیشتر توی بازار ایران دیدم .

MTK - SPD اگه اینا نبودن Coolsand_RDA و تعداد خیلی خیلی کمی هم MSTAR

روش های زیادی برای تشخیص مدل cpu هستن ولی

گوشی های ساده و دکمه ای : بیشترشون که من دیدم (تجربم ) SPD و تعدادی هم MTK و ...

گوشی های اندرویدی هم که MTK , SPD

---------------

از طریق جریان کشی می تونید متوجه بشید تقریبا مدل cpu چیه

مثلا spd قبل از پاور جریان میکشه و بعد صفر میشه (اگه اشتباه نکنم چون یه مدت دور بودم :دی )

یا می تونید به تب Detect خود باکس برید و با توجه به اتصال گوشی خودتون RX\TX (لحیم کاری کردید ) یا jic (یو اس بی usb ) وصل کردید تشخیص بدید مدلتون رو .

شما کافیه در اکثر مواقع توی دیتکت روی mtk یا spd بزارید که به احتمال زیاد یکی از این یکی از دو تا است و با پیغام مشابهی مثل عکس پیوست مواجه می شید .

نکته : شما هم می تونید پشت گوشی رو باز کنید ولی اکثر مواقع روی cpu با شیلد پوشیده شده و برداشتنش اگه حرفه ای نباشید ممکنه باعث صدمه به گوشی بشه .شما پس از تشخیص spd یا mtk یمتونید برید به بخش مربوطه و قسمت بوت اونو تعویض کنید

این کار شاید کمی مسخره باشه ولی بهتر از صدمه زدن به گوشیه ضمن اینکه پس از مدتی قول میدم وشی به دستتون بیاد تقریبا بعد از -

با تغییر بوت بر اساس تجربه ای که کسب کرده ای مدل بوت رو تشخیص می دید

spd detect.jpg

detect.jpg

رفاقت کشکه و دوغ

لینک ارسال

اگه خونده باشید گفتم وقتی از جیک استفاده می کنیم باید کابل های GND و VCC (منظور همون سوسماری های باکسه ) رو به قسمت باتری مورد نظرشون به باتری وصل کنیم .

این عکس هم مفاهیم بالا رو روشن تر بهتون میگه و هم برای وشی های ایفون چینی می تونید از مثل عکس عمل کنید . B-)

یه نکته دیگه :

من طبق تجربم وقتی گوشی توی دیتک نتونستم شناساییش کنم که یعنی mtk یا spd بودنش رو نشون نداد

راحت به بخش collsand_rda میرم و از گوشی رید میگرم و بقیه کار ها رو انجام میدم (تجربه تجربه و تجربه ) =))

iphone.jpg

رفاقت کشکه و دوغ

لینک ارسال

در خیلی از موارد از دوستان شنیده شده که این باکس قادر به روت کردن اندروید بالاتر از 4.2 نیست و این مشکل رو می تونید با قرار دادن یک رم 2 گیگ داخل گوشی و شروع دوباره به فرایند روت کرد که بعد از دوبار ریست شدن گوشی ؛ گوشی شما روت شده من روی 4.3 به بالا تا 5 هم تست کردم.=p~

سه چیز رو هیچ وقت یادت نره

1- به همه نمی تونی کمک کنی

2- همه چیز رو نمی تونی عوض کنی

3-همه تو رو دوست نخواهند داشت

اسماعیل عطایی کچویی

چهارشنبه - ۲ اردیبهشت ۱۳۹۴

الأربعاء - ٣ رجب ١٤٣٦

Wednesday - 2015 22 April

لینک ارسال

در بعضی مواقع دیده شده که دوستان برای روشن کردن گوشی چینی خودشون ویا بر طر ف کردن یه مشکل به خصوص cpu mtk دنبال فایل فلش می گردند و یا نمونه همون گوشی و به نتیجه هم نمیرسن چون نمونش رو پیدا نکردن یه روش ساده که من تست کردم روی بعضی مدل ها جواب داده توجه کنید" روی بعضی مدل ها" با یه بار فرمت کردن در اول و بکاپ گرفتن از خود گوشی و رایت دوباره اون و بار دیگه فرمت کردن دوباره گوشی؛ بدون مشکل بالا میاد. که ایشالا مدل های که تست شده در اینده به پست اضافه می کنم

=======================

MR.Ali

لینک تست شده و اثبات صحبت جناب عطایی ....

21.png

اسماعیل عطایی کچویی

الأربعاء - ٣ رجب ١٤٣٦

لینک ارسال

فرمت کردن 108 رو همه بلدن اگه هم بلد نیستین من خستم بگم اینجا قراره یه چیز توپ تر بگم خیلی دوستان سعی کردن این گوشی رو با ولکانو فارسی کنن که یا خاموش کردن گوشی رو و یا نتونستن فارسیش کنن برای این کار فقط کافیه فایل زیر رو که با فرمت .bin روش رایت کنید و تمام

اسماعیل عطایی کچویی

الأربعاء - ٣ رجب ١٤٣٦

لینک ارسال

نحوه اتصال کابل JIC به گوشی =))

1- نکته کنکوری : کش رو دقت کنید :-" کلا یه چیز وصل کنید اون قسمت پین ها و کابل جدا نشه و شما هی با ارور نشناختن مواجه می شید که هی اون قسمت شل میشه و گوشی شناخته نمیشه =))

2- سوسماری ها یا + و - رو طبق باتری بزنید

3- نحوه اتصال جیکم که مشاهده می کنید که اون قسمت گودی کابل مشکلی با علامت فلش جیک (بالا عکس بهتریم قرار دادم) باشه

4 - بعضی وقتا می بیند توی رید گرفت گوشی میزنه

vcc:null

gnd:null

این مورد می تونه از همین سوسماری ها باشه که درست وصل نکردید یا اینکه اگه مشکلی توی سیمتون نباشه پس باید جیکتون رو عوض کنید

منظور از اینکه جیکتون رو عوض کنید اینکه برای قست اندرویدش تا کابل جیک های P-07A و P-05B که اگه یکیش کار نکرد احتمال داره با تعویضش مشکل شناختن گوشیتون حل بشه ...

JIC.jpg

رفاقت کشکه و دوغ

لینک ارسال

آموزش خواندن یوزر کد1280 چینی با ولکانو

این گوش جزو سری coolsand

با cpu rda هستند

ایتدا از گوشی بکاب میگیریم

سپس در تب coolsand

تیک unlock code را تیک و run میزنیم سپس کد گوشی مشخص میشه

42.jpg

لینک ارسال

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

مهمان
این موضوع برای عدم ارسال قفل گردیده است.

• اضافه کردن...